Gigaset GS195 LS – smartfon do potrzeb i wymagań Babci i Dziadka

Uproszczony interfejs, funkcje alarmowe, powiększona klawiatura i łatwy dostęp do multimediów i rodzinnych fotografii

Gigaset GS195 LS

Obsługa smartfona dla osób w podeszłym wieku to – w wielu przypadkach − duże wyzwanie. Seniorzy zachowują dystans do nowinek technologicznych, a mnogość funkcji i ustawień we współczesnych telefonach często stanowi dla nich barierę. Pojawiła się jednak szansa na zmianę − Gigaset wprowadził na rynek smartfona przystosowanego do potrzeb i wymagań starszych użytkowników. Urządzenie udostępnia takim osobom możliwość korzystania z Internetu oraz wykonywania fotografii. Informacje prezentowane są na dużym, czytelnym wyświetlaczu o wysokim kontraście. Całość uzupełnia specjalnie opracowany interfejs, który ułatwia obsługę smartfona.

Gigaset GS195 LS pracuje pod kontrolą znanego systemu Android 9.0 Pie, który uzupełniono o uproszczony panel sterowania. Interfejs posiada duże ikony i intuicyjną strukturę menu, która prowadzi użytkownika do głównych funkcji i aplikacji. Na ekranie startowym można indywidualnie ustawić maksymalnie dziesięć funkcji – przykładowo – telefon, kontakty, aparat, galeria, wiadomości SMS. Kolejne skróty do aplikacji można dodać na kolejnej karcie. Każdy kafelek prowadzi użytkownika do wybranej funkcji.

Gigaset GS195 LS

Interfejs wspomaga Seniorów także w obsłudze najczęściej wykorzystywanych aplikacji. Funkcje telefonu i zarządzania kontaktami zostały przystosowane do wymagań osób w podeszłym wieku, oferując m.in. dużą czcionkę oraz dostęp do powiększonej klawiatury. Wybieranie numerów lub kontaktów ułatwiają duże pola wyboru oraz alfabetyczny układ wpisanych do książki telefonicznej abonentów. Do dyspozycji użytkownika jest także przycisk awaryjny, który pomaga szybko wezwać pomoc. Oprócz fabrycznie zapisanego numeru alarmowego 112, do funkcji alarmowej można przypisać także inne kontakty. Po wciśnięciu przycisku alarmowego pojawi się okienko ze wszystkimi osobami, które mogą pomóc w sytuacji awaryjnej. Producent przygotował także funkcję alarmowej wiadomości SMS. Po jej uruchomieniu wstępnie sformułowana informacja wraz z bieżącą lokalizacją jest automatycznie wysyłana do wszystkich zapisanych kontaktów alarmowych.

Uzupełnieniem uproszczonego interfejsu w Gigaset GS195 LS jest dźwięk HD, zapewniający znacznie wyższą jakość głosu oraz lepsze tłumienie szumów tła i zakłóceń. Wyświetlacz Full HD+ o wielkości ponad 6 cali ułatwi Seniorom odczyt prezentowanych informacji. Dodatkowo, na tylnej ściance obudowy Gigaset umieścił czytnik linii papilarnych, który ułatwia m.in. odblokowywanie urządzenia. Główny aparat fotograficzny wyposażono w lampę błyskową, która sprawdzi się także jako podręczna latarka.

Gigaset GS195 LS w zestawie posiada przezroczyste etui, wstępnie zmontowane szkło ochronne i magnetyczny kabel USB typu C, który sprawia, że podłączenie ładowarki staje się dużo łatwiejsze. Pomocny będzie także wbudowany akumulator, zapewniający do 650 godzin pracy telefonu w trybie czuwania i do 19 godzin rozmów.

Dla Seniorów przygotowano także specjalną instrukcję, która na zasadzie samouczka, za pośrednictwem dużych ilustracji oraz zrozumiałych komunikatów prowadzi użytkownika po funkcjach i możliwościach smartfona.

Gigaset GS195 LS jest produkowany w Niemczech i trafił już do sprzedaży na tamtejszym rynku. Firma rozważa jego dystrybucję także w Polsce.

źródło: Gigaset

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: