CES 2020: Acer TravelMate P6 – notebook w wytrzymałej obudowie. Ceny i dostępność w Polsce

Nowa wersja notebooka TravelMate P6 może pracować na baterii nawet do 23 godzin – w stosunku do poprzednika jest znacznie lżejszy i smuklejszy. Acer przedstawił również nowy model TravelMate P2. Wszystkie będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2020 roku.

Acer TravelMate P6
Wydajne i niezawodne 14- i 15-calowe notebooki mogą być wyposażone w procesory Intel Core i7 vPro do 10. generacji. Są zgodne z amerykańskimi wojskowymi standardami wytrzymałości  MIL-STD 810G i działają pod kontrolą systemu Windows 10 Pro.

Acer TravelMate P6: dla mobilnych profesjonalistów

Obudowę nowego notebooka Acer TravelMate P6 wykonano z wysokiej jakości stopu magnezu i aluminium. Jest wytrzymalsza i lżejsza od standardowych konstrukcji aluminiowych — przy niezmienionej grubości. Sprawia przy tym, że notebook prezentuje się wyjątkowo elegancko i nowocześnie. Waży zaledwie 1,1 kg, a jego grubość to jedyne 16,6 mm.

Bateria o żywotności do 23 godzin umożliwia nieprzerwaną pracę podczas lotu długodystansowego albo korzystanie z notebooka przez dwa dni bez konieczności jego ładowania. Już po niecałych 45 minutach ładowania bateria osiąga nawet 50% naładowania. Opcja łączności 4G LTE z obsługą eSIM umożliwia pracę w dowolnym miejscu. TravelMate P6 posiada certyfikat zgodności z platformą Microsoft Teams, co stanowi gwarancję wysokiej jakości sygnału audio i wideo podczas wideokonferencji. Laptop wyposażony jest w czteromikrofonową matrycę, która jest w stanie wychwycić dźwięk z odległości do ok. 2 metrów.

Za wydajność nowych notebooków Acer z systemem operacyjnym Windows 10 Pro, opracowanych w ramach programu innowacji firmy Intel (Project Athena), odpowiadają procesory Intel Core i7 do 10. generacji.

Notebooki wyposażono pamięć DDR4 (do 24 GB), kartę graficzną NVIDIA GeForce (najwyższa dostępna opcja to MX250) oraz dysk SSD PCIe x4 3. generacji o pojemności do 1 TB, korzystający z technologii NVMe.

Wytrzymałe, przetestowane i niezawodne

Acer TravelMate P6 jest zgodny ze standardem MIL-STD 810G i testami wytrzymałości klasy wojskowej 810F. Badania wytrzymałości odbywają się według ściśle określonej procedury i obejmują np. test upadku z wysokości ok. 122 cm, podczas którego urządzenie upuszcza się różnymi częściami obudowy (26 razy) na kawałek sklejki o grubości 5 cm, położonej na betonowym podłożu. Inne testy obejmują badanie odporności na opady deszczu, wilgotność i ekstremalne temperatury.

Bezpieczeństwo przez duże „B”

Klientom biznesowym zależy nie tylko na bezpieczeństwie danych, lecz także na możliwości korzystania z urządzeń i zarządzania nimi zdalnie. TravelMate P6 z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 Pro oferuje kilka skutecznych rodzajów zabezpieczeń, dzięki którym dane przechowywane na komputerze będą bezpieczne. Do systemu można zalogować się za pomocą funkcji Windows Hello, korzystając z czytnika linii papilarnych w przycisku zasilania lub z kamery na podczerwień, obsługującej mechanizm rozpoznawania twarzy. Obydwa sposoby umożliwiają odejście od tradycyjnej metody logowania hasłem. Kiedy kamera internetowa nie jest używana, można po prostu zasłonić ją wbudowaną zaślepką. Zintegrowany moduł TPM 2.0 gwarantuje bezpieczeństwo na poziomie sprzętowym, umożliwiając bezpieczne przechowywanie oraz przesyłanie kluczy i certyfikatów kryptograficznych.

Notebook Laptop TravelMate P6 ma fabrycznie zainstalowany pakiet Acer ProShield, czyli zestaw narzędzi do obsługi zabezpieczeń i zarządzania sprzętem i danymi, dzięki którym można jeszcze lepiej chronić wrażliwe dane. Z kolei narzędzie Acer Office Management umożliwia specjalistom IT wdrażanie odpowiednich polityk bezpieczeństwa i monitorowanie dostępnych zasobów z poziomu jednego interfejsu. Dla niektórych modeli notebooków dostępna jest opcjonalnie platforma Intel vPro, która stanowi dodatkową warstwę zabezpieczeń i umożliwia zdalne zarządzanie zasobami.

Acer TravelMate P2: wszechstronne urządzenie dla nowoczesnych profesjonalistów

Acer TravelMate P2
Acer TravelMate P2 to odpowiedź na coraz bardziej zróżnicowane wymagania zmieniającego się świata, w którym od pracowników oczekuje się spełnienia bardzo różnych funkcji i pracy w wielu różnych lokalizacjach. Możliwość łączenia się z internetem nie tylko przez Wi-Fi, ale także 4G LTE pozwala im pracować z dowolnego miejsca, a szeroka gama opcji personalizacji umożliwia dopasowanie modelu TravelMate P2 do każdego zastosowania.

Szybka łączność i zasilanie przez cały dzień

W Acer TravelMate P2 zostały wbudowane funkcje łączności. Technologia Intel Wireless Wi-Fi 6 (802.11ax) pozwala korzystać z sieci bezprzewodowej nawet trzykrotnie szybciej, niż przy użyciu standardowego połączenia Wi-Fi 5 (802.11ac). Możliwość łączenia się z siecią komórkową 4G LTE, dzięki obsłudze kart nano-SIM i eSIM sprawia, że użytkownicy nie muszą kupować lokalnych planów taryfowych, jeśli połączenie Wi-Fi nie jest dostępne. Bateria w modelu TravelMate P2 umożliwia nawet 13 godzin użytkowania, a odporna na uderzenia obudowa, zgodna ze standardem MIL-STD 810G, pozwala bez przeszkód pracować przez cały dzień, w praktycznie każdych warunkach.

Wysoka wydajność

Model TravelMate P2 może być wyposażony w procesor Intel Core i7 vPro do 10. generacji i kartę graficzną NVIDIA GeForce MX230. Można w nim zamontować maksymalnie 32 GB szybkiej pamięci DDR4, a konfigurowalny system dwudyskowy pozwala korzystać z dysku twardego o pojemności 1 TB i szybkiego dysku SSD PCIe 512 GB. TravelMate P2 jest wyposażony złącza VGA, HDMI i USB C, a liczbę dostępnych portów można z łatwością zwiększyć, używając stacji dokującej Acer USB C.

Ceny i dostępność w Polsce

TravelMate P2 będzie dostępny w Polsce od lutego 2020 roku w cenie od 2499 zł.

TravelMate P6 będzie dostępny w Polsce na przełomie marca i kwietnia w cenie od 3799 zł.

źródło: Acer

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: