Gshield.gg ubezpieczy sprzęt gamingowy, konta w grach oraz wirtualne przedmioty

Agencja gamingowa Fantasyexpo wraz z firmą Protect.me i TU Europa wprowadza na rynek nową usługę dedykowaną graczom.  Będzie to oferta ubezpieczeń, która obejmie nie tylko sprzęt gamingowy, ale także konta w grach wraz z… wirtualnymi przedmiotami.

Gshield.gg to nowy projekt tworzony przez agencją gamingową Fantasyexpo oraz firmę Protect.me we współpracy z TU Europa.  Wspomniana nazwa odnosi się do nowej oferty ubezpieczeń dla graczy komputerowych. Te obejmą nie tylko sprzęt komputerowy, ale także konta w grach, a nawet… wirtualne wyposażenie.

Według raportów firmy Newzoo w Polsce mieszka aż 12 milionów graczy. W 2018 roku Polacy wydali natomiast na różnego rodzaju gry cyfrowe ponad 2 miliardy złotych. Fani tej formy rozrywki przeznaczają pieniądze między innymi na wirtualne przedmioty, które mogą paść łupem hakerów. Taka sytuacja przydarzyła się nawet profesjonalnemu zawodnikowi esportowemu. Jacky „Stewie2K” Yip, reprezentant Teamu Liquid w grze CS:GO utracił dostęp do swojego konta Steam, z którego wcześniej zniknęły skiny o wartości kilku tysięcy dolarów. To jednak zaledwie jeden z wielu tego typu przykładów.

W wielu przypadkach graczom nie udaje się odzyskać wirtualnych przedmiotów, które padły łupem złodziei. Podobnie sytuacja wygląda z ukradzionymi kontami, na które gracze często pracowali miesiącami, a nawet latami. Według nas to poważny problem, bo wirtualne wyposażenie posiada swoja realną wartość. Dlatego chcemy dać fanom gier możliwość ubezpieczenia się między innymi na wypadek tego typu sytuacji – podkreśla Ireneusz Anoszczenko, prezes firmy Protect.me.

Ubezpieczenia oferowane przez Protect.me obejmą konta w grach, zawierane w związku z nimi transakcje (np. zakupu kodów do gry), a także posiadane przedmioty wirtualne. Użytkownik będzie musiał jedynie udokumentować swoją wirtualną własność. Ubezpieczyć będzie można także sprzęt gamignowy na wypadek między innymi pożaru, zalania, czy też kradzieży z włamaniem, a co najważniesze również od zniszczenia samego sprzetu jak i akcesorów (np. klawiatura, słuchawki czy myszka). Najniższe składki, zależnie od wariantu, wyniosą niecałe 10 złotych miesięcznie.

Wprowadzaniu na rynek nowej usługi oferowanej przez firmę Protect.me oraz agnecję gamingową Fantasyexpo, będzie towarzyszył szereg działań promocyjnych. Do kampanii promującej ubezpieczenia zostaną zaangażowani popularni polscy gamerzy oraz streamerzy, w tym między innymi Piotr „Izak” Skowyrski, Damian „Nervarien” Ziaja, czy też Patryk “Rojo” Rojewski.

Każda kampania marketingowa jest skuteczna jeśli jest wiarygodna. Zaangażowanie do projektu naszych streamerów i gamerów jest naturalną rzeczą, ponieważ bardzo często ich samych spotykają tego typu problemy – czy to zniszczonego sprzętu czy utraty kont w grach – mówi Kamil Górecki, prezes agencji gamingowej Fantasyexpo

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl