HUAWEI Sound X zaprezentowany z P40, dźwięk wysokiej jakości na jeszcze wyższym poziomie

Dnia 26 marca 2020 r. miała miejsce zdalna premiera międzynarodowa modelu P40 działu konsumenckiego Huawei. Przy tej samej okazji doszło do premiery nowego bezprzewodowego głośnika opracowanego wspólnie przez Huawei-Devialet: HUAWEI Sound X. Produkt ten z pewnością zrewolucjonizuje technologię akustyczną wysokiej jakości przez głębokie dźwięki pozostawiające trwałe, niezapomniane wrażenia na słuchaczach.

HUAWEI Sound X

Jako pierwszy zaawansowany głośnik bezprzewodowy produkcji chińskiego giganta telekomunikacji, HUAWEI Sound X łączy pierwszorzędną estetykę z wyjątkowym rzemiosłem i zdobył nagrodę niemieckiego komitetu iF Design Award za rok 2020 za olśniewający wygląd. Głośnik Sound X został także zaprojektowany w celu usprawnienia płynnej interakcji z urządzeniami inteligentnymi w otoczeniu słuchacza. Delikatne stuknięcie telefonem o Sound X przekazuje sygnał audio do głośnika, tworząc nową warstwę emocjonalnego zanurzenia się w ulubionej muzyce. Bezstratne, bezopóźnieniowe audio można dodatkowo wzmocnić panelem kontrolnym na wiele urządzeń EMUI 10.1 przy przekazywaniu z P40. Panel ten jest odpowiednikiem AirPlay Apple.

Pojawienie się HUAWEI Sound X na rynku jest symbolem nowej epoki luksusowego dźwięku i wzornictwa głośników, charakteryzującego się głęboko poruszającym dźwiękiem pozostającym na długo w uszach słuchaczy.

Przyjemnie rewolucyjny efekt współpracy Huawei-Devialet
Od fonografów po rejestratory cyfrowe, winyle i strumieniowe przesyłanie muzyki, przez tradycyjne odtwarzanie i przekaz bluetooth, technologia dźwiękowa jest polem do ciągłych innowacji. Jednak ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wysoką jakość dźwięku w większej szerokości pasma, co dokładnie odtwarza ducha oryginalnego nagrania, kolejny paradygmat audio wyłącznie zaznaczał się na horyzoncie, pozostając poza zakresem odsłuchiwania. Sytuacja zmieniła się wraz z premierą HUAWEI Sound X, efektu współpracy Huawei i Devialet, która wykorzystała mocne strony obu gigantów technologicznych.

Devialet to jedna z czołowych trzech marek dźwiękowych na świecie, która cieszy się wyjątkową reputacją ze względu na wysokiej jakości produkty audio. Firma ma na swoim koncie 76 nagród i 160 patentów technologicznych, a ugruntowała swoją pozycję lidera w branży akustyki dzięki pomysłowym produktom, które charakteryzuje ogromna moc i niedościgniona wydajność. To wszystko zamyka się w małych obudowach i pozwala na wyeliminowanie szumów w znacznym stopniu, co z kolei skutkuje czystym dźwiękiem nawet przy najwyższych poziomach głośności i niskimi wibracjami, które słuchacz dosłownie czuje w kościach.

Głośnik HUAWEI Sound X wyposażony jest w opatentowaną technologię przetwarzania sygnału Devialet SAM® (Speaker Active Matching) i kultową strukturę symetryczną Push-Push pozwalającą na odtwarzanie muzyki z przywiązaniem do szczegółów godnym prawdziwego audiofila, a wszystko to w obudowie odpornej na uderzenia.

Technologia SAM® wdraża algorytm wydajnej kompensacji, który może dostosowywać sygnał wyjściowy do konkretnych specyfikacji głośnika i minimalizować zaburzenia dźwięku. Dlatego też słuchanie na Sound X jest źródłem całkowitego zanurzenia się w dźwięki, przenosząc słuchaczy do świata tworzonego przez muzykę. Struktura Push-Push umieszcza dwa głośniki symetrycznie w stosunku do siebie więc ich tylne wibracje wzajemnie się znoszą. Oznacza to, że kiedy ściany drgają od głębokiego basu, obudowa głośnika Sound X pozostaje w bezruchu.

Nagrodzony przez iF Design Sound X: zamień się w słuch i wzrok
Niedawno nagrodzony wyróżnieniem iF Design głośnik HUAWEI Sound X oszałamia w każdym pomieszczeniu i polu dźwiękowym. Design głośnika HUAWEI Sound X obejmuje elegancką, czarną obudowę będącą źródłem głębokiego dźwięku wywodzącego się z niemal bezdennej przestrzeni. Główna, błyszcząca część obudowy została opracowana przez zastosowanie procesu galwanotechniki próżniowej nieprzewodzącej, która zapewnia wysokiej jakości transmisję i odbiór sygnału. Dolna część przykryta jest obudową ułatwiającą łatwą, bezstratną transmisję. Trójkolorowe światła RGB na górnej powierzchni wtapiają się w otoczenie, tworząc kalejdoskopowy pokaz przypominający najlepsze sale koncertowe.

Marki bezprzewodowych głośników domowych często starają się zachować efekt basów przez nadawanie produktom dużego formatu. HUAWEI Sound X jest eleganckim rozwiązaniem tego problemu i łączy podwójne subwoofery będące źródłem basów o mocy 60 W. Jednocześnie głośnik jest przenośny i kompaktowy, pasując do wszechstronnych zastosowań na każdy dzień. Innowacyjna, widoczna jednostka basów tworzy długofalowe wrażenia wizualne będące w parze z doznaniami dźwiękowymi.

Wielourządzeniowy panel kontrolny: bezprzewodowa, bezstratna transmisja dźwięku

Głośnik HUAWEI Sound X pozwala na odtwarzanie dźwięku przez Wi-Fi, co umożliwia znacznie mniejszą utratę danych oraz mniej problemów z opóźnieniami w porównaniu do transmisji przez bluetooth. Rozwiązanie to bazuje na opracowanej przez HUAWEI technologii EMUI 10.1, panelu kontrolnym na wiele urządzeń podobnym do AirPlay firmy Apple. Urządzenie pozwala na transmisję wysokiej jakości audio przez internet i lokalnie z głośników Sound X do smartfonów HUAWEI. Wystarczy otworzyć główne menu smartfonu, wybrać Sound X jako urządzenie odtwarzające dowolny plik dźwiękowy z urządzenia, a doznania audio będą znacznie lepsze. (Uwaga: produkt ma wejść na rynek latem 2020).

Głośnik wyposażono także w funkcję Huawei Share, która oszczędza użytkownikom konieczności oczekiwania na nawiązanie połączenia bezprzewodowego lub bluetooth. Zamiast tego wystarczy stuknąć obszarem NFC telefonu o Sound X, a głęboki dźwięk pojawi się bez żadnych opóźnień. Aby odebrać telefon na Sound X, wystarczy włączyć tryb rozmów telefonicznych dotknięciem dłoni.

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: