HPE wprowadza rozwiązania IT dla MŚP

Klienci będą mogli bardziej koncentrować się na rozwoju własnego biznesu, niż utrzymywaniu infrastruktury IT, płacąc nawet mniej niż 20 dolarów miesięcznie za podstawową konfigurację, wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa, automatyzacji oraz możliwość zdalnego zarządzania w najnowszym HPE ProLiant Gen10 Plus MicroServer.

Firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) przedstawia bezpieczne, proste do skonfigurowania, zautomatyzowane nowe technologie IT dla małych i średnich przedsiębiorstw. Tym samym pozwalając im na zwiększenie koncentracji na rozwoju własnego biznesu oraz realną transformację cyfrową. Pośród najnowszych rozwiązań HPE Small Business Solutions znajduje się m.in. HPE ProLiant MicroServer Gen10 Plus, serwer nowej generacji z procesorami Intel® Pentium® i Intel® Xeon®, oferujący najbardziej zaawansowaną na rynku automatyzację, zdalne zarządzanie i  najwyższej  klasy funkcje bezpieczeństwa. W porównaniu do dostępnych na rynku rozwiązań, HPE MicroServer posiada niewielki rozmiar, a przy tym jest znacznie bardziej przystępny cenowo – kosztuje mniej niż 20 dolary miesięcznie w modelu subskrypcyjnym – co można porównać do opłaty abonamentowej za telewizję internetową. Co ciekawe, jego konfiguracja jest porównywalna do zmiany ustawień w smartphonie.

Transformacja cyfrowa staje się częścią strategii IT małych i średnich firm (MŚP) i spodziewamy się, że do 2023 roku prawie 70 proc. firm MŚP przejdzie transformację cyfrową – komentuje Shari Lava, dyrektor ds. badań w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP) Research Program, IDC. Małe i średnie firmy szukają łatwych w zarządzaniu rozwiązań, które można w razie potrzeby skalować. Rozwiązania, jak te oferowane przez HPE, dostarczając technologie klasy korporacyjnej, łączą w sobie serwery, oprogramowanie, funkcje sieciowe, a także zalety  chmury. Są łatwiejsze we wdrażaniu i zarządzaniu dla małych firm szczególnie w przypadku ograniczonych zasobów IT. – dodaje Lava.

Co więcej, HPE przyspiesza cyfrową transformację MŚP za pośrednictwem przygotowanego do obsługi klientów ekosystemu partnerskiego oraz oferowanego wsparcia finansowego poprzez program HPE Financial Subscription Services, który umożliwia elastyczne opcje płatności, a tym samym łatwiejszą adaptację technologii HPE przy niskich, przewidywalnych kosztach miesięcznych.

Chcemy wspierać małe firmy w zwiększaniu ich innowacyjności, stymulowaniu rozwoju, a także kreowaniu rynku przy pomocy rozwiązań cyfrowych. Dostarczamy technologie, które w wyjątkowy sposób zaspokajają potrzeby w zakresie IT, są dopasowane do możliwości budżetowych i posiadanej przestrzeni fizycznej – mówi Tim Peters, wiceprezes i dyrektor generalny w dziale Global SMB & Mid-Market w HPE. Konstrukcja naszego najnowszego serwera HPE MicroServer i strategia cenowa zostały dokładnie dopasowane do potrzeb klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – dodaje Peters.

Nowy HPE ProLiant MicroServer Gen10 Plus waży zaledwie ok. 4,5 kg, a jego wymiary to ledwie jedna trzecia wielkości serwerów dostępnych obecnie na rynku. Dzięki temu jest on na tyle lekki, że może być swobodnie przenoszony i ustawiany w dowolnym miejscu. Dzięki usłudze subskrypcyjnej, klienci co miesiąc mogą zyskać szereg możliwości dopasowanych do potrzeb i skali swoich firm:

  • Wydajna i jednocześnie „cicha” moc obliczeniowa: nowy MicroServer jest oferowany z procesorami Intel® Pentium® lub Intel® Xeon®, co zapewnia wsparcie potrzebne do obsługi wirtualizacji i obciążeń bazodanowych. Hałas na poziomie zaledwie 36 decybeli oznacza, że można go umieścić praktycznie wszędzie, także w małych przestrzeniach i biurach.
  • Najlepsza na rynku cyberochrona dla mniejszych firm: po raz pierwszy zastosowana została, oferowana wyłącznie przez HPE, technologia silicon root of trust – uznana przez ubezpieczycieli w programie Marsh Cyber Catalyst za rozwiązanie pozwalające ograniczyć ryzyko cyberataków. To jedyna na rynku linia serwerów, która rozszerza ochronę przed cyberatakami aż do poziomu układów krzemowych. Chroni dane, wykrywa zagrożenia i pozwala na szybkie odtworzenie danych po ataku złośliwego oprogramowania, który może doprowadzić do poważnych przestojów i negatywnie wpłynąć na biznes.
  • Zautomatyzowane mechanizmy zarządzania przewidują i zapobiegają problemom: po raz pierwszy małe i średnie firmy mogą skorzystać z działającego w chmurze narzędzia HPE InfoSight for Servers, które wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji. Umożliwia to monitorowanie stanu serwera i wykorzystanie analityki predykcyjnej do przewidywania i zapobiegania problemom z serwerem, zanim wpłyną one negatywnie na działalność biznesową.
  •  Zdalne zarządzanie z dowolnego miejsca na świecie: posiadacze HPE ProLiant MicroServer Gen10 Plus mogą zdalnie zarządzać serwerami za pośrednictwem HPE Integrated Lights Out 5 (iLO5), narzędzia do zarządzania oprogramowaniem serwerowym, które umożliwia małym i średnim firmom płynne konfigurowanie, monitorowanie i aktualizowanie serwerów bez względu na ich lokalizację.
  •  Elastyczne podejście pozwalające działać w biurze lub w chmurze: małe firmy mogą uruchamiać podstawowe aplikacje biznesowe lokalnie, we własnym biurze i jednocześnie korzystać z usług w chmurze dostarczanych przez Microsoft® Azure.

Partnerzy i klienci mogą teraz wybrać nowy serwer HPE MicroServer Gen10 Plus jako pierwszy krok do wdrożenia HPE Small Office Deployment, rozwiązania typu office-in-a-box. Jednym z jego elementów jest Aruba Instant On, rodzina punktów dostępowych Wi-Fi zaprojektowana specjalnie z myślą o MŚP, a także system dysków wymiennych HPE RDX, który umożliwia łatwe skalowanie na potrzeby obsługi lokalnych plików i tworzenia kopii zapasowych oraz odzyskiwania danych po awarii.

Sektor Małych i Średnich firm pozostaje jednym z głównych priorytetów biznesu HPE obsługiwanego przez kanał partnerski. To obszar, w którym partnerzy otrzymują od HPE dedykowane narzędzia, wsparcie edukacyjne oraz marketingowe, a także rozwiązana referencyjne pozwalające zaspokoić indywidualne potrzeby każdego z klientów MŚP.

W Lunit tworzymy algorytmy sztucznej inteligencji, które wspierają walkę z rakiem. Dlatego tak ważne jest, abyśmy dysponowali odpowiednią technologią, która pomoże oszczędzać czas i ratować życie. Nowy HPE MicroServer Gen10 Plus z procesorami Intel® Xeon®, został przetestowany i świetnie sprawdza się jako serwer dostępowy dla systemów wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji. HPE iLO5 sprawdził się do monitorowania i zarządzania krytycznymi parametrami pracy serwera, nawet zdalnie, a kompaktowy rozmiar pozwolił na umieszczenie go w niewielkich przestrzeniach. Wszystko to, a także wiele innych funkcji sprawia, że nowy HPE ProLiant MicroServer Gen10 Plus może być częścią rozwiązani Lunit mówi Jaehoon Ahn, wiceprezes ds. inżynierii rozwiązań w Lunit Inc., start-upie specjalizującym się w dostarczaniu rozwiązań sztucznej inteligencji, które umożliwiają walkę z rakiem.

Zmiany w modelu HPE MicroServer Gen10 Plus są większe w porównaniu do poprzedniej generacji. Serwer może sprawdzić się w małym biurze nawet do 50 osób do obsługi plików i druku, poczty elektronicznej, jako serwer Active Directory oraz różnych aplikacji biurowych. Najważniejsze zmiany to zdalne zarządzanie poprzez iLO 5  dla wirtualnego KVM, zasobów i alertów (co jest niezwykle istotne dla firm zatrudniających zewnętrznych ekspertów do zarządzania swoim środowiskiem) oraz kontroler macierzowy Smart Array 100i, które zapewnia RAID 5 od razu po uruchomieniu maszyny. RAID 5 jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych konfiguracji RAID – ocenia Juan Antonio Ibañez Andres, konsultant presales w Pleiades Tecnología SL.

źródło: Hewlett Packard Enterprise

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: