Grupa Kino Polska TV ponownie inwestuje w produkcję programów kabaretowych

Grupa Kino Polska TV drugi rok z rzędu inwestuje w produkcję programów kabaretowych, prawie trzykrotnie zwiększając budżet na ich produkcję w porównaniu z 2019 rokiem. Programy „I love kabaret”, „Nowa scena śmiechu” i „Nowy kabaretowy rejs” pojawią się na antenach kanałów Zoom TV, Stopklatka i Kino Polska wiosną tego roku. To kolejne produkcje własne Grupy Kino Polska TV, które pozwalają jej budować przewagę na rynku telewizyjnym i skutecznie docierać do nowych odbiorców.

 Programy kabaretowe, które wyprodukowaliśmy w 2019 roku doskonale sprawdziły się w naszych kanałach, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację i istotne zwiększenie budżetu produkcji. Mieści się on jednak w ramach założonych przez nas budżetów na kontent. Popularność kabaretów w Polsce jest bardzo duża i ciągle rośnie, czego codziennie dowodzą nasi widzowie. Własne produkcje – zarówno programy kabaretowe, jak i pełnometrażowe filmy, których produkcję zapowiedzieliśmy – budują naszą silną pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku telewizyjnym – mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA.

W programach kabaretowych Grupy Kino Polska TV wystąpi aż 25 różnych wykonawców i grup artystycznych – to najwięcej w historii tego typu produkcji w Polsce. Tym razem widzowie zobaczą nie tylko najlepsze polskie kabarety, ale i czołowych polskich aktorów – Cezarego Pazurę i Andrzeja Grabowskiego, którzy zaprezentują własne monologi. Ponadto w programach wystąpią m.in.: poznański kabaret Czołówka Piekła, literacki Kabaret na Koniec Świata, grupa performerów Fair Play Crew, Kabaret pod Wyrwigroszem, Grzegorz Halama, Ireneusz Krosny, Kabaret Chyba, Kabaret Ciach oraz Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru, który połączy swoje siły ze stand-uperem Bartoszem Gajdą i artystką kabaretową Ewą Błachnio.

Każda z serii programów, tj. I love kabaret, Nowa scena śmiechu i Nowy kabaretowy rejs, składa się z ośmiu 45-minutowych odcinków. Wszystkie będą miały swoje premiery wiosną tego roku: I love kabaret – 29 lutego (Zoom TV), Nowa scena śmiechu – 6 marca (Stopklatka), a Nowy kabaretowy rejs w kwietniu (Kino Polska). Reżyserką programów jest Beata Harasimowicz. Za produkcję odpowiada Story Production Sp. z o.o.

 Na 2020 rok spółka Kino Polska TV zapowiedziała ponadto wyprodukowanie dwóch komercyjnych filmów fabularnych, m.in. filmu „Po moim trupie” w reżyserii Tomasza Koneckiego i z udziałem Rafała Zawieruchy. O swoich kolejnych przedsięwzięciach produkcyjnych spółka będzie informować na bieżąco.

Programy kabaretowe Grupy Kino Polska TV SA w liczbach:

W 2019 roku programy kabaretowe Grupy Kino Polska TV najlepiej oglądały się w kanale Zoom TV. W ubiegłym roku pasmo z premierowymi odcinkami programów kabaretowych (poniedziałek-niedziela, godz. 22:00-00:00) emitowanych w tej stacji oglądało średnio 36 tys. widzów z grupy komercyjnej (AMR, All 16-49), co przekładało się na 1,02% udziału Zoom TV w rynku oglądalności (SHR%, All 16-49). Największą popularnością cieszył się program Hity Polskiego Kabaretu, który w 2019 roku mógł się pochwalić 37-tysięczną widownią (AMR, All 16-49) i udziałem w rynku na poziomie 1,05% (SHR%, All 16-49). To dwucyfrowe wzrosty oglądalności programu względem 2018 roku. Najpopularniejsze odcinki Hitów Polskiego Kabaretu oglądało prawie 130 tys. widzów (AMR, All 16-49), co dawało stacji 3,3% udziału w rynku (SHR%, All 16-49). W każdym miesiącu 2019 roku kontakt z premierowymi odcinkami programów kabaretowych w Zoom TV miało średnio 1,7 mln widzów.

źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: