Sharp przejął 100 procent udziałów europejskiej spółki Skytec UMC

Sharp Corporation, jeden z czołowych producentów urządzeń elektronicznych na świecie, przejął 100 procent udziałów europejskiej spółki zależnej Skytec Universal Media Corporation (UMC). Początkowo firma Sharp miała 56,7% udziałów w Skytec UMC, a obecnie w pełni zintegrowała tę spółkę ze swoimi strukturami. Jest to kolejny ważny krok ku rozszerzeniu działalności na rynku europejskim.

W styczniu 2015 r. firma Sharp przekazała początkowo prawa licencyjne do europejskiej działalności w segmencie telewizorów spółce UMC. Po uzyskaniu udziału większościowego w Skytec UMC w lutym 2017 r. firma Sharp ponownie przejęła prawa do znaków towarowych, a także do produkcji i dystrybucji produktów Sharp, torując sobie drogę powrotną na rynek europejski. Wraz z wejściem w życie przejęcia z 9 października 2019 r. firma Sharp zapewniła sobie 100% udziałów w spółce zależnej i wyraźnie sygnalizuje plany wzrostu sprzedaży oraz rozwoju marki na rynku europejskim.

Dzięki całkowitemu przejęciu Skytec UMC oraz zakładu produkcyjnego w Polsce Sharp dysponuje teraz własnym łańcuchem wartości w Europie: od mocy produkcyjnych po kanały dystrybucji i sprzedaż. Oprócz rozwoju w segmencie telewizorów celem firmy jest też wzmocnienie sektorów audio, małego AGD oraz telefonów komórkowych w Europie. Zgodnie ze swoją globalną strategią biznesową Sharp intensyfikuje też działalność w segmentach 8K+5G oraz AIoT[1].

Działalnością Skytec UMC pokieruje tymczasowo Kazuhiro Kitamura, dyrektor generalny regionu europejskiego oraz Działu Systemów TV Sharp Corporation. „Nasze strategie koncentrują się na ciągłym rozwoju” — powiedział Kazuhiro Kitamura. „Z jednej strony, dzięki przejęciu Skytec UMC chcemy promować markę w Europie, a z drugiej strony, rozszerzając ofertę 8K+5G i AIoT, zmierzamy w kierunku cyfrowego stylu życia. Naszym celem jest zaprezentowanie w niedalekiej przyszłości pełnej oferty produktów o takim charakterze”.

źródło: Sharp

[1] AIoT to pojęcie, które powstało w w firmie Sharp i łączy w sobie akronimy AI (sztuczna inteligencja) oraz IoT (Internet rzeczy).


O firmie Sharp

Sharp

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: