K-Pop podbija świat – fenomen koreańskiego popu na Spotify

Popularność K-Popu wśród użytkowników Spotify stale rośnie! Od 2014 roku „K-Pop Daebak”, pierwsza playlista poświęcona temu gatunkowi, zyskała ponad 2,4 miliona obserwujących, a liczba odsłuchań koreańskiego popu na platformie wzrosła o ponad 1800%. Od tamtej pory użytkownicy Spotify spędzili ponad 134 miliardy minut słuchając utworów K-Pop. Sprawdź, które z nich cieszą się na Spotify największą popularnością!

W 2015 roku Spotify uruchomiło osobną kategorię poświęconą koreańskiej muzyce popularnej, która zawiera różnorodne playlisty tego ekscytującego gatunku. Użytkownicy znajdą tam m.in. playlisty dedykowane wschodzącym artystom i girlsbandom, a także oryginalne ścieżki dźwiękowe z koreańskich produkcji filmowych i telewizyjnych, znane jako OST.

BTS niekwestionowanym liderem K-Popu na Spotify:

 • W 2019 roku BTS stał się pierwszym zespołem z Azji, którego utwory na Spotify miały ponad 5 miliardów odtworzeń.
 • Od lutego 2020 r. piosenki BTS zostały odsłuchane ponad 8 miliardów razy. W samym 2019 r. utwory miały ponad 3 miliardy odtworzeń.
 • We wrześniu 2017 r. BTS stał się pierwszą formacją K-Pop, która pojawiła się na liście Global 50 Spotify z utworem „DNA”.
 • „Boy With Luv” BTS z udziałem Halsey to najpopularniejszy utwór K-Pop na Spotify. Został on odsłuchany ponad 380 milionów razy.

Sprawdź nowy album BTS “MAP OF THE SOUL: 7 Enhanced Album”, dostępny wyłącznie na Spotify i zawierający oryginalne treści bezpośrednio od boysbandu.
„W ciągu ostatnich lat w Spotify jesteśmy świadkami globalnej eksplozji popularności K-Popu”, mówi Kossy Ng, dyrektor ds. marketingu artystów i wytwórni muzycznych w Azji. „To pierwszy azjatycki gatunek muzyczny, który został tak dobrze odebrany przez słuchaczy na całym świecie. Nie ma wątpliwości, że ogromna popularność K-Popu będzie dalej rosła. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy pomagać fanom na całym świecie odkrywać nowych artystów oraz być bliżej swoich idoli”.

Garść najciekawszych statystyk:

 • Do tej pory koreański pop został odsłuchany na Spotify ponad 41 miliardów razy.
 • Ponad połowa (53%) słuchaczy K-Popu jest w wieku 18-24 lat, a 73% całej grupy wielbicieli koreańskiego popu stanowią kobiety.
 • Użytkownicy Spotify na całym świecie dodali koreańskie utwory do ponad 96 milionów list odtwarzania.
 • Koreański pop w ciągu ostatnich 90 dni był najpopularniejszy w: USA, Indonezji, na Filipinach, w Japonii, Brazylii i Meksyku.
 • Popularność muzyki K-Pop stale rośnie na wszystkich 79 rynkach, na których działa Spotify. Kraje, które odnotowały znaczny wzrost popularności (od stycznia 2019 do stycznia 2020) to: Egipt (33%), Wietnam (30%), Francja (13%), Kolumbia (8%).
 • Najpopularniejszymi artystami K-Pop na Spotify są: BTS, BLACKPINK, EXO, TWICE i Red Velvet. Utwory BTS były odtwarzane na Spotify ponad 8 miliardów razy.
 • Najpopularniejszym utworem K-Pop na Spotify jest utwór “Boy With Luv” formacji BTS i amerykańskiej piosenkarki i autorki tekstów Halsey. Utwór został przesłany ponad 380 milionów razy.

Dane dotyczące najpopularniejszych artystów i utworów na Spotify (od stycznia 2014 do stycznia 2020):

TOP 10 najpopularniejszych artystów K-Pop w Polsce:
 1. BTS
 2. BLACKPINK
 3. EXO
 4. Stray Kids
 5. TWICE
 6. Mamamoo
 7. Monsta X
 8. ATEEZ
 9. True Damage
 10. Red Velvet
TOP 10 najpopularniejszych utworów K-Pop w Polsce:
 1. „Kiss and Make Up” – BLACKPINK, Dua Lipa
 2. „Boy With Luv (feat. Halsey)” – BTS, Halsey
 3. „FAKE LOVE” – BTS
 4. „Kill This Love” – BLACKPINK
 5. „DNA” – BTS
 6. „Blood Sweat & Tears” – BTS
 7. „POP/STARS” – (G)I-DLE, Jaira Burns, K/DA, League of Legends, Madison Beer
 8. „DDU-DU DDU-DU” – BLACKPINK
 9. „Go Go” – BTS
 10. „IDOL” – BTS
TOP 10 najpopularniejszych utworów K-Pop na świecie:
 1. “Boy With Luv” – BTS, Halsey
 2. “Kiss and Make Up” – BLACKPINK, Dua Lipa
 3. “FAKE LOVE” – BTS
 4. “Kill This Love” – BLACKPINK
 5. “DNA” – BTS
 6. “DDU-DU DDU-DU” – BLACKPINK
 7. “Blood Sweat & Tears” – BTS
 8. “Gangnam Style (강남스타일)” – PSY
 9. “SOLO” – JENNIE
 10. “As If It’s Your Last” – BLACKPINK

źródło: Spotify

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: