Rekordowy kwartał spółki telekomunikacyjnej Internet Union S.A.

Spółka Internet Union S.A. w III kwartale 2019 roku osiągnęła rekordowe wyniki sprzedaży usług Internetu, telewizji oraz mobile. Przychody Spółki tylko w tym czasie wyniosły 2,5 mln zł (wzrost o 14% r/r). Zysk operacyjny IU po 9 miesiącach br. jest obecnie najwyższy w historii i najprawdopodobniej przełoży się na rekord roczny.

W skład spółki Internet Union S.A. wchodzą trzy marki świadczące usługi teleinformatyczne. SEEV to dostawca zintegrowanych usług skierowanych do klientów biznesowych, Moico dostarcza Internet światłowodowy, telewizję oraz mobile do klientów indywidualnych, z kolei AER Network oferuje dostęp do Internetu radiowego w trudnodostępnych miejscach. Po trzech kwartałach 2019 roku przychody wszystkich firm IU wyniosły 7,1 mln zł, co przełożyło się na wzrost o 12,5% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Coraz lepsze wyniki finansowe to konsekwencja naszych działań biznesowych, strategicznych oraz marketingowych prowadzonych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizacji. Od lat przyświeca nam motto „Dostarczamy taki Internet, z jakiego sami chcielibyśmy korzystać”, dlatego każdego roku unowocześniamy naszą infrastrukturę i dopasowujemy ofertę do wysokich wymagań klientów na tym konkurencyjnym rynku. Z naszych analiz wynika, że będzie to rekordowy rok pod względem przychodów, jak i zysków, co jest konsekwencją zintensyfikowanych działań sprzedażowych oraz promocyjnych. W szczególności mam na myśli markę Moico, której zasięg usług każdego roku zwiększa się o kilkanaście nowych osiedli. – mówi Paweł Dobosz, Prezes Zarządu Internet Union S.A.

Największy wpływ na obecne wyniki Spółki ma ciągły wzrost liczby klientów. Obecnie utrzymuje się on na poziomie 300 nowych usług miesięcznie. Internet Union w III kwartale br. pozyskał również finasowanie w kwocie 4,7 mln zł na rozwój sieci w postaci tzw. pożyczki szerokopasmowej. Środki zostaną przeznaczone na budowę kilkunastu sieci szerokopasmowych na Dolnym Śląsku.

Pozyskanie dodatkowego finansowania pozwoli znacząco zwiększyć zasięg naszych usług i rozpoznawalność marki. Rozpoczęliśmy już realizację tej inwestycji, która zakończy się prawdopodobnie w czerwcu 2021 roku.  Dzięki m.in. takim działaniom powinniśmy się spodziewać rekordowych wyników finansowych również w kolejnych latach. – zapowiada Paweł Dobosz, Prezes Zarządu Internet Union S.A.

 Raport finansowy spółki Internet Union S.A. za III kwartał br. znajduje się TUTAJ.Categories: Rynek

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: