CES 2020: LG AI DD – pralka nowej generacji, wyposażona w sztuczną inteligencję

Podczas targów CES firma LG zaprezentowała najbardziej zaawansowaną innowację w dziedzinie prania: pralkę ze sztuczną inteligencją, dzięki której optymalną skuteczność prania można uzyskać bez zastanawiania się nad doborem ustawień i ilością detergentu. Nowa pralka ładowana od frontu LG ThinQ, uhonorowana cenioną nagrodą 2020 CES Innovation Award, jest wyposażona w technologię AI DD (Artificial Intelligent Direct Drive), a także w funkcję diagnostyczną Proactive Customer Care, opartą na sztucznej inteligencji opracowanej przez LG.

Lider innowacji prania

Projektując pralkę AI DD wykorzystano ponad 20-letnie doświadczenie LG, zdobyte podczas doskonalenia rewolucyjnego silnika Direct Drive, umożliwiającego skuteczne i energooszczędne pranie. Nowa pralka LG nie tylko wykrywa objętość i ciężar każdego wsadu, ale dzięki sztucznej inteligencji i zaawansowanym czujnikom rozpoznaje także rodzaj tkanin włożonych do bębna. Następnie, wykorzystując technologię głębokiego uczenia, urządzenie porównuje zebrane informacje z ponad 20 tysiącami punktów danych dotyczącymi użytkowania pralki i na tej podstawie dobiera optymalne ustawienia programu. Wszystko po to, by uzyskać najwyższą skuteczność usuwania zabrudzeń i zmniejszyć uszkodzenia tkanin nawet o 15 procent*.

AI DD, czyli inteligentne pranie

Najbardziej inteligentna pralka LG potrafi rozpoznać mieszaną kolekcję ubrań zawierającą na przykład podkoszulki i spodnie (odróżniając go od pościeli, delikatnych ubrań oraz innych zestawów tkanin), a następnie indywidualnie dobrać rodzaje ruchów bębna, temperaturę i czas trwania cyklu gwarantujące optymalny rezultat prania. Nowo opracowana przez LG, wygodna funkcja ezDispense uwalnia użytkowników od konieczności zastanawiania się nad tym, jaką ilość detergentu należy dodać. Precyzyjnie i w optymalnym czasie dozuje płyn do prania oraz zmiękczacz do tkanin – odpowiednio do wielkości i rodzaju wsadu – by uzyskać możliwie jak najlepsze rezultaty prania. Ponadto, dzięki funkcji LG Smart Pairing, pralka automatycznie informuje kompatybilną z nią suszarkę LG o ustawienia odpowiednich dla danego wsadu, umożliwiając tym samym uzyskanie najlepszych efektów za każdym razem.
Za pomocą aplikacji LG ThinQ inteligentna pralka może też połączyć się asystentem Amazon Alexa i przesyłać powiadomienia na przykład o kończącym się zapasie detergentu. Korzystając z aplikacji użytkownicy mogą włączyć usługę Amazon Dash Replenishment w celu automatycznego zamawiania wstępnie wybranych środków, takich jak płyn do prania lub zmiękczacz do tkanin.

 

Komfort i bezpieczeństwo

Aby dodatkowo podwyższyć komfort użytkowania, pralka AI DD współpracuje z proaktywną funkcją diagnostyczną Proactive Customer Care, która gwarantuje dostęp do pomocy technicznej opartej na sztucznej inteligencji, zapewniając konsumentom poczucie bezpieczeństwa i większą satysfakcję, a także pomagając w utrzymywaniu optymalnej i niezawodnej pracy urządzenia. Funkcja ta może z wyprzedzeniem informować użytkowników o mogących wystąpić problemach, przyspieszać wykonywanie napraw, a także przekazywać użyteczne wskazówki dotyczące utrzymywania pełnej wydajności urządzeń LG.

Zaawansowane funkcje

Oprócz funkcji opartych na sztucznej inteligencji, nowa pralka LG została wyposażona w dodatkowe, wygodne rozwiązania, które pomagają użytkownikom oszczędzać czas oraz uzyskiwać znakomitą skuteczność prania za każdym razem:
  • funkcję TurboWash™ 360, która kierując silne strumienie wody z detergentem z różnych stron umożliwia głębokie wnikanie detergentu w tkaniny, a w rezultacie umożliwia skuteczne i szybkie pranie dużych wsadów – nawet w niecałe 30 minut,
  • dysze 3D Multi Spray wyrzucające strumienie wody jednocześnie w pięciu różnych kierunkach, umożliwiając szybkie usuwanie silnych zabrudzeń.
  • Ponadto, pralka LG TWINWash pozwala zaoszczędzić czas dzięki możliwości jednoczesnego prania dwóch wsadów. Małe wsady można prać w kompaktowym module LG TWINWash, znajdującym się pod główną pralką, podczas gdy większe wsady są prane w głównym bębnie.

Dzięki innowacyjnym funkcjom oraz platformie pomocy technicznej opartej na sztucznej inteligencji mamy pewność, że pralka AI DD z nadmiarem spełni oczekiwania wszystkich konsumentów. Ze względu na dużą pojemność oraz indywidualne dostosowywanie ustawień do każdego wsadu, pralka ta ustanawia nowy standard wygody użytkowania. – Dan Song, prezes działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics.

źródło: LG
***
* Na podstawie niezależnych testów przeprowadzonych przez Intertek, porównanie pralek LG WM4500HBA i WM3900HWA przy programie standardowym i wsadzie 3,6 kg odzieży. Wyniki mogą różnić się w zależności od rodzaju wsadu oraz warunków otoczenia.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: