Twórca Boomerun, aplikacji do chodzenia prosi użytkowników o pozostanie w domu

Współtwórca Boomerun, aplikacji, która powstała po to, aby motywować Polaków do aktywności ruchowej, dziś prosi ich o pozostanie w domu. Nie zdecydował się na wyłączenie aplikacji, aby osoby, które wcześniej zebrały punkty, mogły wymienić je w sklepach online.

Boomerun

Ostatnie trzy lata swojej pracy zawodowej poświęciłem na to, aby zbudować narzędzie, które będzie motywować do zdrowego trybu życia, w szczególności do chodzenia, biegania czy jazdy na rowerze. Dziś jednak znalazłem się w sytuacji, w której muszę przyznać, że najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić dla naszego zdrowia, jest pozostanie w domu – mówi Tomasz Uściński, prezes Boomerun. – Dlatego zrezygnujmy w tym szczególnym czasie ze spacerów i innych aktywności poza domem. Wiem jak bardzo jest to trudne dla osób przyzwyczajonych do dużej dawki ruchu. Sam jestem w tej grupie i codziennie toczę walkę ze sobą – przyznaje Tomasz Uściński.

Boomerun to aplikacja, która liczy kroki wykonywane przez posiadacza smartfonu. Kroki są następnie przeliczane na punkty, a te stanowią swego rodzaju walutę, którą można wymieniać na kody rabatowe do sklepów. Oficjalny start aplikacji miał miejsce w grudniu ub.r.

Epidemia koronawirusa to czas, w którym powinniśmy przede wszystkim zadbać o nasze bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że dzięki społecznej akcji #zostanwdomu zapanujemy nad rozprzestrzenianiem się wirusa i szybciej będziemy mogli wrócić do normalnego życia. Dlatego zachęcam wszystkich użytkowników Boomerun, aby przyłączyli się do tej akcji – apeluje szef Boomerun. – Mam nadzieję, że osoby, które na co dzień dbają o swoje zdrowie i budują odporność poprzez codzienny ruch, mają dziś szczególną siłę do walki z okrutnym koronawirusem – podkreśla Tomasz Uściński.

Oczywiście miałem wątpliwości, czy nie powonieniem w tej sytuacji czasowo wyłączyć aplikacji. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie korzysta z niej prawie 100 tysięcy użytkowników. Wielu z nich robi teraz zakupy online i wykorzystuje wcześniej zgromadzone punkty – wyjaśnia Tomasz Uściński.

Szef Boomerun zawraca się też do osób, które z różnych powodów, muszą nadal przebywać poza domem, aby zachowały maksimum ostrożności. To na przykład posiadacze psów, którzy muszą wyprowadzać swoich pupili kilka razy dziennie. – Unikajmy bliskich kontaktów z innymi ludźmi także będąc na dworze. Starajmy się zachować bezpieczny odstęp 5 metrów, jak radzą specjaliści od epidemii. Na spacery z psem wybierajmy miejsca odludne. Kto tylko ma taką możliwość, niech wybierze błonia albo las zamiast osiedlowego parku. Pamiętajmy o dokładnym myciu rąk po powrocie do domu – przypomina Tomasz Uściński.

5 myśli na temat “Twórca Boomerun, aplikacji do chodzenia prosi użytkowników o pozostanie w domu

 • 23 marca 2020 o 10:38
  Permalink

  Przestańcie promować tego oszusta i jego aplikacje do oszukiwania.

  Odpowiedz
 • 22 marca 2020 o 10:33
  Permalink

  Apk to oszustwo nie ma nagród same ogólnodostępne więc po co pracować nad czymś dwa lata

  Odpowiedz
 • 20 marca 2020 o 16:01
  Permalink

  Najlepsze jest to że twórca apki zaczęła się że jego celem jest zachęcenie 2 milionów Polaków do aktywnego trybu życia, a tymczasem po dwóch latach istnienia aplikacji ma problem z zaledwie 100 tysiącami użytkowników, dla których nie ma nagród:-) Sądzę że nawet dziesięć tysięcy użytkowników stanowiloby problem. I sprawa wcale nie jest błacha, bo sama apka przeliczająca kroki na punkty nie jest niczym złym, ale zachęcanie setki tysięcy ludzi do jej pobrania pod pretekstem nagród których nie ma jest zwykłym oszustwem. Poza tym użytkownicy wyrazili zgodę na nieustanne śledzenie swojej pozycji, więc powinni wytoczyć proces twórcom aplikacji za niewywiazanie się z umowy.

  Odpowiedz
 • 19 marca 2020 o 13:35
  Permalink

  Śmiało można wyłączyć te aplikację na stałe, bo obecnie służy tylko robieniu z ludzi idiotów sprzedając zniżki dostępne dla wszystkich za darmo. I tak samo próbuje to zrobić twórca apki w tym artykule w tych wynurzeniach o biciu się z myślami i ze swoimi apelami.

  Odpowiedz
 • 19 marca 2020 o 11:42
  Permalink

  Teraz? Przez dwa tygodnie nikt nie wpadł na to, że należy odpowiednio się zachować i o to zaapelować? A gdy wszyscy już od dawna siedzą w domach – teraz Boomerun się obudził… Jak zawsze, wszystko za późno i bez refleksji w odpowiednim czasie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: