Nie siedź w domu, wybierz się do muzeum w VR

Masz ochotę wyskoczyć do filharmonii, opery, teatru, kina czy muzeum? Nie musisz wychodzić z domu, by aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym. Dzięki wirtualnej rzeczywistość możesz na wiele sposobów obcować ze sztuką i stać się stałym bywalcem światowych galerii i muzeów. Świat VR już od dawna oferuje bogatą ofertę aplikacji związanych z kulturą i sztuką. W tym miesiącu oddajemy w twoje ręce pięć propozycji z platformy Viveport, które pomogą Ci się oderwać od codziennej rzeczywistości i przeniosą Cię wprost do muzealnych korytarzy… a nawet w samo centrum ulubionych dzieł takich artystów jak Leonardo Da Vinci, Salvador Dali, Vincent van Gogh i Edvard Munch i wielu więcej.

 

Mona Lisa: Beyond The Glass – cena 0 zł

Mona Lisa: Beyond the Glass to pierwsze doświadczenie VR zaprezentowane publicznie przez Luwr i przedstawione jako część muzealnej wystawy Leonardo da Vinci, która upamiętnia 500nią rocznicę śmierci artysty we Francji. Mona Lisa: Beyond the Glass ujawnia najnowsze badania naukowe nad innowacjami artystycznymi da Vinci oraz jego technikami i procesami malarskimi poprzez wyjątkową wizualizację w wirtualnej rzeczywistości.

Link do gry: Mona Lisa: Beyond The Glass

 

Dreams of Dali – cena 0 zł

Zanurz się w świecie mistrza surrealistów, jak nigdy dotąd, zapuszczając się w magiczny świat, odkrywając odległe krainy i niespodzianki na każdym kroku. Pokaz „Dreams of Dali”
w wirtualnej rzeczywistości z The Dali Museum podczas eksploracji obrazu Salvadora Dali z 1935 r. zatytułowanego „Archeologiczne wspomnienie to niezwykłe połączenie sztuki i technologii.

Link do gry: Dreams of Dali

The Night Cafe: A VR Tribute to Van Gogh – cena 0 zł

Night Cafe to wciągające środowisko rzeczywistości wirtualnej, które pozwala odkrywać świat Vincenta van Gogha. Poświęć chwilę na podziwianie jego kultowych słoneczników w trzech wymiarach lub obejrzyj krzesło,
które namalował w swojej sypialni, aby zobaczyć je
z perspektywy słynnego malarza.

Link do gry: The Night Cafe: A VR Tribute to Van Gogh

 The Scream VR – cena 15 zł

The Scream VR przenosi Cię prosto do świata malarza Edwarda Muncha. To interaktywne i zmysłowe doświadczenie wirtualnej rzeczywistości rozgrywa się
w trzech rozdziałach, prezentując unikalną interpretację ekspresjonistycznego arcydzieła. W pustym muzeum znajdziesz się twarzą w twarz z żywym obrazem.
Czy odważysz się go dotknąć?

Link do gry:The Scream

The Kremer Collection VR Museum – cena 35,99 zł

Muzeum Kremera to innowacyjna koncepcja muzealna, która łączy najnowszą technologię VR ze światowej klasy obrazami. W muzeum znajdują się dzieła Rembrandta, Aelberta Cuypa, Fransa Halsa i wielu innych starych mistrzów z holenderskiego, złotego wieku. Aplikacja zawiera 74 holenderskie
i flamandzkie obrazy i jest dostępna wyłącznie poprzez VR.

Link do gry: The Kremer Collection VR Museum

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: