Huawei: Idziemy naprzód z 5G, przekształcając kryzysy w szanse

Z okazji Nowego Roku Eric Xu, prezes rotacyjny firmy, wystosował list do pracowników. Poniżej przedstawiamy jego skrót.

Idziemy naprzód, przekształcając kryzysy w szanse

2019 był dla Huawei rokiem niezwykłym. Pomimo starań rządu USA o trzymanie nas na dystans, wyszliśmy na prostą. Szacujemy, że nasze przychody ze sprzedaży przekroczą 850 miliardów juanów w 2019 r., co stanowi wzrost o około 18% rok do roku. Przewodzimy komercyjnemu wdrażaniu sieci 5G na całym świecie. Ponad 700 miast i 228 firm z listy Fortune Global 500 wybrało Huawei jako partnera w zakresie transformacji cyfrowej. W tym roku wprowadziliśmy dwa nowe rozwiązania: najszybszy na świecie procesor oparty na sztucznej inteligencji – Ascend 910 oraz usługę klastrową sztucznej inteligencji do szkolenia modelowego.
Sprzedaż smartfonów nadal dynamicznie się rozwija – w ciągu roku dostarczyliśmy ich na rynek ogółem 240 milionów sztuk. Budujemy też wciąż nasz ekosystem w celu zapewnienia najlepszego doświadczenia dla konsumentów na wszystkich urządzeniach – komputerach osobistych, tabletach, inteligentnych ekranach itp.
Nic z tego nie przyszło łatwo. W Huawei nie wierzymy w cuda. Chciałbym podziękować wszystkim naszym klientom i partnerom za nieustające zaufanie i wsparcie. Dziękujemy również setkom milionom konsumentów na całym świecie za entuzjazm związany z produktami Huawei i Honor. Serdecznie dziękuję każdemu z naszych pracowników za poświęcenie i ich bliskim za niezawodne wsparcie.
2020 rok będzie dla nas trudny. Będziemy mogli polegać tylko na ciężkiej pracy naszych ludzi, a także ciągłym zaufaniu i wsparciu naszych klientów i partnerów.
Skoncentrujemy się na następujących czterech obszarach: utrzymaniu wzrostu, poprawie naszych możliwości, optymalizacji naszej organizacji i kontroli ryzyka.

Utrzymanie wzrostu

Musimy aktywnie napędzać globalny rozwój 5G i wykorzystywać możliwości wdrażania tej sieci – stale dostosowywać nasze wysiłki wobec określonych branż, klientów i regionów.
Ekosystem usług mobilnych Huawei (HMS) stanowi podstawę naszej zdolności do sprzedaży inteligentnych urządzeń na rynkach poza Chinami. W 2020 r. musimy zrobić wszystko, aby zbudować ekosystem HMS, upewnić się, że możemy nadal sprzedawać nasze smartfony na rynkach zagranicznych i wspierać innowacje naszych partnerów aplikacyjnych. Naszym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby programów i aplikacji działających na procesorach Kunpeng i Ascend oraz pomoc w osiągnięciu sukcesu komercyjnego. W 2020 r. musimy pozycjonować produkty oparte na procesorach Kunpeng i Ascend w roli głównych źródeł wzrostu.

Poprawa możliwości

Niezależnie od zajmowanego stanowiska, każdy członek zespołu Huawei musi podnieść swoje kwalifikacje, aby lepiej sprostać wymaganiom zawodowym.
W dalszym ciągu jesteśmy zaangażowani w obejmowanie i wykorzystywanie globalnego łańcucha dostaw – w tym dostawców z USA – w celu doskonalenia naszej przewagi konkurencyjnej. Będziemy nadal zwiększać nasze możliwości w inżynierii oprogramowania, zwiększając nasz pięcioletni budżet o 2 miliardy USD na budowanie jakości, godnych zaufania produktów i rozwiązań.

Optymalizacja naszej organizacji

Musimy zoptymalizować naszą strukturę organizacyjną i zasoby ludzkie, aby uwolnić pełen potencjał naszej firmy.
Musimy również zintensyfikować wysiłki na rzecz rozwoju lokalnych talentów i pomóc im zmaksymalizować ich wartość, aby mogli stać się ostoją naszego lokalnego biznesu i twierdzą lokalnych operacji. Profesjonalne zespoły są podstawą naszych codziennych działań i musimy więcej inwestować w ich stabilność.

Kontrola ryzyka

Musimy zapewnić bezpieczeństwo dostaw i ciągłość biznesu, zwiększyć bezpieczeństwo cybernetyczne i ochronę prywatności oraz zapewnić zgodność ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i regulacjami.
W Huawei zgodność ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i regulacjami zawsze była podstawą naszej globalnej działalności. Wzmocnienie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony prywatności użytkowników jest absolutnym priorytetem naszego programu i będziemy nadal przestrzegać wszystkich powiązanych przepisów i regulacji na rynkach, na których działamy.

Szczęście sprzyja odważnym

Trudności są wstępem do każdego większego sukcesu, a przeciwności są ożywieniem dla zespołu o żelaznej woli. Kampania rządu USA przeciwko Huawei jest strategiczna i długoterminowa. To świetna okazja dla nas, abyśmy byli bardziej zjednoczeni jako zespół i rozwijali zdolności, których potrzebujemy, aby lepiej stawiać czoła przyszłym wyzwaniom. Szczęście sprzyja odważnym. Dzięki wsparciu naszych klientów, partnerów i konsumentów oraz wysiłkowi, aby nadal tworzyć wartość, nic nie może nas powstrzymać od rozwoju.
Życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku
źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: