IEM Katowice 2020 – smutne święto e-sportu

Intel Extreme Masters Katowice 2020 – międzynarodowy turniej e-sportowy w grze Counter-Strike: Global Offensive rozgrywany w ramach ESL Pro Tour Masters Championship, wkroczył w kolejną fazę. Niestety tam gdzie miało być święto i tłumy gości, tylko hula wiatr. Wojewoda Śląski zakazał udziału publiczności – rozumiemy decyzję, dbanie o zdrowie kibiców, graczy i pracowników jest najważniejszym priorytetem.

Intel Extreme Masters 2020

Taką decyzję Jarosław Wieczorek ogłosił w czwartek wieczorem, na dzień przed rozpoczęciem imprezy. Zakaz udziału publiczności w IEM w Katowicach wywołał ogromne rozczarowanie wśród fanów e-sportu – w e-sportowym wydarzeniu miało wziąć udział ponad 170 tysięcy osób z całego świata. Przed Spodkiem, w piątek zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które zaprotestowały przeciwko decyzji wojewody.

Choć kibiców nie wpuszczono, turniej rozpoczął się po godzinie 15, przy pustych trybunach. Obecni byli jedynie organizatorzy, pracownicy obsługi i media. Turnieje zostaną dokończone i będą transmitowane w telewizji i internecie. Firma ESL Polska, organizator wydarzenia zapewnia, że zwróci pieniądze wszystkim osobom, które zakupiły bilety na IEM 2020.

Katowice już po raz ósmy z rzędu są organizatorem IEM. Ja starałem się uczestniczyć, co roku w tym święcie fanów e-sportu. Wcześniej jako redaktor Telix.pl, teraz TECHNOSenior, rozumiem decyzję wojewody, zagrożenia koronawirusem nie można lekceważyć, ale jak w tytule… tam gdzie miały być tłumy tylko hula wiatr i nudzi się ochrona. I jest to bardzo przygnębiający widok.

W programie są turnieje gier komputerowych Counter Strike: Global Offensive i StarCraft II. Potrwają one do niedzieli.  Pula nagród wyniesie 500 tys. USD. W turnieju weźmie udział 16 najlepszych drużyn CS:GO z całego świata.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: