Huawei w Londynie prezentuje nowy ekosystem 5G

Huawei Podczas premiery produktów i rozwiązań Huawei w Londynie, Ryan Ding, Dyrektor Wykonawczy Zarządu i Prezes Huawei Carrier Bussines Group, ogłosił wprowadzenie na rynek nowych produktów i rozwiązań 5G od Huawei oraz zainicjował Partnerski Program Innowacji 5G. Wysiłki te mają na celu stworzenie dobrze prosperującego ekosystemu 5G i sprawienie, by sieć piątej generacji odniosła sukces komercyjny.

Ryan Ding, Dyrektor Wykonawczy Zarządu i Prezes Huawei Carrier Bussines Group
5G rozwinęło się ponad wszelkie przewidywania – pod względem wdrożenia, ekosystemu i praktycznego wykorzystania, mówił Ding, a sieci są podstawą biznesu 5G. Do tej pory Huawei podpisał 91 komercyjnych kontraktów na budowę 5G i dostarczył ponad 600 tys. anten 5G w technologii Massive MIMO Active Antenna Units (AAU). Jako wiodący globalny dostawca 5G, Huawei jest zaangażowany w rozwój najlepszych i kompleksowych rozwiązań 5G. Jest to m.in. najwydajniejsza w branży stacja bazowa 5G, która obsługuje wszystkie opcje wykorzystania sieci oraz antena Blade AAU z poziomem integracji, który nie ma sobie równych w branży. Blade AAU może pracować we wszystkich pasmach częstotliwości poniżej 6 GHz i obsługiwać sieci 2G, 3G, 4G i 5G. Rozwiązanie to jest odpowiedzią na problem ograniczonej przestrzeni na instalację antenową i zmniejsza całkowity koszt posiadania (TCO) o ponad 30% w porównaniu do istniejących rozwiązań.
Dzięki 4G ludzie mogą dzielić się swoimi filmami i rozmawiać online. Jednak dzięki ultrawysokiej przepustowości oferowanej przez 5G będą mogli cieszyć się jak nigdy dotąd niesamowitymi wrażeniami, które zapewniają rozszerzona i wirtualna rzeczywistość. Te niezwykłe doświadczenia stworzą zupełnie nową wartość. Wraz z doskonaleniem szerokopasmowego internetu mobilnego 5G (eMBB), usługi wideo w wysokiej rozdzielczości będą napędzać ogromny wzrost usług 5G B2C. Przy czym usługi 5G B2B również udowodniły swój ogromny potencjał. Huawei i niektórzy operatorzy wspólnie opublikowali tzw. białe księgi dotyczące usług 5G i zbadali zastosowania B2B w celu stworzenia rozwiązań 5G w wielu innych branżach. Podczas imprezy inauguracyjnej, Ryan Ding pokazał publiczności dopiero co stworzony przez Huawei plecak do transmisji telewizyjnych na żywo. Plecak ten, wyposażony w moduł 5G, umożliwia prowadzenie transmisji na żywo w rozdzielczości 4K.
Ding podkreślił, że w erze 4G praktycznie wszyscy operatorzy zapewniali takie same możliwości korzystania z sieci. Jednak w erze 5G operatorzy mogą zapewnić zróżnicowane doświadczenia i pobierać opłaty od użytkowników na podstawie różnych wskaźników – ilości danych, opóźnień, szerokości pasma i liczby podłączonych urządzeń. Dzięki temu możliwe jest zarabianie na 5G. Istotne jest, by operatorzy na nowo zdefiniowali swoje modele biznesowe 5G.
Huawei i jego globalni partnerzy pracowali wspólnie nad wieloma projektami 5G, które obejmowały szereg obszarów-dziedzin, w tym nowe media, kampusy akademickie, opiekę zdrowotną i edukację. Podczas dzisiejszej prezentacji Ryan Ding zainicjował Partnerski Program Innowacji 5G, którego uczestnikami zostało wielu partnerów branżowych Huawei. W ramach tego projektu Huawei planuje zainwestować 20 milionów dolarów w innowacyjne zastosowania 5G w ciągu najbliższych 5 lat, przyczyniając się do rozwoju ekosystemu 5G i przyspieszając sukces komercyjny 5G.
Źródło : Huawei

One thought on “Huawei w Londynie prezentuje nowy ekosystem 5G

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: