Ruben Lehmann na czele europejskich struktur producenta telefonów Nokia

HMD Global, producent telefonów Nokia, ogłosiło zatrudnienie Rubena Lehmanna na stanowisku wiceprezesa na Europę. Lehmann, który będzie pracował z biura w Szwajcarii i raportował bezpośrednio do CEO Floriana Seiche, będzie odpowiedzialny za nadzór operacji komercyjnych, strategię biznesową oraz rozwój.

Przed dołączeniem do HMD Global, Lehmann pełnił rolę CEO w Autronic AG, firmie będącej największym dystrybutorem urządzeń mobilnych i smartfonów w Szwajcarii. Nowy lider europejskich struktur producenta telefonów Nokia to uznany menadżer, z doświadczeniem w wielu obszarach, w tym m.in. w procesach technologicznych, strategicznych, rozwoju czy planowania.

Jestem podekscytowany dołączeniem do rodziny telefonów Nokia w tak kluczowym momencie. W ciągu ostatnich 3 lat firma osiągnęła bardzo wiele, a nasze smartfony oraz telefony trafiają do klientów z całego świata. Bardzo się cieszę, że będę mógł mieć swój wkład w rozwój naszej firmy w 2020 roku i kolejnych latachpodkreślił Ruben Lehmann, nowy wiceprezes na Europę w HMD Global.

Oferujemy unikalną obietnicę dotyczącą systemu Android i jesteśmy uznawani za producenta numer jeden na świecie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo smartfonów i aktualizacje systemu operacyjnego[1]. Znając wyniki badań, zgodnie z którymi korzystamy z urządzeń coraz dłużej, nadal będziemy z zaangażowaniem pracować nad dostarczaniem fanom najlepszych wrażeń. Takich, które z czasem stają się jeszcze lepsze – dodał Lehmann.

Ten rok będzie bez wątpienia kluczowy dla branży za sprawą wprowadzenia 5G i jestem podekscytowany, widząc kluczową rolę HMD Global w dostarczaniu tej technologii w ręce fanów na całym świecie – zakończył wiceprezes HMD Global na Europę.

Wchodząc w nową dekadę, HMD Global chce wzmacniać swoją rolę jako lidera szybkich aktualizacji systemu operacyjnego, znajdując się na czele szybkiego wdrożenia najnowszej wersji systemu Android 10. Do tej pory zostały do niego uaktualnione smartfony: Nokia 7 Plus, Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus, Nokia 7.1, Nokia 9 PureView oraz Nokia 8.1

źródło: HMD Global

***

[1] Dane za raportem Counterpoint’s Software and Security Updates: The Missing Link for Smartphones – przyp. red.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl