LG filmuje w 8K pierwszy mecz Premier League na najnowsze telewizory

Firma LG sfilmowała pierwszy mecz Tottenham Hotspur w rozgrywkach angielskiej Premier League w rozdzielczości 8K. Zarejestrowany materiał dostarcza niesamowitych wrażeń podczas wyświetlania na najnowszych telewizorach 8K OLED i NanoCell LG.

Wyjątkowe nagranie powstało podczas meczu między klubami Tottenham i Burnley, który odbył się 7 grudnia 2019 na nowoczesnym stadionie Tottenham Hotspur Stadium
Firma LG i klub Tottenham współpracowały z nagradzaną agencją ShootMedia, która do realizacji filmu skierowała zespół wyposażony w kilka kamer i kierowany przez słynnego producenta wideo wydarzeń sportowych Matta Rumseya. Używając czterech kamer 8K Red Monstro VV, co stanowi połowę tych urządzeń znajdujących się w Wielkiej Brytanii oraz zestawu obiektywów, agencja ShootMedia uchwyciła szczegóły meczu oraz emocje towarzyszące sportowej imprezie.
Z zarejestrowanych powstał 75-sekundowy firm, który będzie wyświetlany na telewizorach LG OLED i NanoCell 8K z roku 2020, eksponowanych od końca marca w wybranych sklepach na całym świecie.
Telewizory LG jako pierwsze na świecie doskonale spełniają wymagania stowarzyszenia CTA (Consumer Technology Association) definiujące nową generację urządzeń i usług 8K Ultra HD o rozdzielczości czterokrotnie większej od 4K i 16-krotnie większej od FHD. Telewizory Real 8K od LG jako pierwsze przewyższają  szczegółowe wymagania CTA dotyczące rozdzielczości, wejść cyfrowych, poszerzonego zakresu tonalnego, skalowania do wyższej rozdzielczości, głębi bitowej oraz metodologii pomiarów. Najnowsze telewizory LG 8K gwarantują wyższą jakość obrazu oraz dźwięku, ponieważ są wyposażone w nowy, inteligentny procesor α (Alpha) 9 trzeciej generacji. Telewizory z linii na rok 2020 są wyposażone w funkcję skalowania optymalizującą jakość obrazu i dźwięku, opartą na sztucznej inteligencji oraz technologii uczenia Deep Learning.

Nasz stadion jest najbardziej zaawansowanym technicznie obiektem tej klasy na świecie. Dlatego idealnie nadaje się jako miejsce rozgrywek filmowanych przez firmę LG w rozdzielczości 8K, pozwalającej widzom z całego świata zobaczyć obraz o jeszcze bogatszych detalach. – Fran Jones, kierujący partnerstwami w klubie Tottenham Hotspur

źródło: LG

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: