Philips OLED 805 i 855 – telewizory Android 9 ze wsparciem sztucznej inteligencji

Philips przedstawia nowe telewizory OLED 805 oraz OLED 855, których sercem jest procesor P5 czwartej generacji z funkcją sztucznej inteligencji. Oba modele są wyposażone w 3-stronny system Ambilight, Smart TV na bazie Android 9 oraz wielogłośnikowy system dźwiękowy. Nowe telewizory zostaną wprowadzone do sprzedaży w połowie 2020 roku.

Philips OLED 855

Marka Philips podczas premierowej prezentacji swojej oferty na rok 2020 zaprezentowała nowe telewizory OLED 805 oraz OLED 855 wyposażone w procesor działający w oparciu o sztuczną inteligencję. Dzięki tej innowacji cieszące się dużym uznaniem modele wyświetlają jeszcze dokładniejszy i bardziej realistyczny obraz.

Jak działa taki inteligentny telewizor? Procesor Philips P5 wykorzystuje m.in. uczenie maszynowe oraz wnioski z analizy milionów klipów testujących jakość obrazu zebranych przez programistów Phillips TV. Na tej podstawie sztuczna inteligencja analizuje treści wyświetlane na ekranie klatka po klatce i poprawia ich parametry w każdym z pięciu obszarów decydujących o jakości obrazu (źródło, kolor, kontrast, płynny ruch i ostrość) oraz zapewnia lepszą równowagę między nimi. W ten sposób procesor P5 czwartej generacji uzyskuje bardziej realistyczny i naturalny obraz, który zyskuje nowy wymiar i stanowi doskonałe odzwierciedlenie rzeczywistych obiektów.

Ale to nie wszystko. W przypadku obrazów z bardzo ciemnymi i bardzo jasnymi obiektami technologia HDR zapewnia lepsze wrażenia podczas oglądania. Sceny nocne czy pełne drobiazgowych detali (ptaki z kontrastującymi piórami i dzikie zwierzęta z kolorowymi futrami) stają się bardzo wyraźne. Oba modele obsługują treści w formacie Dolby Vision oraz są wyposażone w technologię przetwarzania obrazu Perfect Natural Reality, która przekształca treści gorszej jakości w prawdziwy obraz HDR. Dzięki temu na ekranie widoczny jest lepszy kontrast, większa głębia oraz naturalniejsze odcienie skóry. Z kolei dzięki obsłudze formatu Dolby Atmos dźwięk jest pełny detali i przestrzenny. Nowe telewizory Philips OLED wyposażono w rozwiązania Smart TV oparte na systemie Android TV w wersji 9 (Pie), takie jak głosowe sterowanie za pomocą Google Assistant lub Amazon Alexa.

Modele Philips OLED 805 i OLED 855 to również design na najwyższym poziomie. Brak krawędzi, super płaska konstrukcja i wysokiej jakości metalowe wykończenie w kolorze ciemnego chromu zapewniają telewizorom ekskluzywny wygląd będący wizytówką salonu. W obu przypadkach podstawa ekranu została zaprojektowana w taki sposób, aby sprawiać wrażenie, że telewizory unoszą się nad blatem. Nawet pilot zdalnego sterowania jest niepowtarzalny i elegancki – posiada on gustowne, podświetlane przyciski w metalizowanym wykończeniu oraz boki i tył pokryte pochodzącą ze zrównoważonych źródeł skórą szkockiej marki Muirhead.

Nowe modele telewizorów Phillips OLED 805 w rozmiarze 55” i 65” oraz OLED 855 w rozmiarze 55” zostaną wprowadzone do sprzedaży w połowie 2020 roku.

źródło: Philips

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: