#MicrosoftMówi – z Microsoft Teams może korzystać każdy

W związku z obecną sytuacją zdrowotną rządy na całym świecie zalecają wielu przedsiębiorcom tymczasowe zawieszenie swojej działalności. Najbardziej bolesne skutki tej decyzji odczuje sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Właściciele firm robią, co mogą: restauracje przechodzą w tryb dostaw, sektor usług na potęgę korzysta z rozwiązań cyfrowych, a sklepy internetowe obsługują klientów 24 godziny na dobę. Jednak wraz z zamknięciem szkół, odwoływaniem zajęć grupowych czy spotkań towarzyskich oraz masowym przechodzeniem w tryb pracy zdalnej, nasze życie domowe i zawodowe – często w dość niezręczny sposób – połączyło się, a wszyscy walczymy o to, aby w nowej sytuacji nie ucierpiał ani biznes, ani życie prywatne.

Rozumiemy, że mali i średni przedsiębiorcy nie mogą sobie pozwolić na przestój. Wiemy, że muszą prowadzić obsługę obecnych klientów, rozwijać nowe projekty, utrzymywać kontakt z pracownikami i robić wszystko, co koniecznie, aby firma dalej funkcjonowała. Dlatego udostępniamy Microsoft Teams dla wszystkich organizacji, nawet tych, które nie posiadają pakietów Office 365.

Czym jest Microsoft Teams?

Microsoft Teams to oprogramowanie, które umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom zdalne wykonywanie wielu istotnych zadań biznesowych. Dzięki rozwiązaniu Teams można wirtualnie rozmawiać, współpracować i spotykać się z pracownikami, klientami, dostawcami i partnerami. Aplikacje pakietu Microsoft Office są wbudowane bezpośrednio w aplikację, dzięki czemu można używać i udostępniać pliki utworzone w programach Word, Excel, PowerPoint i Outlook bez opuszczania narzędzia. Ostatnio udostępniliśmy wskazówki, jak rozpocząć pracę zdalną za pomocą Microsoft Teams. Przeczytaj je, jeśli jeszcze nie miałeś styczności z tym narzędziem lub pracą zdalną.

Z Microsoft Teams może korzystać każdy!

Microsoft Teams to część pakietu Office 365. Jeśli twoja organizacja posiada licencję na usługi Office 365, możesz zacząć korzystać z narzędzia Teams od razu, logując się tutaj. Chcemy jednak w tych trudnych czasach zrobić wszystko, aby z Microsoft Teams mógł korzystać każdy, niezależnie od tego, jaką licencję posiada. Poniżej prezentujemy proste wskazówki, co zrobić, aby wszyscy pracownicy w twojej organizacji mogli zalogować się do usługi Microsoft Teams.

Uzyskaj dostęp do Teams bezpośrednio od firmy Microsoft

Jeśli chcesz zacząć korzystać z usługi Teams, możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • Zarejestruj się na bezpłatną wersję próbną pakietu Office 365 Business Premium, który zawiera w pełni funkcjonalną wersję programu Teams.
  • Jeśli używasz konsumenckiego adresu e-mail, np. w domenie Gmail lub Outlook, możesz zarejestrować się w bezpłatnej wersji programu Teams, klikając to łącze.

Dla przedsiębiorstw obsługiwanych przez partnerów

Jeśli jesteś nowym lub stałym klientem firmy Microsoft, który nie posiada obecnie licencji obejmujących Microsoft Teams (takich jak Exchange Online lub Office 365 Business), możesz skontaktować się ze swoim partnerem w celu otrzymania bezpłatnej sześciomiesięcznej wersji próbnej narzędzia Teams. Jeśli nie masz jeszcze partnera i chciałbyś rozpocząć współpracę z jednym z nich, tutaj możesz sprawdzić listę partnerów Microsoft posiadających doświadczenie w pracy z Microsoft Teams. Ta oferta skierowana jest do firm posiadających do 1000 pracowników.

W czasie, gdy tak wielu z nas przechodzi w tryb pracy zdalnej, mamy nadzieję, że Microsoft Teams pomoże ci w rozwoju twojej firmy. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez przedsiębiorców pytania dotyczące pracy w Teams. Po zalogowaniu się do usługi, sprawdź nasze wskazówki, porady użytkowników i artykuły pomocnicze, które ułatwią ci dostosowanie się do realiów pracy zdalnej. Staramy się pomagać wszystkim naszym klientom w prowadzeniu działalności gospodarczej, szczególnie w tym trudnym czasie.

Najczęściej zadawane pytania

Co się stanie, jeśli dana osoba zaloguje się do usługi kontem służbowym?

Jeśli dana osoba posiada licencję obejmującą Microsoft Teams, zostanie zalogowana do narzędzia. Jeśli takiej licencji nie posiada, również zostanie zalogowana do narzędzia i automatycznie otrzyma darmową licencję ważną do stycznia 2021 roku. Obejmuje ona wideo rozmowy dla maksymalnie 250 osób, streaming wideo dla maksymalnie 10 tysięcy widzów, nagrywanie i udostępnianie ekranu wraz z czatem i możliwością współpracy. Szczegóły można znaleźć w tym dokumencie.

Co zawiera darmowa wersja Teams?

Ta wersja daje Ci nieograniczony dostęp do czatów, rozmów audio lub wideo jeden na jednego, 10 GB pamięci dla twojego zespołu i 2 GB pamięci masowej dla plików użytkownika. Otrzymujesz również możliwość współpracy w czasie rzeczywistym z wersjami przeglądarkowymi aplikacji biurowych Office w tym Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Czy istnieje ograniczenie dotyczące liczby użytkowników bezpłatnej wersji Teams?

Nie, nie ma takich ograniczeń.

Czy mogę zaplanować spotkanie w wersji bezpłatnej Teams?

W przyszłości planujemy umożliwienie użytkownikom planowania spotkań. W międzyczasie możesz skorzystać z rozmów audio i wideo.

Czy posiadacie jakieś poradniki dotyczące pracy zdalnej?

Nasz zespół opublikował ostatnio listę porad dotyczących Microsoft Teams. Ponadto Lola Johnson, jedna z naszych ekspertek opublikowała niedawno listę najlepszych praktyk dotyczących narzędzia Teams. Zaktualizowaliśmy również stronę pomocy technicznej dla pracowników zdalnych posługujących się Microsoft Teams na stronie docs.Microsoft.com. Niedługo opublikujemy jeszcze więcej informacji na ten temat.

Pełny materiał dostępny jest TUTAJ.

Autor: Microsoft

One thought on “#MicrosoftMówi – z Microsoft Teams może korzystać każdy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: