Vectra największym dostawcą telewizji kablowej dla polskich abonentów

Bank Pekao współorganizował i współprowadził konsorcjum krajowych i międzynarodowych instytucji finansowych, które sfinansowało zakończoną w piątek 31 stycznia br. transakcję przejęcia przez operatora sieci telewizji kablowej Vectra spółki Multimedia Polska. Tym samym powstała największa grupa dostarczająca telewizję kablową dla polskich abonentów.

Zadaniem banku było skoordynowanie i zaaranżowanie jednego z większych konsorcjów ostatnich lat, powołanego do sfinansowania złożonej transakcji fuzji i przejęć w Polsce. Pekao pełni jednocześnie rolę agenta kredytu oraz agenta zabezpieczeń. Jest także największym dostawcą finansowania w konsorcjum.

Chcemy być stale bankiem pierwszego wyboru dla największych polskich firm, oferując im wsparcie w realizacji strategicznych inwestycji, takich jak fuzje i przejęcia. Naszą ambicją jest utrzymywanie wiodącej roli na rynku klientów korporacyjnych i lidera w obsłudze złożonych transakcji kredytowych – powiedział Tomasz Styczyński, wiceprezes Banku Pekao, odpowiedzialny za bankowość korporacyjną.

źródło: Bank Pekao S.A

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: