Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na całym świecie dla dzieci

W niedzielę, 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na całym świecie dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Po raz kolejny umiejętnie wykorzystując szereg dostępnych na rynku technologii, WOŚP pokazuje, że w content marketingu nie ma sobie równych. Większość osób styczniowy Finał kojarzy z Jurkiem Owsiakiem. Fundacja WOŚP to jednak kilkadziesiąt osób, które przez cały rok działają by zbiórka była nie tylko perfekcyjnie zaplanowana i zorganizowana, ale także zakomunikowana. Dział komunikacji Fundacji WOŚP stawia sobie za cel, by o Finale było głośno na każdej platformie, by wszyscy, którzy szukają informacji o celu lub możliwości wsparcia – wiedzieli, jak można się zaangażować.

WOŚP
Interaktywne mapy
Wielki Finał to miliony ludzi, grających razem przez 1 dzień w różnych zakątkach świata. Chcąc w przestępny sposób przekazać jak najwięcej informacji oraz organizacyjnie panować nad skalą wydarzenia, Fundacja WOŚP korzysta z oprogramowania ArcGIS firmy Esri do tworzenia interaktywnych map. Wśród publicznie dostępnych znajdziemy m.in. mapę sztabów WOŚPmapę wydarzeń towarzyszącychmapę biegów „Policz się z cukrzycą”mapę ograniczeń w ruchu i parkowaniu w rejonie Placu Bankowego i Placu Teatralnegoprzewodnik multimedialny dla Wolontariuszy oraz dwa modele trójwymiarowe z rozmieszczeniem poszczególnych elementów 28. Finału oraz planem warszawskiego biegu „Policz się z cukrzycą”.

Dane przestrzenne i mapy są wykorzystywane już na etapie zgłaszania do Fundacji wolontariuszy, sztabów i wydarzeń towarzyszących. Zarejestrowane przez WOŚP sztaby i wydarzenia towarzyszące (w tym kilkadziesiąt biegów „Policz się z cukrzycą”) w chwili rejestracji uzyskują współrzędne geograficzne, co w dalszych krokach służy do tworzenia map pokazujących ich rozmieszczenie w skali całego glob. W tym roku nowością jest znacznie bogatsze wykorzystanie wizualizacji trójwymiarowych, które jeszcze lepiej pomogą zrozumieć jak okolice Placu Bankowego i Placu Teatralnego będą wyglądały w trakcie 28. Finału. Wykorzystujemy system ArcGIS Online, udostępniający mapy poprzez chmurę serwerów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nigdy nie zdarzyło się, aby serwery nie były w stanie obsłużyć ruchu internetowego bowiem wraz z nagłym wzrostem liczby zapytań o wyświetlenie map automatycznie wzrasta liczba serwerów obsługujących zapytania. Taka funkcjonalność przy obsłudze wydarzenia o takiej skali jak Finał WOŚP okazuje się wielce konieczna i sprawdzona dzięki 6-cio letniemu doświadczeniu współpracy Fundacji WOŚP i firmy Esri Polska. – Robert Jędrzejczak, Menadżer ds. Klientów Kluczowych

Moblina apka na 5 plus
Mapę finałowych wydarzeń znajdziemy nie tylko na stronach, ale także w dostępnej aplikacji mobilnej 28. Finału. Specjalnie przygotowana aplikacja wspiera cele Finału WOŚP umożliwiając przekazywanie datków za pomocą wiadomości SMS i przelewu, przybliża historię WOŚP za pomocą humorystycznego quizu pt. „Zostań WOŚPoznawcą” oraz informuje o najważniejszych wydarzeniach finałowych. Prócz ponadprzeciętnej dbałości o szczegóły, pochwalić ja można również za unikalne funkcje:
  1. QUIZ z wiedzy o WOŚP – zabawna gra, która porządkuje i promuje fakty związane z WOŚP, dzięki czemu stanowi dodatkowe narzędzie budowania pozytywnego brand experience oraz wspiera transparentność działalności WOŚP.
  2. Personalizacja – aplikacja nie tylko umożliwia, ale też zachęca do przelewania datków – oferuje bezpośrednie podziękowania w formie krótkiego, spersonalizowanego nagrania Jurka Owsiaka.
  3. Aplikacja na 5 plus – co roku aplikacja WOŚP otrzymuje niemal najwyższą ocenę w sklepach AppStore i GooglePlay.
apka.png

Jesteśmy dumni, ponieważ aplikacja finałowa to zawsze jedna z najwyżej ocenianych w historii apek w sklepach AppStore i GooglePlay. W ubiegłym roku 1, 5k ocen i 5 gwiazdek. Stworzyliśmy aplikację realnie wspierającą cele NGO. Umożliwiamy pomaganie Orkiestrze tym osobom, które dotąd nie miały takiej możliwości (np. mieszkają/przebywają za granicą, ich stan zdrowia nie pozwala na opuszczenie mieszkania, itp.). Ponadto nasz quiz to świetne narzędzie systematyzujące wiedzę i promujące transparentność Orkiestry, jednocześnie kreujące pozytywne doświadczenie w kontakcie z marką. – Grzegorz Brożyna, CEO Cocolab.pl

01_TT_post_pobierz_ap.png
iWolontariusz i eSztab, czyli WOŚP w Internecie
Płatności sprawdzają się nie tylko w aplikacji, ale też na stronach www. Skuteczność zbiórek elektronicznych, przełożyła się po raz kolejny na szukanie nowych narzędzi i wdrażanie dodatkowych możliwości finałowego kwestowania. Siłą WOŚP są nie tylko darczyńcy, ale również, a może przede wszystkim, tysiące wolontariuszy, którzy na kilka dni porzucają swoje codzienne obowiązki i poświęcają się zbieraniu funduszy. Doceniając ich zaangażowanie i chcąc im pomóc w zbiórce, Mastercard razem z WOŚP dostarcza im przydatne rozwiązania cyfrowe. Jednym z nich jest serwis internetowy iWolontariusz. Platforma funkcjonuje już kolejny rok z rzędu, ułatwiając rekrutację i rejestrację wolontariuszy, a także jako centrum informacji dla nich. Pozwala na usprawnienie komunikacji, a także daje możliwość zacieśniania relacji między wszystkimi zaangażowanymi osobami oraz wsparcie kwestowania, gdyż eSkarbonki generuje się właśnie poprzez iWolontariusza.

eSkarbonka

eSkarbonka

Dodatkowym ułatwieniem od Mastercard dla sztabów jest specjalny kreator witryn internetowych, czyli eSztab – stworzone w ubiegłym roku rozwiązanie zacieśniające współpracę z Fundacją WOŚP. Dzięki niemu każdy z lokalnych sztabów może w prosty i szybki sposób stworzyć lokalną wersję przygotowanej przez WOŚP sztabowej strony internetowej, na której darczyńcy mogą śledzić informacje o wydarzeniach związanych z WOŚP w ich sąsiedztwie, ale też mieć dostęp do ogólnopolskich komunikatów, podsumowań zbiorek, aukcji, wywiadów czy materiałów wideo. Przygotowując się do 28. Finału WOŚP, ponad 1600 lokalnych sztabów stworzyło już swoje eSztaby, co świadczy o ogromnym, oddolnym zaangażowaniu w akcję.

eSkarbonka, eSztab, iWolontariusz to trzy narzędzia cyfrowe, które Mastercard oferuje wolontariuszom i darczyńcom, ułatwiając im tym samym zbiórkę pieniędzy w trakcie 28. Finału WOŚP. Hasło tegorocznego Finału to „Wiatr w żagle!”

źródło: WOŚP

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: