Panasonic Toughbook 55 – notebook klasy semi-rugged z zabezpieczeniem Windows Secured-core PC

Panasonic TOUGHBOOK 55 to pierwszy notebook klasy semi-rugged zaliczony do kategorii najbezpieczniejszych komputerów z systemem Windows nazwanych Secured-core PC. Zapewnia użytkownikom bezpieczne uruchamianie, ochronę urządzenia przed lukami w oprogramowaniu, ochronę systemu operacyjnego przed atakami oraz zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem do urządzeń i danych dzięki systemowi uwierzytelniania i zaawansowanej kontroli dostępu.

– Ponieważ cyberataki stają się coraz bardziej wyrafinowane, klienci szukają nowych rozwiązań zapewniających im pełne bezpieczeństwo – uważa Luca Legnani, European Marketing Manager w Panasonic Mobile Business Solutions. – Jest to szczególnie ważne w sektorach, w których przetwarza się wrażliwe informacje, np. w służbach ratowniczych, obronnych lub sektorze publicznym, a także w przypadku określonych stanowisk, takich jak kierownictwo wyższego szczebla, specjaliści ds. badań i rozwoju czy pracownicy mobilni, którzy wszystkie informacje o klientach i firmie mają w jednym urządzeniu.

 Jako komputer Secured-core TOUGHBOOK 55 należy do najbezpieczniejszych urządzeń z systemem Windows 10 Pro i spełnia określony zestaw wymagań sprzętowych, realizując najlepsze praktyki bezpieczeństwa w zakresie izolacji i standardów zaufania do warstwy firmware’u.

Chroniony przed atakami fizycznymi i cyfrowymi

TOUGHBOOK 55 jest zabezpieczony od uruchomienia do wyłączenia. Wytrzymała konstrukcja chroni urządzenie przed uszkodzeniem fizycznym, zaś możliwości Secure-core PC zapobiegają złośliwym atakom na system. Ponadto możliwy jest wybór opcji ułatwiających usuwanie pamięci w celu ochrony danych.

TOUGHBOOK 55 oferuje też użytkownikom różne kombinacje opcji biometrycznych, takich jak bezdotykowy czytnik kart inteligentnych, czytnik linii papilarnych i kamera przednia.

Procesor Intel Core i5 vPro 8. generacji w połączeniu z zaawansowanymi komponentami Panasonic i funkcjami systemu Windows 10 Pro zapewnia najwyższą ochronę przed atakami na oprogramowanie układowe, również w fazie BIOS i przed dostępem do danych, nawet gdy system operacyjny jest w trybie gotowości.

 Switch, fit and click

Oprócz zaawansowanych zabezpieczeń, smukły i lekki TOUGHBOOK 55 oferuje pracownikom mobilnym większą elastryczność i poprawę efektywności, zapewniając firmom maksymalny zwrot z inwestycji.

Notebook pozwala zwiększyć możliwości grafiki, dodać czytnik Smart Card, dodatkową pamięć lub napęd DVD lub Blu-Ray w prosty sposób (switch, fit and click) na pomocą dodatku TOUGHBOOK Universal Bay. Ponadto przednie gniazdo rozszerzeń można wykorzystać do zintegrowania czytnika linii papilarnych, RFID, zwykłego czytnika Smart Card lub do dodania drugiej baterii. Przy zakupie klient może również spersonalizować 3 dodatkowe porty, takie jak VGA, True Serial i do wyboru: czwarte wejście USB, drugi port GLAN lub wzmocniony port USB 2.0.

Idealny dla pracowników mobilnych

TOUGHBOOK 55 to urządzenie klasy semi-rugged, które przypomina biznesowy notebook. Jest lekki (2,08 kg), smukły (32,8 mm) i łatwy w przenoszeniu. Jest również mocniejszy niż poprzednik i zapewnia podwyższony stopień ochrony przed wnikaniem pyłu i wody (IP53). Zniesie upadek z wysokości do 91 cm (MIL-STD810H) i może pracować w szerszym zakresie temperatur od -20°C do + 60°C

Podstawowa bateria urządzenia pozwala na pracę 20 godzin bez ładowania, a wersja rozszerzona do 40 godzin. Istnieje też możliwość zainstalowania w urządzeniu funkcji Hot Swap umożliwiającej wymianę baterii bez konieczności wyłączania urządzenia.

Dostępność i cena

TOUGHBOOK 55 jest dostępny w 3 wersjach: HD, Full-HD i Full-HD Touch Screen. Jego cena zaczyna się od 1988 €.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: