Drony MMC wykorzystane w walce z koronawirusem

Rok 2020 rozpoczął się niespodziewanie dla większości Chińczyków – towarzyszył mu nagły wybuch epidemii koronawirusa w Wuhan w Chinach, a wszystkie miasta przyłączyły się do działań zaradczych. Firma MicroMultiCopter (MMC) z Shenzhen szybko wdrożyła rozwiązania prewencyjne UAV i przypisała zespół ponad 200 pracowników do działań na pierwszej linii w obsłudze ponad 100 dronów w wielu miastach, w tym w Szanghaju, Guangzhou, Zhaoqing i na innych obszarach. Celem był udział w walce przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa przez zmniejszenie zagrożenia infekcją wśród pracowników mających bezpośrednią styczność z chorymi.

MMC drone standby for missions

I. Nadawanie antenowe

W miejsce sztucznego patrolowania drony mają możliwości wykonywania patroli w 360° w celu monitorowania sytuacji naziemnej za pomocą kamer z 40-krotnym przybliżeniem. Tłumy i zbiorowiska osób bez masek w miejscach publicznych są w ten sposób identyfikowane i rozganiane przez komendantów korzystających z wbudowanych w drony megafonów. Codzienne komunikaty nadawane są z pokładów dronów w różnych dzielnicach.

II. Spryskiwanie środkami dezynfekującymi

Od stacji, przez supermarkety po małe place – gdzie potrzeba, drony MMC wykorzystywane są do spryskiwania środkami dezynfekującymi w miejscach publicznych. W porównaniu do tradycyjnych środków zastosowanie dronów pozwala na uniknięcie bezpośredniego kontaktu zwłaszcza w miejscach wymagających systematycznej dezynfekcji.

III. Lotnicze pomiary termalne

Dron z zamontowaną kamerą termalną automatycznie mierzy temperaturę każdej osoby dzięki wysokiej jakości sygnałowi podczerwieni. Rozwiązanie to jest powszechnie wykorzystywane na zatłoczonych obszarach we wsparciu zarządzania naziemnego i ewakuacji.
IV. Kontrola ruchu

Od 1 lutego zespoły MMC współpracują z policją drogową w monitorowaniu przepływu ruchu. Dzięki większemu zasięgowi niż kamery stacjonarne drony MMC znacznie pomogły komendantom w szybkim rozwiązywaniu problemów.
W przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy musieliśmy jeździć dookoła patrolując i zbierając informacje, teraz możemy wszystkiego się dowiedzieć przez drony – zachwalał nowe rozwiązanie jeden z lokalnych policjantów służb drogowych.
Początkowo nasze drony wykorzystywane były tylko w nadawaniu komunikatów, ale wraz z pogarszaniem się sytuacji są one angażowane w coraz większą liczbę działań. Wymaga to dodatkowych funkcji, więc szybko utworzyliśmy zespół badań i rozwoju w sieci, który opracował potrzebne rozwiązania – wyjaśnił Lu Zhihui, przewodniczący MMC.
Jako firma z kompletnym łańcuchem dostaw przemysłowych UAV, MMC zapewnia nie tylko kompleksowe rozwiązania, ale także kluczowe elementy UAV i współpracę z OEM/ODM. MMC angażuje się w zwiększanie poziomu automatyzacji w celu umożliwienia pracy ludzi z większym bezpieczeństwem, mniejszym kosztem i wyższą skutecznością.

źródło: MicroMultiCopter

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: