Jak ustrzec nowo powstałe domy przed włamaniem?

Nadejście wiosny wiąże się z początkiem prac budowlanych. Budowa, jak i nowo powstały dom, to kuszący obiekt dla złodziei, szczególnie jeśli nie zostały odpowiednio zabezpieczone. Zazwyczaj właściciele posesji o monitoringu zaczynają myśleć na końcu o ile myślą o nim w ogóle. Dlaczego wciąż wiele osób nie potrafi przekonać się do urządzeń mających na celu poprawę bezpieczeństwa w domach? Czy istnieją niedrogie i łatwe w użytkowaniu sprzęty, które mogłyby je zapewnić?

Monitoring — czy się opłaca?

Statystyki dotyczące włamań nie napawają optymizmem — złodzieje znów zaczęli pracować intensywniej niż w poprzednich latach. Ich łatwym łupem może stać się dom podczas budowy lub nowy obiekt, który nadal nie posiada odpowiednich zabezpieczeń. Polacy jednak nadal niechętnie inwestują w systemy monitorujące. Dlaczego tak wielu z nas z dystansem podchodzi do tego typu rozwiązań? Jednym z powodów może być ich koszt. Planując wyposażenie domu w taki system, trzeba wziąć pod uwagę zarówno zakup nietaniego sprzętu, montaż, jak i opłatę abonamentu dla firmy ochroniarskiej. Oprócz jednorazowego wydatku domownicy biorą więc również na swoje barki kolejne stałe opłaty. Zniechęcać może także czas dotarcia ochrony w przypadku włączenia alarmu — w niektórych przypadkach dojazd na miejsce może być utrudniony. Istnieje również możliwość, że firma nie wykaże się tak sprawną operacją, jaką obiecywała. Zaskoczyć może  zarejestrowany widok z kamery, który nie będzie tak dobrej jakości, jakiej można by się spodziewać. Jak więc w ekonomiczny i funkcjonalny sposób zabezpieczyć się przed włamywaczami?

Technologia smart — czy zaufać jej w kwestii bezpieczeństwa?

 Technologia smart to dziedzina, która zaczyna na dobre zagrzewać miejsce w domach. Wielofunkcyjne sprzęty domowe łączące się z siecią wifi to coraz częstszy wybór. Dobrze więc wykorzystać inteligentne sprzęty również w kwestii bezpieczeństwa — z pewnością stanowić będą tańszą i bardziej funkcjonalną opcję niż tradycyjny monitoring. Inteligentne kamery łączą się z aplikacją w smartfonie, za pomocą której domownicy mogą sprawdzać co dzieje się w ich domu w czasie rzeczywistym. Jeśli zdarzy się wizyta nieproszonego gościa, od razu otrzymają powiadomienie i będą mogli podjąć odpowiednie działania. Takie rozwiązanie proponuje marka Ezviz. Kamera C3W Color Night Vision posiada rozdzielczość Full HD oraz kąt widzenia 110⁰ w poziomie. Jak łatwo się domyślić, dobrej jakości obraz może stanowić duże ułatwienie w kwestii identyfikacji włamywacza. Co więcej, sprzęt umożliwia obserwację w kolorze również nocą, dzięki diodom światła białego. Kamera wyposażona została w funkcję detekcji ruchu, a użytkownik samodzielnie ustala jego obszar. Kiedy C3W wykryje ruch, uruchamia alarm dźwiękowy i optyczny, wysyła powiadomienie do użytkowników oraz rejestruje obraz na karcie pamięci. Komfortu użytkowania doda również zapewne możliwość wydawania komend głosowych przez Asystenta Głosowego Google Home czy Amazon Alexa, jak i możliwość nagrania komunikatów głosowych, które powitają odwiedzających gości lub też odstraszą włamywaczy. Co w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, których ostatnio nie brakuje? Kamera cechuje się wysoką pyłoszczelnośźcią i wodoszczelnością oraz możliwością pracy w temperaturach wahających się od -30⁰C do 60⁰C, sprawdzi się więc świetnie w każdych warunkach pogodowych. To dobry przykład na to, jak nowoczesne technologie mogą wpłynąć nie tylko na usprawnienie codziennych czynności ale również poczucie bezpieczeństwa domowników.

Nowo powstałe domy kuszą złodziei, nie warto więc zwlekać z ich zabezpieczeniem. Urządzenie w postaci inteligentnej kamery może ustrzec każdego przed bardzo stresującą oraz kosztowną sytuacją, jaką jest włamanie.

źródło: Ezviz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: