Atende Software z kolejnym zagranicznym scrubbing center usługi redGuardian Anty DDoS

Atende Software, polska spółka dostarczająca innowacyjne rozwiązania technologiczne, uruchomiła drugie scrubbing center za granicą – w Ameryce Południowej.

Węzeł IX.br w São Paulo należy do największych punktów wymiany ruchu IP na świecie. W 2018 roku spółka zbudowała swoją infrastrukturę w londyńskim punkcie wymiany ruchu (LINX). Rozbudowa infrastruktury za granicą pozwala redGuardian na efektywniejsze odpieranie ataków DDoS ze względu na bliskość lokalizacji ich źródła. To również umocnienie biznesowej pozycji w Europie oraz krajach Ameryki Południowej. Ze względu na liczną populację oraz znaczną liczbę zainfekowanych lub źle skonfigurowanych komputerów, kraje Ameryki Północnej i Południowej należą, obok Azji
i Rosji, do największych źródeł ataków DDoS.

redGuardian jest rozwiązaniem w pełni programowym (software defined), czemu zawdzięcza konkurencyjną cenę usług oraz łatwość skalowania. Wyprzedzając technologicznie konkurencję na polskim rynku, spółka już od 2016 roku stosuje w swoim rozwiązaniu łącza 100 Gbit. Zaletę rozwiązania programowego platformy redGuardian stanowi również umiejętność łączenia lokalizacji siecią nakładkową (overlay) realizowaną wprost po łączach IP (zamiast dedykowanych transmisji), zachowując przy tym niezmienione MTU 1500B.

Uruchomienie scrubbing center w São Paulo to kolejny krok w budowaniu przewagi konkurencyjnej redGuardian za granicą. Jesteśmy w stanie praktycznie dowolnie rozpraszać i zwiększać pojemność naszego systemu po kosztach telekomunikacji, ponieważ sam system działa na zwykłym serwerze klasy x86, który można wydzierżawić w miejscowej kolokacji. Nie ma żadnego specjalistycznego sprzętu, logistyki i związanych z tym nakładów inwestycyjnych – komentuje Przemysław Frasunek, dyrektor działu Rozwiązań Multimedialnych i Systemów Bezpieczeństwa Atende Software.

Przemysław Frasunek, Atende Software

źródło: Atende Software

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: