Home office z KONTEL – przegląd rozwiązań audio-wideo do komunikacji zdalnej

Uczestniczysz na co dzień w wymagających projektach i musisz być w stałym kontakcie z członkami zespołu? Prezentuję kilka ciekawych pomysłów na prowadzenie biznesu w trybie home office.

praca zdalna

W takim przypadku warto doposażyć swoje domowe biuro w zestaw głośnomówiący, który możesz podłączyć do komputera za pośrednictwem portu USB, albo bezprzewodowo do smartfona przy pomocy technologii Bluetooth,  po to aby lepiej i wyraźniej słyszeć kolegów w biurze i samemu być lepiej słyszanym. Do wyboru jest wiele urządzeń tego typu, m. in. Plantronics Calisto (obecnie Poly) lub Konftel EGO. Dla osób, które lubią pracować na słuchawkach godną polecenia propozycją będzie headset tłumiący odgłosy otoczenia (np. hałasującego za ścianą sąsiada), np. Plantronics 8200 UC, a więc współpracujący zarówno z notebookiem, jak i z komórką.

Czego potrzebujemy w domowym biurze?

Jeśli masz w mieszkaniu osobne pomieszczenie do pracy, np. własny gabinet, to idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie monitora z kamerą typu all-in-one. Taka kamera, będąca de facto wideo-soundbarem z wbudowanymi głośnikami pozwoli Ci na wideo rozmowy ze współpracownikami znajdującymi się w innych lokalizacjach (lokalne biuro, zagraniczne oddziały firmy). Gdy przyjrzymy się rynkowej ofercie w segmencie wideokonferencji, ciekawie prezentuje się urządzenie Poly Studio X30, które w łatwy sposób podłączysz  do komputera, po to aby współpracować z aplikacjami, takimi jak Microsoft Teams czy Zoom. Kamera 4k tego urządzenia posiada funkcję automatycznego śledzenia i kadrowania, zatem możesz skupić się na merytorycznej warstwie rozmowy i nie zastanawiać się „czy mnie dobrze widać”. Dodatkową zaletą omawianego rozwiązania jest funkcja NoiseBlock, dzięki czemu odbędziesz owocną rozmowę nawet przy uchylonych drzwiach i nie straszne Ci będą odgłosy miksera dobiegające z kuchni.

Komunikacja grupowa filarem współpracy zdalnej

Uniwersalna platforma pracy i komunikacji innovaphone myApps umożliwi Ci pracę w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności stosowania skomplikowanej infrastruktury VPN. Możliwe jest szybkie i proste skonfigurowanie swojego miejsca pracy, ponieważ myApps dostosowuje się indywidualnie do każdego urządzenia – komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona lub tabletu. Pracuj wygodnie z domu, zarządzaj swoimi projektami i bądź w kontakcie z kolegami z grupy projektowej. Jedyne czego potrzebujesz to brama VoIP innovaphone, albo Patton oraz telefon IP lub softphone, a także stabilne łącze internetowe.

CounterPath Bria Stretto to platforma chmurowa, która pozwala na wyniesienie telefonów stacjonarnych firmy na zewnątrz, umożliwiając tym samym pracę zdalną z dowolnego miejsca, gdzie użytkownik ma dostęp do łącza internetowego. W efekcie każdy z pracowników będąc poza firmą może komunikować się w obie strony za pomocą swojego telefonu komórkowego, tabletu czy laptopa zupełnie tak, jakby był obecny stacjonarnie w firmie. Usługa opiera się na jednym koncie administracyjnym, na którym centralnie tworzy się wszystkie konta, konfiguruje usługę i książkę telefoniczną. Następnie każdy użytkownik pobiera oprogramowanie na swoje urządzenie mobilne lub komputer i podaje login oraz hasło, które otrzymał wcześniej od administratora. Nic bardziej prostego! A jakie są kolejne zalety tego rozwiązania? Można oczywiście w obrębie platformy prowadzić wideo-rozmowy i uczestniczyć w wieloosobowym czacie. Samo rozwiązanie jest zaś bardzo intuicyjne i proste dla użytkownika.

źródło: KONTEL

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: