PowerVision PowerEgg X – wodoodporny dron 3 w 1

PowerEgg X firmy PowerVision to rozwiązanie, które łączy drona, ręczną kamerę z gimbalem oraz inteligentną kamerę stacjonarną

Intuicyjność obsługi jak i profesjonalne funkcje sprawiają, że jest to produkt odpowiedni zarówno dla doświadczonych pilotów dronów jak i osób, które po raz pierwszy planują uruchomić latającą kamerę. Wykorzystując dotychczas rozwiniętą technologię i uzbrajając ją w nowe  rozwiązania. PowerEgg X łączy w sobie 3 urządzenia: inteligentną kamerę stacjonarną, drona oraz ręczną kamerę  z stabilizacją gimbala.

Wyleć w niebo w każdej pogodzie – DRON

PowerEgg X jest wyposażony w kamerę 4K Ultra HD o klatkażu 60 fps i może przesyłać w czasie rzeczywistym obraz w rozdzielczości 1080p z odległości nawet 3 km. Stabilność i płynność obrazu zapewnia 3-osiowy mechaniczny gimbal. Bateria drona wystarcza nawet na 30 minut lotu, co daje mnóstwo czasu na filmowanie i fotografowanie.

PowerVision PowerEgg X

Nieprzewidywalna i deszczowa pogoda nie stanowi już problemu. PowerEgg X jest w stanie wytrzymać napór wiatru o maksymalnej prędkości 29-38 km/h. Co więcej, wersja PowerEgg X Wizard może latać w silnym deszczu dzięki specjalnej nano powłoce. Tą wersją drona można wylądować również na… wodzie. PowerEgg X w wersji wyposażeniowej Wizard ma w zestawie wodoszczelną obudowę i pływające podwozie. PowerEgg X Wizard jest idealny dla właścicieli łodzi i miłośników sportów wodnych.

Dla tych, którzy być może jeszcze nie udoskonalili swojej techniki lotu, technologia unikania przeszkód w PowerEgg X umożliwi automatyczne wykrywanie potencjalnych zagrożeń w zasięgu 20m w czasie rzeczywistym oraz precyzyjną korekcję pozycji  podczas lądowania. Tryb autonomicznego powrotu do domu zapewnia, że dron bezpiecznie i precyzyjnie przyleci i wyląduje w miejscu startu, a dzięki inteligentnemu podążaniu za wybranym obiektem nawet operator podróżujący w pojedynkę z łatwością sfilmuje swoje przygody.

Zaskakująca, opatentowana przez PowerVision technologia SyncVoice umożliwia nagrywanie dźwięku  na smartfonie z synchronizacją obrazu z drona, dzięki czemu możesz stać się narratorem swoich filmów kręconych z powietrza i z ręki bez potrzeby dodatkowego montażu.

PowerVision PowerEgg X

 

Tryb inteligentnej kamery autonomicznej – KAMERA STACJONARNA

Kamera PowerEgg X może kadrować i sterować swoim gimbalem autonomicznie, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Poprawia ona jakość filmowania i kadrowania. Kamera rozpoznaje i pamięta obiekt, który ma śledzić z kadrowaniem a inteligentne funkcje kompozycji pozwalają na tworzenie dynamicznych i wciągających treści, które kiedyś były zarezerwowane dla profesjonalnych urządzeń. Kluczową rolę odgrywa tutaj kontrola gestami, dzięki czemu operator nie musi nawet dotykać kamery, czy jakiegokolwiek sterownika, by wydawać jej polecenia – wystarczy, że znajdzie się w jej kadrze i wykona odpowiedni gest. Można zarówno sobie samemu wykonać precyzyjnie wyreżyserowane fotografie i filmy jak i sterować kamerą pozostając w kadrze w gronie przyjaciół.  Dzięki temu łatwo zrobisz profesjonalnie kadrowane zdjęcia i filmy sobie i swoim znajomym nie wychodząc sprzed kamery!

Zintegrowana technologia rozpoznawania twarzy stale poprawia swoją dokładność dzięki głębokiemu uczeniu, co oznacza, że z czasem obiekty w ruchu są coraz lepiej śledzone. Głębokie uczenie opiera się na rozpoznawaniu twarzy i porównaniu jej cech, takich jak kolor skóry, czy kształt do istniejącej bazy danych, a następnie na udoskonaleniu jej na podstawie nowych obiektów. Ta funkcja znacznie skraca czas fotografowania i konieczność wielokrotnego dostosowywania kompozycji. Możesz zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, edytując zdjęcia na urządzeniu mobilnym za pomocą wygodnych funkcji edycji w aplikacji. Zablokowanie automatycznej kompozycji powoduje, że wybrany obiekt zawsze jest w centrum uwagi filmu, nawet jeśli opuści kadr i pojawi się ponownie, kamera automatycznie kontynuuje i utrzymuje środek kadru na wcześniej wybranym obiekcie.

 Siła profesjonalnej fotografii w Twojej dłoni – STABILIZOWANA RĘCZNA KAMERA

Drona PowerEgg X można również szybko przekształcić w lekką, przenośną podręczną kamerę, aby natychmiast uchwycić piękne, życiowe chwile.  Wystarczy włożyć ją do torby na ramię lub do bagażu podręcznego – waga aparatu to tylko 522 g, stawiając wyzwanie dużym i ciężkim kamerom z zewnętrznymi stabilizatorami. PowerEgg X w trybie kamery podręcznej może być używany nawet przez 3,5 godziny.

Kamera ma kąt widzenia 78,4 stopnia, dzięki czemu można łatwo filmować zarówno obiekty wewnątrz pomieszczeń, jak i panoramę na zewnątrz budynków. Trójosiowy gimbal zwiększa stabilność mechaniczną i skutecznie odfiltrowuje wibracje.

Specyfikacja techniczna

PowerEgg X
Ai Kamera
Waga 522g
Wymiary 165x100x100 mm
Maksymalny czas pracy 3,5 godziny
Dron
Waga 862g
Maksymalny czas pracy 30 min
Maksymalna prędkość lotu 18 m/s
Odporność na wiatr 10 m/s
Gimbal
Zakres pracy gimabla
  • Dron: -90° – +20°
  • AI Kamera:
  • Pionowo:  -90° – +20°
  • Poziomo: -55° – +55°
Kamera
Obiektyw 12 mpix, 27mm
Rozdzielczość
  • 4K: 3840×2160 24/25/30/48/50/60p
  • FHD: 1920×1080 24/25/30/48/50/60/120p
  • HD:1280×720 24/25/30/48/50/60/120/240p
Pamięć wewnętrzna 6 GB
Karta SD Maksymalnie 128 GB

źródło: Firma Aeromind

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: