Vivo Apex 2020 – futurystyczna wizja smartfonu bez przycisków i ramek

Konstrukcja unibody i bezramkowy wyświetlacz oferują niezwykłe wrażenia wizualne, a innowacyjne funkcje fotograficzne wyznaczają nowe standardy dla przyszłych smartfonów – vivo prezentuje APEX 2020, futurystyczną wizję smartfonu

Vivo APEX 2020

Firma vivo przedstawiła dzisiaj trzecią generację swojego koncepcyjnego smartfonu APEX. APEX 2020 bazuje na sukcesie poprzednich modeli, znanych z kultowych innowacji i oferuje najnowocześniejsze technologie zamknięte w estetycznej konstrukcji. Ten flagowy produkt, stworzony w oparciu o doświadczenie vivo i potrzeby klientów, stanowi przełom w obszarze efektów wizualnych.

APEX 2020 posiada bezramkowy ekran Full-View 120°, który zachodzi na boczne krawędzie urządzenia. Dzięki kamerze In-Display i obsłudze bezprzewodowego ładowania Super FlashCharge o mocy 60W, APEX 2020 można było zamknąć w całkowicie pozbawionej otworów konstrukcji Super Unibody. Z kolei w głównym aparacie vivo APEX 2020, wyposażonym w zoom optyczny z płynną regulacją 5x-7,5x, z powodzeniem zastosowano technologię zapewniającą stabilizację jak gimbal. To rozwiązanie to najnowsze osiągnięcie vivo, wskazujące kierunek podnoszenia jakości fotografii i efektów wizualnych.

– APEX nie jest zwykłą koncepcją ani przebłyskiem wyobraźni. To dzieło wykraczające poza wszelkie wcześniejsze doświadczenia związane z technologią mobilną. Dzięki APEX 2020 widzimy, jak wizja vivo ożywa. Przesuwamy granice technologii mobilnych i odkrywamy, co znajduje się poza tym, co zwykłe. Mamy ambicje, aby krok po kroku realizować nasze aspiracje. vivo będzie nadal wdrażać innowacyjne technologie APEX w praktyce, przekonując nimi do siebie kolejnych klientów – mówi Harry Hong, dyrektor generalny ds. produktu w vivo.

Bezramkowy wyświetlacz Full-View 120°

APEX 2020 to realizacja dążenia vivo do połączenia ekranu Full-View i konstrukcji Super Unibody. Jego ekran o przekątnej 6,45 cala jest zakrzywiony na krawędziach z obu stron pod kątem 120°. Dzięki temu przednia ramka została wyeliminowana, a boczne krawędzie są pokryte wyświetlaczem.

APEX 2020 stanowi doskonałe połączenie wrażeń estetycznych, dotykowych i intuicyjnej obsługi. Jednym z przykładów może być zastąpienie przycisków fizycznych wirtualnym przyciskiem wyczuwającym nacisk.

 Przednia kamera umieszczona pod ekranem
Przedni aparat APEX 2020 znajduje się pod powierzchnią wyświetlacza, dzięki czemu jest niewidoczny i pozwala zachować konstrukcję Super Unibody.

Dzięki innowacjom w zakresie rozkładu pikseli ekranu i projektu układów, APEX 2020 z powodzeniem zwiększył przepuszczalność światła ekranu tuż nad przednią kamerą – do 6 razy w stosunku do reszty ekranu. Dzięki licznym optymalizacjom algorytmów podnoszących jakość fotografii skutecznie zredukowano interferencje optyczne, dyfrakcje i rozbłyski. Ponadto przedni aparat 16MP wyposażono w światłoczuły czip 4 w 1, który umożliwia rejestrowanie wyraźnych obrazów.

 Zoom optyczny z płynną regulacją 5x-7,5x – wysoka rozdzielczość + wysoka jakość obrazu
Obecnie prawie wszystkie dostępne w branży rozwiązania oferujące duże powiększenie korzystają z zoomu hybrydowego. Ponieważ stałe powiększenia wymagają wsparcia algorytmów cyfrowych, ich efekt stanowi kompromis między rozdzielczością a jakością obrazu. APEX 2020 jako pierwszy smartfon na świecie jest wyposażony w zoom optyczny z płynną regulacją o dużym powiększeniu od 5x do 7,5x, dzięki czemu zapewnia obrazy w wysokiej rozdzielczości i jakości. Pozwala użytkownikom robić wyraźne zdjęcia, poprawiając widoczność szczegółów.

APEX 2020 jest wyposażony w kombinację czterech grup soczewek – z dwiema grupami stałymi i dwiema ruchomymi, co pozwala uzyskać płynne powiększenie oraz wyostrzenie obrazu w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu peryskopu cały moduł ma jedynie 6,2 mm grubości, co umożliwiło wbudowanie tego profesjonalnego obiektywu w ultracienki korpus APEX. Aby jeszcze bardziej poprawić jakość obrazu, vivo wprowadziło wiodący algorytm multi-frame, dzięki czemu można łatwo uchwycić krajobraz z daleka.

Główna kamera z technologią zapewniającą stabilizację jak gimbal oraz lepsze zdjęcia w nocy

Wraz z wdrożeniem technologii 5G, możliwości w zakresie tworzenia materiałów wideo w smartfonie staną się jeszcze ważniejsze. Aby zaspokoić oczekiwania użytkowników związane z dokumentowaniem codziennego życia w dowolnym miejscu i czasie, po długotrwałych pracach rozwojowych i wielu testach, vivo z powodzeniem wyposażyło główny aparat APEX 2020 w technologię przypominającą gimbal. Umożliwia ona bardziej efektywną stabilizację optyczną przy nachyleniu przód-tył i lewo-prawo. Testy laboratoryjne wykazały, że w porównaniu z tradycyjnym systemem OIS, kąt stabilizacji rozszerzono o 200%. Ponadto w większym stopniu zachowano integralność obrazu.

Rozwiązanie znacznie redukuje rozmycie obrazu spowodowane drżeniem ręki, a nagrywane filmy zyskują dzięki niemu większą płynność. Stabilizacja może również skutecznie wydłużyć czas naświetlania, co zwiększa możliwości fotografowania nocą „z ręki”.

Bezprzewodowe ładowanie Super FlashCharge 60W

APEX 2020 korzysta z rewolucyjnego systemu ładowania bezprzewodowego vivo Super FlashCharge 60W, który pozwala na naładowanie baterii o pojemności 2000mAh w zaledwie 20 minut, oferując znacznie szybsze ładowanie niż tradycyjne ładowarki przewodowe.

Poza tym APEX 2020 został wyposażony w innowacyjne rozwiązania, takie jak technologia Screen SoundCasting trzeciej generacji (umożliwiająca przekazywanie dźwięku za pośrednictwem ekranu), Instant Photobomb Removal (usuwająca obiekty pojawiające się niespodziewanie w kadrze) oraz Voice Tracking Auto-Focus (auto-fokus podążający za głosem).

Specyfikacja:

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 865+SDX55
 • Pamięć: 12 RAM + 256GB ROM
 • Wyświetlacz: 120° FullView Edgeless Display, 6.45-Inch Flexible Display that Bends at an Angle of 120°, rozdzielczość: 2330 x 1080p
 • Kamera:
  • frontowa – 16MP In-Display RGB
  • tylna – 16MP 5x-7.5x Continuous Optical Zoom + 48MP Gimbal
 • System: Android 10.0
 • Ładowanie: Wireless Super FlashCharge 60W (TBC)
 • Przyciski: Pressure-sensing Power Button, No Volume Rocker (Volume can be adjusted through the pop-up menu)
 • Waga: 169g
 • Wymiary: 157.25×66.2×8.8mm
 • 3rd Generation Exciters
 • Kolor: Black/White

źródło: vivo

 

2 komentarze do “Vivo Apex 2020 – futurystyczna wizja smartfonu bez przycisków i ramek

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: