RFBenchmark (grudzień 2019) – stabilne pozycje T-Mobile i Orange

RFBENCHMARK opublikował grudniowy ranking operatorów RFBENCHMARK komórkowych w Polsce. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego. W grudniu, podobnie jak w listopadzie, najlepszym operatorem w kategoriach średniej szybkości pobierania danych oraz najniższej wartości ping okazał się T-Mobile. Pozycję lidera w kontekście średniej szybkości wysyłania danych utrzymał również Orange.


W grudniu niezależny ranking RFBENCHMARK został przygotowany na podstawie 465208 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej. To największa liczba danych zgromadzona w 2019 roku. Jeżeli chodzi o rozkład procentowy pomiarów na poszczególnych operatorów komórkowych to wciąż najpopularniejszymi operatorami są Play (35,16%) i Orange (30%). Na dwóch kolejnych miejscach znajdują się Plus (18,72%) i T-Mobile (16,11%).

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile nie oddał prowadzenia w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Operator po raz czwarty z rzędu zajął najwyższe miejsce na podium w tej klasyfikacji. Tym razem prowadzenie zapewnił wynik nieco słabszy niż w listopadowej edycji rankingu. Rezultat 27,09 Mb/s okazał się jednak lepszy niż osiągnięcia konkurencyjnych firm na rynku. Orange zanotował 26,34 Mb/s, Play 25,42 Mb/s, a Plus 23,91 Mb/s.

Średnia szybkość wysyłania danych

Prowadzenia w drugiej klasyfikowanej kategorii rankingu na finiszu 2019 roku nie oddał też Orange. Operator poprawił delikatnie rezultat z listopada i rok ukończył z wynikiem 14,97 Mb/s. Na drugim miejscu znalazł się Plus gorszy o niewiele ponad 1 Mb/s (13,92 Mb/s). Tuż za nim na ostatnim stopniu podium uplasował się Play (13,61 Mb/s), a najsłabiej z wysyłaniem danych poradził sobie T-Mobile (13,15 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Podobnie jak w poprzednich dwóch kategoriach, na szczycie zestawienia dotyczącego najniższej wartości ping nic się nie zmieniło. Stabilną pozycję lidera po raz kolejny wypracował T-Mobile (37,82 ms), a za nim znalazł się Orange (41,48 ms) rzutem na taśmę wyprzedzając Play (41,71 ms). Plus nie zaliczy grudnia do udanych i zakończył udział w rankingu na czwartym miejscu kategorii najniższej wartości ping z dorobkiem 43,99 ms.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

* * *

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez Spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej – między innymi siły sygnału oraz testy prędkości Internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE).

źródło: Notel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: