Reklamy

Visa kupuje Plaid za 5,3 mld dolarów

Visa kupuje fintech Plaid za 5,3 mld. złotych – tę informację opublikował dziś Wall Street Journal – komentarz prezesa banqUP – firmy, która, tak jak Plaid zajmuje się łączeniem bankowych API pod własną platformą:

Krzyszfof Pulkiewicz, CEO banqUP

Koncern Visa kupi za 5,3 mld dolarów start-up Plaid. Wycena przedsiębiorstwa wzrosła dwukrotnie od zeszłorocznej rundy finansowania.

Plaid był pierwszą firmą, która tworzyła rozwiązania łączące API różnych banków. Do tej pory był głównym graczem na tym rynku. Jego przejęcie przez Visa to znak, że najwięksi globalni gracze widzą potencjał w otwartej bankowości i upraszczających ją rozwiązaniach. Wyspecjalizowane, innowacyjne usługi B2B znacząco powiększają portfolio firmy i mogą stanowić o potencjale biznesowym nawet tych największych podmiotów.

Takie zagranie Visy świadczy przede wszystkim o tym, że rynek rozwiązań API zaczyna się konsolidować. Oczywiście w przejęciu pomogło to, że Plaid stworzono w Dolinie Krzemowej, ale i europejskie rozwiązania mają szansę nie tylko na sukces finansowy, ale także na korzystne akwizycje.

Reklamy


Categories: Rynek, Komentarze, Newsy

Tags: , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: