HP ProBook x360 – stworzony dla szkół, zaprojektowany do nauki

HP zapowiada wprowadzenie w 2020 r. nowego notebooka konwertowalnego, przeznaczonego dla edukacji – ProBook x360 11 G5.

HP ProBook x360
Odmieniony design komputera HP ProBook x360 11 Education Edition rozpoczyna nową erę zaawansowanych technologii w szkołach. To jednocześnie najbardziej wytrzymały komputer HP do edukacji, który jest odporny na upadki oraz przypadkowe zalania. Ten smukły komputer o praktycznej konstrukcji 360 stopni, wyposażony jest w pakiet oprogramowania HP School Pack, system dwóch aparatów oraz funkcje dotykowe – wszystko po to by pomóc uczniom tworzyć i uczyć się w sposób, jaki sami wybiorą i preferują. To pierwszy na świecie tak wytrzymały, konwertowalny notebook, obsługujący tryb[1] czytania książek bez użycia rąk.
HP ProBook x360

 

Najważniejsze funkcje HP ProBook x360 11 G5:
  • Solidna i trwała konstrukcja – lekkie i wytrzymałe urządzenie, które przetrwa długi dzień w szkole. Ulepszone zabezpieczenia i wzmocnione rogi wytrzymują próbę upadku[2] ze 122 cm na drewniane panele, wzmocniony port zasilania zapobiega uszkodzeniom, a klawiatura jest odporna na uderzenia i niewielkie zalania. Urządzenie przeszło 13 testów MIL-STD 810G oraz zaawansowane testy edukacyjne[3].
  • Inteligentne, wydajne uczenie się – umożliwia uczniom szybkie przechodzenie między pisaniem dokumentów, uruchamianiem aplikacji STEM i edytowaniem filmów dzięki wykorzystaniu najnowszych procesorów[4] Intel®.
  • Szybkie, niezawodne połączenia sieciowe do nauki w chmurze – opcjonalne[5] Wi-Fi 6 (802.11 AX)[6] to gigantyczny krok naprzód w dziedzinie łączności bezprzewodowej, zapewniający gigabitową szybkość i niezawodność w obsługującym wiele urządzeń środowisku szkolnym[7].
  • Przyjazne dla IT zarządzanie dla łatwego wdrożenia oraz bezpieczeństwa i ochrony danych uczniów – wydajne zarządzanie i ochrona urządzeń studenckich dzięki zintegrowanym narzędziom programowym, takim jak HP Manageability Integration Kit[8] i HP BIOSphere Gen5[9]. Ekosystem oprogramowania układowego HP BIOSphere Gen5 utrzymuje wysoką wydajność dzięki automatycznym aktualizacjom i kontrolom bezpieczeństwa. Jest to pierwszy na świecie tak wytrzymały, konwertowany notebook z kamerą prywatności10, która posiada fizyczną migawkę i oprogramowanie chroniące przed inwigilacją.
Dostępność 
HP ProBook x360 G5 EE będzie dostępny w Polsce od lutego 2020 roku w cenie od 2 649 zł.
 
źródło: HP
****
[1] Oparty na konwertowalnych laptopach z nieodpinanymi klawiaturami z gumowymi wykończeniami i zabezpieczeniami, od grudnia 2019 r. przeszedł test upadku z 76 cm z unikalnym trybem konwersji, który obsługuje automatyczne obracanie ekranu, gdy urządzenie jest w trybie laptopa. 
[2] Test upadku nie jest gwarancją przyszłej niezawodności w warunkach testowych. Wszelkie przypadkowe uszkodzenia wymagają opcjonalnego pakietu ochrony HP przed przypadkowym uszkodzeniem.
[3] Testy MIL-STD nie mają na celu wykazania przydatności do wymagań kontraktowych Departamentu Obrony USA ani do celów wojskowych. Wyniki testów nie stanowią gwarancji przyszłych wyników w podobnych warunkach testowych. Wszelkie przypadkowe uszkodzenia wymagają opcjonalnego pakietu ochrony HP przed przypadkowym uszkodzeniem.
[4] Multicore został zaprojektowany w celu poprawy wydajności niektórych programów. Nie wszyscy klienci lub aplikacje skorzystają z tej technologii. Wydajność i częstotliwość będą się różnić w zależności od obciążenia aplikacji oraz konfiguracji sprzętu i oprogramowania. Numeracja, marka i / lub nazwa firmy Intel nie są miarą wyższej wydajności.
[5] Opcjonalna funkcja, którą należy skonfigurować przy zakupie.
[6] Punkt dostępu bezprzewodowego i usługa internetowa są wymagane i sprzedawane osobno. Dostępność publicznych bezprzewodowych punktów dostępu jest ograniczona. Wi-Fi 6 jest wstecznie zgodny z wcześniejszymi specyfikacjami 802.11. Specyfikacje Wi-Fi 6 (802.11ax) są wstępne i nie są ostateczne. Jeśli ostateczne specyfikacje różnią się od specyfikacji wstępnych, może to wpłynąć na zdolność komputera do komunikacji z innymi urządzeniami 802.11ax.
[7] Wi-Fi® obsługujące prędkości gigabitowe jest osiągalne dzięki Wi-Fi 6 (802.11ax) podczas przesyłania plików między dwoma urządzeniami podłączonymi do tego samego routera. Wymaga routera bezprzewodowego, sprzedawanego osobno, obsługującego kanały 160 MHz.
[8] HP Manageability Integration Kit można pobrać ze strony http://www.hp.com/go/
clientmanagement.
[9] BIOSphere Gen5 jest dostępny na wybranych komputerach HP Pro i Elite. Szczegółowe informacje można znaleźć w specyfikacji produktu. Funkcje mogą się różnić w zależności od platformy i konfiguracji.
[10] Oparty na konwertowalnych laptopach z nieodpinanymi klawiaturami z gumowymi wykończeniami i zabezpieczeniami, od grudnia 2019 r. przeszedł test upadku z 76 cm i testy MIL-STD z kamerą prywatności z wbudowanym mechanizmem mechanicznego blokowania kamery.  

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: