#MicrosoftMówi – Angelina Jolie, BBC i Microsoft Education łączą siły, by edukować młodzież

Angelina Jolie połączyła siły z BBC World Service i Microsoft Education, aby stworzyć cotygodniowy program informacyjny dla dzieci i młodzieży pt. „My World”. Celem serwisu jest dostarczenie młodym osobom bezstronnych i rzeczowych wiadomości ze świata oraz przybliżenie im problemów, z którymi borykają się ich rówieśnicy.

Obiektywne, bezstronne i rzeczowe wyjaśnianie młodemu pokoleniu wydarzeń i problemów kształtujących nasz świat nigdy wcześniej nie było tak ważne, jak obecnie. Dzisiaj zamiast wiarygodnych i opartych na faktach informacji dzieci słyszą opinie” – powiedziała Angelina Jolie.

BBC Learning i Microsoft Education zamierzają również stworzyć platformę, na której za pomocą Microsoft Teams i platformy wideo Flipgrid młodzież będzie mogła dzielić się informacjami, tworzyć własne treści i współpracować z nauczycielami i rówieśnikami.

Liczba środków przekazu dostępnych w Internecie wzrosła w ostatnich latach. Niestety nie wszystkie dostępne tam informacje są jednakowe. Ważne jest, aby dzięki takim właśnie inicjatywom młodzi ludzie mogli stać się wnikliwymi uczniami i odbiorcami informacji. Proces ten częściowo zaczyna się od dostarczania bezstronnych treści o wysokiej jakości, które poszerzają horyzonty młodych ludzi. Partnerstwo Microsoft Education z BBC może znacząco pomóc młodym ludziom rozwijać umiejętność korzystania z mediów” – powiedział Brad Smith, prezes Microsoft.

BBC Learning koncentruje się na dostarczaniu najbardziej atrakcyjnych inicjatyw edukacyjnych, dzięki którym reprezentanci młodego pokolenia będą mieli szansę stać się przyszłymi liderami i innowacyjnymi twórcami. Jesteśmy zachwyceni możliwością realizacji wraz z Angeliną Jolie i Microsoft Eduaction tak ogromnej i darmowej globalnej inicjatywy, dzięki której uczniowie zdobędą umiejętności niezbędne do prawidłowego poruszania się w świecie pełnym informacji” – powiedziała Kara Iaconis, Global Head of BBC Learning.

To nie jest pierwszy raz kiedy Angelina Jolie współpracuje z Microsoft. Wcześniej aktorka wraz z Bradem Smithem, prezesem Microsoft pracowała nad utworzeniem w USA organizacji charytatywnej „KIND”, świadczącej bezpłatne usługi prawne na rzecz dzieci bez opieki biorących udział w postępowaniach imigracyjnych.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: