CES 2020: debiut produktów Elgato dla streamerów oraz klawiatury CORSAIR K95 RGB Platinum XT z Stream Deck

Elgato zaprezentował trzy nowe produkty stworzone z myślą o streamerach, YouTuberach i graczach – 4K60 S+, Key Light Air oraz klawiaturę K95 RGB Platinum XT przygotowaną we współpracy z CORSAIR. Karta do przechwytywania obrazu 4K60 S+ to najnowocześniejsze rozwiązanie zewnętrzne do rejestracji wideo z jakością 4K60 HDR10. Key Light Air to kompaktowa wersja niezwykle popularnego panelu LED Elgato Key Light. CORSAIR, spółka nadrzędna dla Elgato, wprowadziła do sprzedaży ulepszoną wersję legendarnej klawiatury mechanicznej K95 RGB Platinum XT. Jest to pierwszy produkt kalifornijskiego producenta zintegrowany z oprogramowaniem Elgato Stream Deck.

4K60 S+ debiutuje jako zewnętrzne urządzenie rejestrujące o najwyższych parametrach w ofercie Elgato. Do transmisji na żywo za pośrednictwem komputera użytkownikowi oddano złącze USB 3.0. Premierowa karta do przechwytywania obrazu zaprezentowana przez niemieckiego producenta ma także gniazdo karty pamięci do nagrywania przebiegu gry z olśniewającą jakością 4K60 HDR10 bezpośrednio na karcie SD, bez konieczności używania PC. Wbudowane kodowanie HEVC zapewnia umiarkowaną wielkość plików, a dzięki przelotowemu połączeniu, które nie powoduje żadnych opóźnień, można wyświetlać wysokiej jakości obraz z gry z konsol Xbox One X i PS4 Pro w oryginalnym formacie i bez zakłóceń.
Po połączeniu z komputerem 4K60 S+ rejestruje materiał bez ograniczeń bezpośrednio na dysku twardym i wykorzystuje wszechstronne funkcje oprogramowania Elgato, takie jak Flashback Recording, która umożliwia łatwy, retroaktywny zapis przebiegu gry, czy Live Commentary do nagrywania dźwięku z mikrofonu jako osobnej ścieżki. 4K60 S+ działa z najlepszym oprogramowaniem emisyjnym na komputery PC, takim jak OBS Studio, i stanowi najwszechstronniejsze zewnętrzne rozwiązanie do rejestracji materiału z konsoli w wysokiej jakości 4K60 HDR10 przy użyciu komputera lub bez niego.

Key Light Air to efektywne oraz kompaktowe oświetlenie studyjne LED, które bez problemu zmieści się na każdym biurku. Oświetlany 80 rozmieszczonymi na krawędziach wysokiej jakości diodami LED marki OSRAM panel z technologią wielowarstwowego rozpraszania światła generuje oświetlenie o natężeniu 1400 lumenów w szerokim zakresie temperatury barwowej od 2900 do 7000K. Key Light Air można sterować bezprzewodowo przy użyciu bezpłatnej aplikacji na platformy iOS, Android, Windows i Mac. W ten sposób można łatwo włączać go i wyłączać, przyciemniać oraz regulować oświetlenie na bieżąco.

Wersję Key Light Air, czyli mniejszego brata niezwykle popularnego Key Light zaprezentowanego na targach CES w 2019 roku, montuje się na teleskopowym wysięgniku przytwierdzonym do wolnostojącej bazy. Istnieje również opcja zainstalowania produktu na statywie Elgato Multi Mount, który jest dostępny do kupienia osobno w lokalnych sklepach. Dodatkowo, kompatybilność z oprogramowaniem Stream Deck zapewnia bezproblemową integrację z wyposażeniem studia.

K95 RGB Platinum XT to efekt ścisłej współpracy inżynierów Elgato i CORSAIR oraz pierwszy produkt jednocześnie wykorzystujący zalety oprogramowania Elgato Stream Deck oraz CORSAIR iCUE. Nowa odsłona kultowej klawiatury dla graczy dzięki dodatkowym przyciskom makr umiejscowionym na obudowie sprzętu umożliwia efektywne i natychmiastowe sterowanie aplikacjami oraz urządzeniami, podobnie jak standardowy Stream Deck z panelami LED. Przy użyciu oprogramowania Elgato Stream Deck użytkownicy mogą przypisać do klawiszy niestandardowe polecenia używane podczas streamingu – od zmiany scen, wyłączenia mikrofonu, rozpoczęcia nagrywania po udostępnienia np. emotki na czacie.
K95 RGB Platinum należy do jednych z najczęściej nagradzanych klawiatur mechanicznych na rynku. Oferuje dynamiczne podświetlenie RGB poszczególnych klawiszy z 19-strefową technologią LightEdge, wytrzymałą obudowę ze szczotkowanego aluminium, dodatkowe złącze USB 3.0, 8MB pamięci wewnętrznej oraz dedykowane przyciski multimedialne. Najnowsza wersja K95 RGB Platinum XT posiada także premierowe, wytrzymalsze przełączniki CHERRY MX Speed lub Brown z gwarancją nawet do 100 milionów kliknięć. W zestawie znajduje się również miękka, odłączana podkładka pod nadgarstki. Ponadto, do pudełka dodano alternatywny zestaw niebieskich nakładek klawiszy makr do wizualnego wyróżniania poleceń streamingowych oraz specjalne, teksturowane nakładki QWER i ASDF. Pozostałe klawisze zostały stworzone z niezwykle wytrzymałego materiału PBT formowanego w dwóch cyklach.

Dostępność i gwarancja:
Elgato 4K60 S+, Elgato Key Light Air i CORSAIR K95 RGB PLATINUM XT są już dostępne w sprzedaży w sklepie internetowym firmy CORSAIR oraz Elgato. Sprzęt już wkrótce pojawi się w Polsce w ofercie x-kom.pl, morele.net oraz komputronik.pl. Wszystkie premierowe produkty są objęte dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firm CORSAIR i Elgato.
Ceny:
– 4K60 S+: 429,90 Euro
– Key Light Air: 139,90 Euro
– K95 RGB PLATINUM XT: 229,99 Euro

Prezentacje wideo:
– 4K60 S+:

– Key Light Air:

– K95 RGB PLATINUM XT: Tutaj

One thought on “CES 2020: debiut produktów Elgato dla streamerów oraz klawiatury CORSAIR K95 RGB Platinum XT z Stream Deck

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: