Zmieniajmy na dobre – zaawansowany System Zdalnej Opieki w Centrum Zdrowia Dziecka

Publicis Groupe i Fundacja K.I.D.S. połączyły siły, by wspólnie zmieniać doświadczenia małych pacjentów, ich rodziców oraz lekarzy dziecięcych szpitali w Polsce. Już dziś startuje świąteczna kampania charytatywna pod hasłem „Zmieniajmy na dobre”, której celem jest wprowadzenie do Centrum Zdrowia Dziecka zaawansowanego Systemu Zdalnej Opieki.

Zmieniajmy na dobre

K.I.D.S. – Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali to fundacja, która powstała, by zmieniać szpitale w bardziej przyjazne, pełne nowoczesnych technologicznych ośrodki zdrowia. Pierwszym dużym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka. Podstawą działań Fundacji jest holistyczne spojrzenie na problemy i potrzeby osób, które w takich szpitalach spędzają najwięcej czasu – dzieci, rodziców i lekarzy. Celem akcji jest zakup innowacyjnego Systemu Zdalnej Opieki, który ma przyspieszyć powrót małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka do domów.

Świąteczną zbiórkę Fundacji K.I.D.S. wspiera pro bono Publicis Groupe, która zgodnie z ideą „Power of One” zaangażowała w projekt wszystkie swoje agencje: Publicis, MSL, Saatchi&Saatchi, Leo Burnett, LiquidThread, Starcom, Zenith, Spark Foundry, Performics, Prodigious, Publicis Consultants, @&IS oraz Digitas. Dzięki współpracy poszczególnych agencji i departamentów, została przygotowana kampania 360, obejmująca działania reklamowe, marketingowe, PR oraz w social media. Publicis Groupe zaprosiła do realizacji projektu także „Film Produkcję”, której zespół na czele z reżyserem Michałem Bulikiem i operatorem Piotrem Uznańskim, stworzył interaktywne wideo dla Fundacji.

„Łącząc siły z Fundacją K.I.D.S Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, chcemy podzielić się tym, co w Publicis Groupe mamy najcenniejszego ─ kreatywnością, innowacyjnością, znajomością technologii, wiedzą i zaangażowaniem. Dzięki tym cechom, na co dzień możemy dbać o doświadczenia konsumentów z markami, a w kampanii „Zmieniajmy na Dobre” zatroszczymy się o doświadczenia małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Działając w duchu „Power of One”, zintegrowaliśmy wokół idei kampanii całą naszą organizację i wierzymy, że wspólnie z odbiorcami, w tym szczególnym, świątecznym czasie, zrobimy coś bardzo pożytecznego” – mówi Piotr Ruszak, Chief Communications Officer Publicis Groupe Polska.

Akcja pod hasłem „Zmieniajmy na Dobre” oficjalnie wystartowała dzisiaj, ale etap teaserowy trwa już od tygodnia. Organizatorzy zapraszali na stronę https://zmieniajmynadobre.pl/ gdzie razem z Fundacją K.I.D.S oraz Publicis Groupe można było odliczać czas do momentu rozpoczęcia zbiórki i premiery, stworzonego na potrzeby kampanii, interaktywnego filmu. Od dziś na stronie można obejrzeć produkcję promującą akcję oraz – za pomocą dedykowanego formularza – wesprzeć zbiórkę. Akcja wspierana będzie multimedialną kampanią w internecie orazw stacjach Grupy TVN.

„Film pozwala widzom spojrzeć na szpital oczami dzieci, rodziców i lekarzy – te trzy różne perspektywy zostały zamknięte w jednej, pełnej emocji historii przedstawionej w formie interaktywnego filmu. Widzowie w każdej chwili mogą wybrać, z której perspektywy chcą śledzić akcję” – dodaje Piotr Ruszak, Chief Communications Officer Publicis Groupe Polska.

Telemedycyna – wsparcie dla pacjentów i lekarzy

Telemedycyna jest jednym z najważniejszych trendów medycyny przyszłości, która pozwala na zdalną diagnostykę i opiekę lekarską przy użyciu urządzeń i systemów telemedycznych. Dzięki temu lekarze mogą opiekować się swoimi pacjentami na odległość. Poprzez stworzenie Systemu Zdalnej Opieki fundacja pragnie pomóc wszystkim osobom, które są związane z Centrum Zdrowia Dziecka – zarówno rodzicom, dzieciom jak i zespołom medycznym. Obecnie, telemedycyna wykorzystuje wiele nowoczesnych urządzeń, które m.in. przypominają pacjentom przez aplikację o przyjęciu dziennej dawki leków oraz przesyłają powiadomienie lekarzowi o ich zażyciu.

Zachęcamy do zaangażowania w akcję, wsparcia zbiórki i wspólnej komunikacji kampanii. #ZmieniajmyNaDobre

 

O FUNDACJI

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali – powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Aby przyspieszyć powrót dzieci do domu stworzymy System Zdalnej Opieki wykorzystujący innowacyjne rozwiązania telemedycyny. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

źródło: Publicis Groupe

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: