Uniwersytet Mondragon w Hiszpanii przygotowuje się na edukację przyszłości z Wi-Fi 6 firmy Huawei

Niedawno Huawei i WBA ogłosiły, że na uniwersytecie Mondragon zostanie przeprowadzona seria testów weryfikacyjnych Wi-Fi 6 w celu oceny różnych przypadków użycia sieci w szkolnictwie wyższym i położenia fundamentów pod edukację interaktywną.

Założony w 1997 r. uniwersytet Mondragon to spółdzielczy, prywatny uniwersytet non-profit w Kraju Basków w Hiszpanii. Zgodnie z rankingiem CYD, który ocenia wszystkie hiszpańskie uniwersytety, uczelnia zajmuje ósme miejsce w kraju. Uniwersytet należy do Mondragon Corporation, dziesiątego największego w Hiszpanii przedsiębiorstwa pod względem obrotu majątkiem i czołowej grupy biznesowej w Kraju Basków z działalnością na pięciu kontynentach.


Uniwersytet Mondragon zapewnia wyjątkowy model edukacji i innowacji opracowany w odpowiedzi na potrzeby oświatowe i społeczne nowej epoki. Uniwersytet oferuje kompleksową edukację oraz tworzenie i transfer wiedzy w celu przyspieszenia transformacji społecznych. W ramach przyjętego modelu skupiającego się na studentach, który zupełnie zmienia zasady interakcji między studentami a wykładowcami, wykładowcy przyjmują rolę coachów i są na równi ze swoimi uczniami, tym samym odchodząc od tradycyjnego podejścia.

Studenci uczą się przez doskonalenie zdolności przywódczych, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji i innych praktycznych umiejętności poza wąskimi umiejętnościami akademickimi.

Tradycyjne sieci ograniczają nowe metody nauczania
Dziś tradycyjne sale lekcyjne rewolucjonizowane są przez nowe metody nauczania. Coraz większa liczba interaktywnych metod nauczania, jak na przykład przesyłanie strumieniowe na żywo, edukacja zdalna i rzeczywistość wirtualna, zdobywa popularność, zmieniając przy tym dynamikę w klasach.

Przystosowanie się do zmian jest nieodłączną częścią filozofii uniwersytetu Mondragon, a zapewnienie niezawodnego, stabilnego dostępu do sieci Wi-Fi dla różnych aplikacji w dowolnym czasie i miejscu jest jednym z głównych priorytetów uniwersytetu. Na drodze do realizacji tego celu stało kilka przeszkód, w tym poważne problemy z roamingiem sieciowym w strefach edukacyjnych, częste i nieodwracalne utraty połączenia w salach i na korytarzach, nierówny dostęp do sygnału w obszarach mieszkalnych i niestabilna prędkość dostępu do sieci. Wszystkie te problemy obniżały satysfakcję z korzystania z sieci. W obliczu problemów z dostępem do sieci tak studentów, jak i wykładowców uniwersytet zdecydował się na podjęcie bezpośrednich kroków zaradczych i modernizację sieci bezprzewodowej.

Zweryfikowana w testach PoC sieć Wi-Fi 6 Huawei źródłem doskonałego doświadczenia użytkownika
Po zapoznaniu się z konkretnymi wymaganiami co do sieci i problemami przedstawionymi przez dział informatyki uniwersytetu firma Huawei rozpoczęła współpracę z lokalnymi partnerami w celu przygotowania środowiska testowego. Zapewnienie płynnego testowego dostępu do Wi-Fi dla studentów i wykładowców zajęło zaledwie półtora dnia.

W korytarzach zostały zainstalowane wykorzystujące inteligentne anteny urządzenia Huawei AP5760-10s, dzięki którym sygnał bezprzewodowy przemieszcza się z użytkownikiem, tym samym zapewniając inteligentne wzmocnienie sygnału w obszarach z nierównym zasięgiem. Natomiast punkty dostępu AP7060DNs, które mogą obsługiwać dużą liczbę użytkowników w tym samym czasie, zostały zamontowane w salach lekcyjnych. W akademikach rozłożono rozproszone, elastyczne rozwiązanie Wi-Fi: w każdym akademiku zainstalowano jedno urządzenie zasobów obejmujące zasięgiem każdy zakamarek i zapewniające studentom wysokiej jakości dostęp do sieci.

Okres testów trwał miesiąc, generując znaczącą liczbę danych na potrzeby działu informatyki uniwersytetu. W trakcie okresu próbnego pracownicy działu osobiście doświadczyli skuteczności punktów dostępu Huawei zwłaszcza przy dużej liczbie użytkowników na raz. W celu potwierdzenia wydajności Wi-Fi 6 firmy Huawei przeprowadzono także ankietę, w której niemal wszyscy wykładowcy ocenili doświadczenie z siecią bardzo wysoko, co było znacznym udogodnieniem w porównaniu do poprzedniej sieci Meraki. Zgodnie z zebranymi opiniami połączenia nie były przerywane, a szybkość dostępu była wysoka i stabilna.

Edukacja stawiająca studentów w centrum – nowy sposób na rozwój talentu
Niepowtarzalny model edukacji uniwersytetu Mondragon jest źródłem wysokiej jakości edukacji na wyciągnięcie ręki każdego studenta, jednocześnie promując umiejętności i wartości znajdujące zastosowanie w prawdziwym świecie. Ponadto fakt, że uniwersytet należy do Mondragon Group, konglomeratu 257 spółek sprawia, że uczelnia jest źródłem konkretnych, bezpośrednich doświadczeń środowisk pracy, a wielu studentów bierze udział w projektach firmowych. Natomiast w salach lekcyjnych szeroka gama aplikacji wspiera nauczanie multimedialne oraz interakcje i komunikację w sieci. Tradycyjne sieci bezprzewodowe mogą być prawdziwą przeszkodą w tego typu innowacyjnym podejściu do edukacji.

Sieć Huawei AirEngine Wi-Fi 6 została specjalnie opracowana w celu sprostania coraz większemu zapotrzebowaniu na dane w epoce inteligentnej i jest w stanie obsłużyć intensywne i zróżnicowane potrzeby zastosowań edukacyjnych na uniwersytecie XXI wieku. Rozwijanie talentu za pomocą środków cyfrowych nie musi być ograniczone przez niewydolną sieć, małą przepustowość i duże opóźnienia. Studenci mogą korzystać ze zróżnicowanej i spersonalizowanej edukacji.

Przekraczanie granic z testami sieci Wi-Fi 6
Na niedawno przeprowadzonym wydarzeniu Wireless Global Congress zorganizowanym przez Wireless Broadband Alliance (WBA) firma Huawei wraz z WBA ogłosiły, że wspólnie wdrożą pilotażowy program innowacji w szkołach średnich i na uniwersytetach w zakresie testów zastosowań na bazie Wi-Fi 6. Początkowo seria testów weryfikacji sieci Wi-Fi 6 zostanie przeprowadzona na uniwersytecie Mondragon w celu oceny różnych przypadków użycia sieci w szkolnictwie wyższym i położenia fundamentów pod edukację interaktywną.

Sieć AirEngine Wi-Fi 6 firmy Huawei znalazła szerokie zastosowanie na całym świecie. Firma Huawei jest zaangażowana w promowanie rozwoju branży Wi-Fi 6 i nadal będzie ściśle współpracować z partnerami w zakresie zapewniania wszechobecnej łączności i powszechnej inteligencji cyfrowej w szkołach średnich, na uniwersytetach, w organizacjach rządowych i firmach, tym samym pomagając klientom w realizacji ogromnych korzyści płynących z transformacji cyfrowej.

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: