Linie Emirates dbają o poczucie bezpieczeństwa pasażerów

W odpowiedzi na rozwój wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa na świecie linie Emirates podjęły dodatkowe działania oprócz wymogów nałożonych przez branżę i przepisy prawa, aby zadbać o zdrowie i wygodę pasażerów oraz zapewnić większe poczucie pewności i spokój przy planowaniu podróży.

Zaawansowane procedury czyszczenia i dezynfekcji

Jako środek ostrożności we wszystkich samolotach lecących z lotniska w Dubaju linie Emirates wprowadziły zaawansowane procedury czyszczenia i pełną dezynfekcję wszystkich kabin. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami ekspertów medycznych, według których wirus COVID-19 przenosi się przede wszystkim przez dotyk, linie Emirates położyły największy nacisk na czyszczenie wszystkich powierzchni w samolotach.

Przewoźnik stosuje zalecany, przyjazny dla środowiska środek chemiczny, który zabija wirusy i inne drobnoustroje oraz pokrywa powierzchnię trwałą warstwą chroniącą przed kolejnym zakażeniem wirusami, bakteriami i grzybami.

Proces czyszczenia obejmuje gruntowne wytarcie wszystkich powierzchni – od okien, składanych stolików, ekranów w fotelach, podłokietników, siedzeń, przycisków w fotelach, paneli, otworów wentylacyjnych i schowków bagażowych w kabinie po toalety, kuchnie i strefy odpoczynku dla załogi. Oprócz tego przewoźnik przestrzega standardowych procedur takich jak m.in. zmiana pokrowców na zagłówek we wszystkich fotelach, wymiana materiałów do czytania czy odkurzanie.

Ukończenie drobiazgowego procesu czyszczenia samolotu przed kolejnym lotem w ciągu godziny wymaga pracy zespołu wyszkolonych sprzątaczy złożonego z 18 osób w przypadku Boeingów 777 i 36 osób w przypadku Airbusów A380. W ciągu doby proces ten przechodzi średnio 248 samolotów.

Zaawansowaną procedurę czyszczenia samolotów Emirates można obejrzeć tutaj.

W przypadku podejrzenia lub potwierdzenia przypadku zakażenia wirusem COVID-19 na pokładzie dowolnego samolotu linie Emirates pójdą o krok dalej, wdrażając gruntowny proces czyszczenia i dezynfekcji zajmujący od sześciu do ośmiu godzin. Proces obejmuje usunięcie pary wodnej z wnętrza kabin i pokrycie wszystkich elementów tapicerowanych środkiem dezynfekującym oraz wymianę pokrowców na fotele i poduszek w obszarze objętym zakażeniem. Wymienione zostaną także filtry HEPA w kabinach samolotu.

Kabiny wszystkich samolotów Emirates są  wyposażone w filtry HEPA, które pozwalają oczyścić powietrze z 99,97% wirusów. Usuwają także kurz, alergeny i mikroby z powietrza obiegowego w kabinie i kokpicie, co ułatwia stworzenie bezpieczniejszego, zdrowszego i bardziej komfortowego środowiska dla pasażerów i załogi.

Planowanie podróży bez obaw

Ponadto linie Emirates zapewniają pasażerom większą elastyczność i wybór w lepszej cenie, umożliwiając zmianę terminu podróży bez dodatkowych opłat za zmianę rezerwacji czy ponowne wydanie biletu. Nowe zasady obejmują wszystkie bilety wydane przed 31 marca 2020 r. Więcej informacji o nowych zasadach można znaleźć na stronie emirates.com.

Stali klienci łatwiej zachowają status członkowski

Zdając sobie sprawę, że część członków programu lojalnościowego Emirates Skywards odczują skutki ograniczeń w podróżowaniu i mniejszej liczby lotów, przewoźnik pozwoli członkom poziomów Platinum, Gold i Silver zachować dotychczasowy status, jeśli spełnią oni 80% wymogów dotyczących liczby lotów dla danego poziomu w okresie od 31 marca do 30 czerwca 2020 r. Ponadto członkowie programu Skywards, którzy zarezerwowali podróż w okresie od 1 marca do 30 czerwca 2020 r. otrzymają premię w wysokości 20% punktów Tier Miles.

Reguły monitoringu i reagowania

Linie Emirates kierują się przede wszystkim bezpieczeństwem i dobrem klientów i pracowników. W styczniu linie powołały zespół reagowania kryzysowego odpowiedzialny za codzienny monitoring sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, bieżący kontakt z odpowiednimi służbami zdrowia i organami regulacyjnymi oraz szybkie i stosowne działania po stronie przewoźnika.

Linie Emirates w ścisłej współpracy ze wszystkimi partnerami i przedstawicielami branży podejmuje działania, aby pasażerowie mogli podróżować ze świadomością, że ich zdrowie i komfort pozostają priorytetem.

źródło: Emirates

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: