Reklamy

motorola razr – smartfon, który zmieści się nawet w kopertówce

Torebka, element kobiecej stylizacji, w którym musi się zmieścić wszystko co niezbędne: portfel kosmetyki, klucze, telefon i wiele innych rzeczy. W przypadku smartfonów jest pewien kłopot, mają coraz większe gabaryty. Już w 2015 roku w USA tylko 37 proc. telefonów miało wyświetlacz mniejszy niż 4.7 cala[1]. W 2018 roku było to już tylko 15.proc., natomiast użytkownicy najczęściej wybierali model z wyświetlaczem o przekątnej od 5.5 do 6.2 cala (44 proc.). Jak więc pogodzić walory użytkowe telefonu z dopasowaniem do kobiecego dodatku, jakim jest elegancka torebka? Z tym problemem poradzili sobie twórcy motoroli razr.

Motorola razr

Teoretycznie telefon można schować również do kieszeni, jednak tutaj też nie jest to takie proste. Portal The Puddings[2] przebadała 80 par kobiecych jeansów i okazało się, że kieszenie jeansowe są średnio o 48 proc. krótsze i 6,5 proc. węższe od kieszeni mężczyzn. Praktyczniejszym rozwiązaniem pozostaje schowanie smartfona do torebki, które często są kupowane ze względu na ich walory estetyczne. W przypadku najatrakcyjniejszych modeli liczy się coś więcej… elegancka linia, dbałość o każdy detal przy jednoczesnym zachowaniu idealnych proporcji. Wśród nich jest jedna kategoria, która jest wyjątkowo glamour, czyli kopertówka.

Motorola razr

Niestety kopertówki służą do przechowywania jedynie najważniejszych kobiecych drobiazgów. Co więc zabrać ze sobą w pierwszej kolejności? Kosmetyki, klucze, portfel, telefon? Ale chwila, przecież Twój nowoczesny smartfon z ponad 6 calowym wyświetlaczem zajmie blisko połowę miejsca. Użytkowniczki nowoczesnych smartfonów stawia to przed dylematem z czego zrezygnować? A gdyby zamiast standardowych wymiarów, przykładowo 172 x 72 x 6.9 mm Twój telefon miałby jedynie połowę tej długości t.j. 94 x 72 x 14mm? W takim razie musiałby się składać na pół.

Motorola razr

Motorola postanowiła sprawdzić takie rozwiązanie. Twórcy motoroli razr sprawdzili, w jaki sposób elastyczne ekrany mogą pozytywnie wpłynąć na obsługę telefonu. W związku z tym, w początkowych fazach testów konsumenckich, powstało i zostało przetestowanych ponad 20 prototypów.

Najlepszym rozwiązaniem okazała się właśnie znana i lubiana konstrukcja z klapką. W przypadku tego modelu nie było potrzeby rezygnowania z głównego, elastycznego, składanego wyświetlacza Flex View, który ma przekątną 6,2 cala i proporcje obrazu 21:9. Razr poza głównym ekranem jest również wyposażony w interaktywny wyświetlacz Quick View o przekątnej 2,7 cala, na którym można przeglądać najistotniejsze informacje i powiadomienia bez konieczności otwierania telefonu.

Podczas projektowania nowej motoroli razr postawiono na smukły kształt oraz pozbawioną radykalnych kontrastów kolorystycznych stylistykę. Równie istotny był spójny design, który nie zaburza jednolitej konstrukcji. Dzięki temu razr zachowuje niepowtarzalny, kompaktowy i stylowy kształt i co najważniejsze mieści się w typowej kopertówce. Ponadto telefon swoim wzornictwem nawiązuje do swojej kultowej poprzedniczki, sprawia więc, że w sposób stylowy wyróżnia swoje użytkowniczki z tłumu.

Czytaj też: Motorola razr – rusza sprzedaż w Orange oraz w wybranych Smart Store

źródło: Motorola

[1] https://www.npd.com/wps/portal/npd/us/blog/2018/big-screens-big-data-the-future-for-smartphones/

[2] https://pudding.cool/2018/08/pockets/

Reklamy


Categories: Newsy, Technologia, telefon

Tags: , ,

1 reply

Trackbacks

  1. Motorola razr blush gold (różowego złota) już w Polsce - TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: