CES 2020: ZOTAC – świat jutra z mini komputerami

Rodzina kompaktowych komputerów marki ZOTAC powiększa się o nowe urządzenia z serii ZBOX Mini PC. Podczas trwających targów CES 2020 w Las Vegas producent prezentuje swoje najnowsze produkty.

– Naszą przygodę z mini komputerami rozpoczęliśmy w ZOTAC już 13 lat temu. Ich niewielkie rozmiary, energooszczędność, elastyczność i wydajność sprawiają, że są to wyjątkowo atrakcyjne urządzenia. Cały czas wprowadzamy nowe, innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że ZBOX Mini PC swoją wydajnością zbliżają się do komputerów stacjonarnych przy jednoczesnej miniaturyzacji konstrukcji. Do ekosystemu ZBOX konsekwentnie wprowadzamy nowe modele, aby zapewnić dużą różnorodność – powiedział prezes ZOTAC, Tony Wong.

Twórz i wyobraź sobie świat jutra z Inspire Studio

ZOTAC podczas targów zaprezentuje zupełnie nową serię komputerów Inspire Studio. Jednostka ta dedykowana jest kreatywnym twórcom mediów i różnego rodzaju materiałów rozrywkowych, którzy na co dzień potrzebują sprzętu do obróbki wideo i zdjęć. Inspire Studio to kompaktowy i energooszczędny komputer, wyposażony w desktopową kartę graficzną ZOTAC GAMING GeForce RTX SUPER i 8-rdzeniowy procesor Intel Core i7.
Inspire Studio posiada 32 GB pamięci operacyjnej DDR4, SSD NVMe M.2 o pojemności 512 GB, dysk twardy o pojemności 2 TB, WiFi 6 i podwójne połączenie Ethernet oraz gotowy do pracy system operacyjny Windows 10 Pro. Parametry te umożliwią twórcom przyspieszenie ich pracy w najczęściej używanych aplikacjach do tworzenia treści.

ZBOX na krawędzi

ZBOX Edge to miniaturowy komputer w ultra cienkiej obudowie, wyposażony w procesor Intel Core i5. W czasach, gdy liczba urządzeń podłączonych do internetu rzeczy (IoT) stale rośnie, potrzebne są dedykowane, lokalne komputery, które mogą być wykorzystywane do zbierania i przechowywania danych. Koncepcja znana jako „edge computing” ma na celu zmniejszenie kosztów ogólnych i poprawę przepustowości centrów danych. Jednostki takie będą odgrywać coraz bardziej znaczącą rolę w przyszłości internetu rzeczy.
Przy zaledwie 28,5 mm grubości i całkowitej pojemności 0,64 litra ZBOX M z serii edge MI643 jest on jednocześnie jednym z najcieńszych komputerów z procesorem Intel Core. Dzięki dużej, otwartej wentylacji, kompatybilności z montażem VESA, nisko profilowej konstrukcji i małej powierzchni ZBOX M edge gwarantuje maksymalną swobodę pod względem miejsca pracy.
ZBOX M edge łączy się z siecią przez WiFi 802.11ac, korzysta z technologii Bluetooth 5 oraz posiada dwa gigabitowe porty Ethernet. Aby zachować cienki profil, ZBOX M edge korzysta wyłącznie z dwóch dysków M.2 SSD do przechowywania danych i obsługuje do 64GB pamięci DDR4.
Model ZBOX C edge CI341 nie posiada żadnych ruchomych części. Jest on kompatybilny z VESA, a także wyróżnia się pasywnym chłodzeniem, co gwarantuje całkowicie cichą pracę.Przy zaledwie 32,1 mm grubości i całkowitej pojemności 0,70 litra, jest to najcieńszy model ZBOX z serii C. Wyposażono go w czterordzeniowy procesor Intel Celeron N4100, który zapewnia niski pobór energii i szybkie przetwarzanie danych w miejscach, gdzie na ma za dużo przestrzeni na komputer, a przepływ powietrza jest ograniczony.
Seria MAGNUS od teraz jeszcze bardziej wydajna
Seria ZBOX E staje się jeszcze potężniejsza dzięki karcie graficznej GeForce RTX SUPER opartej na architekturze NVIDIA Turing™. Komputery z serii ZBOX MAGNUS E przeznaczone są dla entuzjastów, którzy chcą mieć najpotężniejszy sprzęt w mini komputerze typu ZBOX.
Wewnątrz tego niepozornego urządzenia zamontowano standardowych rozmiarów kartę graficzną ZOTAC GAMING GeForce RTX oraz procesor Intel Core i7 lub i5. Dzięki możliwości obsługi do 64 GB pamięci DDR4, mini komputery MAGNUS EC72070S i EC52060S pozwalają na wyniesienie wydajności kompaktowych komputerów na szczyt.
Zupełnie nowy MAGNUS EN92080V, o wysokości zaledwie 62,2 milimetrów, to prawdziwa bestia wśród miniaturowych komputerów PC. Na jego pokładzie znajduje się karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2080 oraz 8-rdzeniowy procesor Intel Core i9.
ZBOX nano z procesorami AMD Ryzen 
Ostatni ZBOX z procesorem AMD został wydany w 2015 roku. Dzisiaj ZOTAC przedstawia nowe komputery ZBOX nano Mini PC napędzane procesorami AMD Ryzen 3. ZBOX MA621 nano posiada system aktywnego chłodzenia, a ZBOX CA621 nano z serii C jest chłodzony w sposób pasywny. Oba modele zostały wyposażone w dwurdzeniowy procesor AMD Ryzen 3 3200U z grafiką Radeon Vega 3, który zapewnia szybkie działanie podczas codziennej pracy.

ZBOX nano z procesorami Intel 10-tej generacji

Zarówno nowy, aktywnie chłodzony komputer z serii M nano, jak i pasywnie chłodzony komputer z serii C nano to pierwsze jednostki w serii ZBOX mini PC, które są także dostępne z najnowszymi procesorami Intel Core i7, i5 oraz i3 10-tej generacji.

VR GO ze wsparciem GeForce RTX

VR-owy plecak GO 3.0 został wyposażony w najnowszą kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2070 oraz procesor Intel Core i7. Zmodernizowano także konstrukcję samego plecaka, dzięki m.in. zastosowaniu łatwego w utrzymania w czystości materiału. Z kolei kompaktowa konstrukcja VR GO 2.0 została wzbogacona o system oświetlenia SPECTRA 2.0 RGB. VR GO 3.0 ma na celu zapewnienie większej wydajności gier VR przy jednoczesnym zapewnieniu swobody ruchów użytkownika, bez zbędnego okablowania.

źródło: ZOTAC

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: