T-Mobile – granty technologiczne dla placówek edukacyjnych przyznane

Ekologiczny pokój zagadek, gadający T-shirt, zwiedzanie egipskiej piramidy, obserwacja wzrostu roślin – to tylko przykłady projektów, które otrzymają finansowe wsparcie, cenne materiały edukacyjne i zbudują solidną bazę wiedzy. Po raz trzeci przyznano Fajne Granty T-Mobile dla szkół oraz innych placówek edukacyjnych.

Wiedza zapakowana do pudełka

Fajne Granty to program realizowany przez Fundację CoderDojo Polska i firmę T-Mobile Polska. Jego celem jest wsparcie inicjatyw i środowisk zajmujących się szerzeniem nauki programowania skierowanej do społeczności lokalnej. Motywem tej edycji programu było Fajne Pudełko. Wyzwaniem, które czekało na uczestników, było wymyślenie scenariusza zajęć wraz z materiałami potrzebnymi do ich przeprowadzenia. Wszystko musiało zmieścić się w jednym, niezbyt dużym pudełku! Przyznane granty posłużą teraz do zakupu elementów potrzebnych właśnie do przeprowadzenia tych zajęć edukacyjnych.

Kreatywne pomysły na wagę złota

Komisja Grantowa w składzie: eksperci Agnieszka Bilska i Robert Król, Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile Polska, Krystyna Kulisz-Jackowska i Radosław Jackowski z Fundacji CoderDojo Polska, wybrała 30 najciekawszych projektów. Wśród nich znalazła się m.in. koszulka opowiadająca o funkcji i budowie poszczególnych narządów, ekologiczny pokój zagadek i uratowanie świata przed katastrofą klimatyczną, czy projekt edukacyjny na temat kosmosu.

Zgłoszenia przesłane do Fajnych Grantów pokazały, że młodzi ludzie są bardzo kreatywni i chętnie dzielą się swoimi pasjami z innymi. Dzięki temu widzimy także, że programowanie pomaga im rozwijać różnorodne zainteresowania. Świadome korzystanie z nowych technologii jest niezwykle istotne we współczesnym świecie, zwłaszcza wśród młodzieży i dzieci. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy razem wspierać akcje związane z kodowaniem i umiejętnością wykorzystywania technologii w celach edukacyjnych. Fajne Granty idealnie wpisują się w jeden z filarów naszej działalności, jakim jest digital responsibility – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska.

To jeszcze nie koniec!

Teraz zadaniem laureatów będzie wypełnienie dwóch pudełek sprzętem zakupionym dzięki środkom uzyskanym z grantów. Za pomocą materiałów z pierwszego pudełka uczestnicy konkursu będą realizować warsztaty, a drugi egzemplarz (z dokumentacją fotograficzną z zajęć) prześlą do siedziby Fundacji CoderDojo. Wszystko po to, aby wziąć udział w drugim etapie rozgrywki!

Nadesłane Fajne Pudełka zostaną ocenione przez mentorów CoderDojo podczas zajęć z Ninja, czyli podopiecznymi Fundacji. Oceniane będą głównie dwa kryteria: innowacyjność oraz możliwość wykorzystania sprzętu także po zakończeniu programu grantowego. Autorzy najlepszego pomysłu otrzymają zaproszenia na specjalne warsztaty w siedzibie firmy T-Mobile Polska.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: