TCL Rollable Smartphone – działający prototyp smartfonu z zawijanym ekranem

TCL Communication zaprezentowało swoje najnowsze innowacje związane z zastosowaniem elastycznych paneli AMOLED – pierwszy na świecie koncept smartfonu z zawijanym ekranem, a także tablet składany na trzy części. Oba produkty są najnowszymi koncepcjami dynamicznego wykorzystania nowego rodzaju wyświetlaczy. Jest to także część szeroko zakrojonego programu rozwoju firmy, w oparciu o doświadczenie TCL i TCL-CSOT w zakresie produkcji ekranów. W ramach którego powstało już ponad trzy tuziny różnych projektów.

TCL Rollable Smartphone

„Z najnowszymi urządzeniami koncepcyjnym, TCL udowadnia, że wciąż jest dużo miejsca na nowe idee w zakresie elastycznych i składanych ekranów. Niezwykle ważne jest, aby myśleć nieszablonowo i wprowadzać innowacje” – powiedział Shane Lee, General Manager, Global Product Center w TCL Communication. Dodał również, że „nowe formy powstały za sprawą wykorzystania technologii wyświetlaczy i zawiasów, które – wraz z w pełni zintegrowanym ekosystemem TCL – już istnieją i pozwolą nam zmienić przyszłość urządzeń mobilnych”.

TCL Rollable Smartphone

Poza urządzeniami składanymi, TCL opracowało nowe sposoby wykorzystania elastycznych wyświetlaczy AMOLED. Możliwość rolowania ekranu pozwoliła na powstanie konceptu smartfonu rozszerzalnego. To rozwiązanie pozwala na zachowanie smukłości, a zarazem najwyższego poziomu mobilności. Prezentowane urządzenie cechuje się grubością zaledwie 9 mm. Za sprawą silników ukrytych w konstrukcji, jedno przyciśnięcie wystarczy, aby powierzchnia robocza 6,75″ powiększyła się do 7,8″. Zawinięcie wyświetlacza po stosunkowo szerokiej osi ma również tę zaletę, że nie występują tu – znane z urządzeń składanych – zmarszczki i zagniecenia, powstające w miejscu zagięcia. Opracowany przez TCL interfejs, wykorzystuje nowe możliwości i za sprawą ulepszonej wielozadaniowości oraz dzielenia ekranu, daje nieznane dotąd wrażenia z użytkowania. Na tę chwilę nie możemy niestety podzielić się informacjami na temat dostępności i cen omawianego urządzenia.

Podczas gdy znaczna część wysiłku skupionego wokół rozwoju produktów składanych koncentrowała się na smartfonach, TCL zauważyło, że ta technologia doskonale sprawdzi się z jeszcze większymi ekranami. Dlatego firma wprowadziła koncepcję tabletu składanego na trzy części. Działający prototyp wykorzystuje obie technologie zawiasów, którymi dysponujemy – DragonHinge i ButterflyHinge. Pozwalają one złożyć 10-calowy tablet do formy urządzenia z ekranem 6,65″ o formacie 20,8:9 oraz rozdzielczości 3K. Jest to pierwszy tablet z dużym ekranem, który wykorzystuje podwójne zawiasy i zagięcia. Konstrukcja zapewnia płynne składanie do wewnątrz i na zewnątrz, zachowując minimalne szczeliny pomiędzy elementami. Uwagę zwraca również atrakcyjny design z wykorzystaniem holograficznego wykończenia 3D. Na tę chwilę nie możemy niestety podzielić się informacjami na temat dostępności oraz cen potrójnie składanego tabletu TCL.

źródło: TCL

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: