Reklamy

MWC 2020 w Barcelonie odwołane – efekt koronawirusa

Po tym, jak koronawirus „wypłoszył” kolejne firmy, które oświadczyły, że  nie wezmą w lutym udziału w prestiżowych targach telekomunikacyjnych w Barcelonie. Organizatorzy imprezy, stowarzyszenie GSMA odwołało tegoroczną imprezę – informuje serwis The Verge, powołując się na agencję Bloomberg.

W tegorocznych targach MWC 2020 miało wziąć udział najwięcej firm z Chin w dotychczasowej historii tej imprezy i nadal większość z nich, potwierdzała swój udział. Dodatkowo firmy zapewniały, że ich chińscy pracownicy przez imprezą przejdą kwarantannę, żeby potwierdzić, że są zdrowi.

Samo zaś stowarzyszenie GSMA, które jest organizatorem wydarzenia zapewniało, że impreza odbędzie się zgodnie z planem. Zapowiadało też zwiększenie środków bezpieczeństwa. I tak, na imprezę m.in. nie mieli być wpuszczeni przyjezdni z chińskiej prowincji Hubei, której stolicą jest miasto Wuhan, gdzie wybuchła epidemia wirusa. Pozostali wystawcy oraz odwiedzający z Chin musieli udowodnić, np. pokazując stemple w paszporcie, że przez ostatnie dwa tygodnie przebywali poza granicami kraju. Uczestnicy imprezy też mieli złożyć oświadczenie, że nie mieli kontaktu z żadną zakażoną koronawirusem osobą. Na miejscu zainstalowane miały być  także urządzenia badające temperaturę ciała uczestników.

Koronawirus COVID-19 z chińskiego Wuhanu dotarł już do prawie trzydziestu krajów. Potwierdzono ponad 45 tysięcy przypadków zakażenia. Od początku epidemii zmarło 1115 osób.

Z powodu koronawirusa odwołano ponad 20 imprez handlowych i technologicznych w Chinach i na świecie. Ta decyzja nie oznacza jednak, że koncern Xiaomi nie pokaże nowego smartfona #Mi10 . Konferencja nowych produktów odbędzie się 23 lutego, tak jak początkowo planowano.

Informację o odwołaniu targów mobilnych potwierdziło już w specjalnym komunikacie GSMA

Reklamy


Categories: Rynek, Bezpieczeństwo, Newsy, Wydarzenia, Zdrowie

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: