Seniorze, nie bój się internetu! Głęboki oddech i do przodu!

Wystarczy usiąść, wziąć głęboki oddech, otworzyć komputer i wszystko staje się bardzo intuicyjne. Wystarczy się przełamać i zrobić pierwszy krok – mówi Marta Manowska, ambasadorka kampanii „e-Polak potrafi!”. Gotowi na przygodę z internetem?


Bo swoje pierwsze kroki w sieci traktujcie właśnie jako przygodę. Jeśli do tej pory myśleliście, że już nic w życiu Was nie zaskoczy, że wszystko czego mieliście się dowiedzieć – już wiecie – w internecie przekonacie się, że wszystko przed Wami!

Głęboki oddech i do przodu!
Internet może nam bardzo ułatwić życie. Może poprawić jego jakość, skrócić czas, który jest potrzebny do załatwienia wielu spraw. Daje dużo możliwości rozrywki, kontaktowania się z innymi osobami – wylicza Marta Manowska w wywiadzie, który przeprowadziliśmy z nią na planie naszego spotu przygotowanego w ramach kampanii „e-Polak potrafi!”.
Wspólnie staramy się przekonywać starszych i mniej internetowo zaawansowanych Polaków, że nigdy nie jest za późno na zostanie… e-Polakiem!

Seniorze, nie bój się internetu! – obejrzyj wywiad z Martą Manowską.

Reklamy

W sieci możliwości jest naprawdę sporo. Chciałabym, żebyśmy wszyscy z tego korzystali – mówi ambasadorka.
A jakie to możliwości?
Zacznijcie od najprostszych czynności – możecie np. wpisać w wyszukiwarce swoje imię i nazwisko i sprawdzić, czy znajdziecie inne osoby, które nazywają się tak samo. Później przypomnijcie sobie swoich przyjaciół ze szkolnej ławy i postarajcie się ich znaleźć w ten sam sposób – w wyszukiwarce. Kto wie, może odnowicie zapomniane znajomości…
Wasze wnuki zachwycają się humusem, a Wy nie macie pojęcia, co to takiego? Wpiszcie i wyszukajcie to hasło, a nie dość, że dowiecie się wszystkiego na ten temat, to jeszcze znajdziecie przepis jak go zrobić. Przy okazji kolejnej wizyty wnuków będziecie mogli ich zaskoczyć…
Od dawna marzycie, by wybrać się do teatru, kina, a może na koncert? Nie macie jednak czasu, a może sił, by to marzenie spełnić? Tu też pomoże internet. Dzięki niemu Wasze mieszkanie może zamienić się w dowolną salę koncertową.

e-Senior potrafi! Odc. 1 – Informacja i rozrywka – obejrzyj instruktaż.

Tak blisko
Młodzi ciągle zalatani i zmęczeni, nie chcecie im pewnie dodawać sprawunków. Nie prosicie więc o pomoc w zakupach, wolicie załatwić to sami? Nikogo nie musicie o nic prosić. Zakupy też możecie zamówić w internecie. I to w takich sklepach, których nie ma w Waszej okolicy! Nigdzie nie będziecie musieli po nie jechać, kurier przywiezie je do Was.
W sieci możecie też kupić bilet na autobus lub pociąg, zarezerwować pobyt w hotelu, czy sprawdzić jak najszybciej dojechać w dowolne miejsce. To także świetny sposób na kontakt z rodziną i znajomymi, których nie macie jak odwiedzić.

e-Senior potrafi! Odc. 2 – Kontakt z bliskimi – obejrzyj instruktaż.

Internet jest narzędziem niejako skrojonym na potrzeby osób dojrzałych. Nie tylko pozwala na lepszą komunikację z bliskimi, czy znajomymi, ale pozwala także na realizację tych wszystkich czynności, na które czasami po prostu brakuje siły. Jest oknem na świat – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Kampania „e-Polak potrafi!” ma uzmysławiać Polakom, ze warto korzystać z internetu. Zwracamy uwagę na możliwości wykorzystywania go w różnych ważnych kwestiach, w tym w codziennych sprawach. Nie tylko tych urzędowych, choć te można i warto jak najczęściej załatwiać drogą elektroniczną – dodaje szef MC.
Więcej o naszej kampanii na http://www.gov.pl/epolakpotrafi
***
źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

One thought on “Seniorze, nie bój się internetu! Głęboki oddech i do przodu!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: