CES 2020: LG i Microsoft przyspieszają prace nad innowacjami ze sztuczną inteligencją

Podczas targów CES 2020 firma LG poinformowała o pracach nad wdrożeniem opracowanej przez Microsoft usługi opartej na sztucznej inteligencji oraz chmury Azure. Współpraca ma na celu przyspieszenie cyfrowej transformacji rozwiązań w dziedzinie B2B.

LG, chcąc przyspieszyć rozwój działów odpowiedzialnych za pojazdy autonomiczne i systemy inforozrywki, nawiązała w zeszłym roku współpracę z Microsoft. Zakres realizowanych do tej pory projektów zostanie poszerzony i oprócz branży motoryzacyjnej obejmie również inne sektory działalności B2B.
LG planuje poszerzyć możliwości systemu zarządzania energią BECON (Building Energy Control) w budynkach, aby z wykorzystaniem technologii Azure umożliwić efektywniejsze sterowanie pracą instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Współpracując z Microsoft, LG rozszerzy zasięg systemu BECON na cały świat, a jednocześnie opracuje jego nowszą wersję, wzbogaconą o możliwości analizowania dużej liczby danych w Azure, dostęp do chmury hybrydowej oraz usługi AI.
Integracja z Azure przyczyni się również do wzbogacenia systemu inforozrywki do pojazdów, opracowanego przez firmę LG. Rozwiązanie to jest oparte na efektywnym połączeniu systemu webOS Auto firmy LG oraz platformy usług Microsoft Connected Vehicle Platform do nowej generacji samochodów przyszłości. W nowej wersji systemu webOS Auto, LG zapewni dostęp do dodatkowych funkcji interfejsu człowiek-maszyna (HMI), w szczególności związanych z produktywnością oraz rozrywką w pojeździe.

Systemy inforozrywki LG umożliwią integrację technologii wirtualnego osobistego asystenta LG z akceleratorem rozwiązań asystenta wirtualnego Microsoft oraz asystentami opracowanymi przez producentów samochodów. Tym samym zapewnią użytkownikom lepsze doświadczenia oraz dostęp do różnorodnych usług opartych na łączności z Internetem. Innowacyjna platforma oprogramowania interfejsu człowiek-maszyna (HMI) powstała z myślą o przyspieszeniu komercjalizacji nowych cyfrowych usług.

Firma Microsoft zapewnia dostęp do komplementarnych technologii pozwalających na uzyskanie efektu synergii, a tym samym na zintensyfikowanie rozwoju rozwiązań LG dla klientów biznesowych. Współpracując z firmą Microsoft zwiększymy konkurencyjność oraz przyspieszymy cyfrową transformację w obszarach B2B, które stanowią siłę napędową przyszłego rozwoju. – dr Lee Sang-yong, wiceprezes oraz szef centrum rozwiązań dla branży motoryzacyjnej i klientów biznesowych firmy LG Electronics.

Dzięki technologiom firmy Microsoft podmioty z szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej mogą przeprowadzić cyfrową transformację i identyfikować nowe szanse biznesowe. Tworząc własne technologie cyfrowe i budując kulturę opartą na danych, firma LG opracowuje i wdraża innowacje zapewniając swoim klientom dostęp do usług o nowej wartości. – Sanjay Ravi, prezes ds. przemysłu motoryzacyjnego w firmie Microsoft Corp.

źródło: LG Electronics

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: