Alcatel 1S (2020) – potrójny aparat i świetna cena w Polsce

TCL Communication wprowadza na polski rynek jeden z najważniejszych modeli z tegorocznego portfolio marki Alcatel, czyli 1S (2020). Połączenie wydajnych podzespołów, pięknego ekranu Vast Display, atrakcyjnego designu oraz potrójnego aparatu głównego sprawia, że smartfon ten deklasuje bezpośrednią konkurencję w segmencie smartfonów budżetowych.

Alcatel 1S (2020)

Inteligentny potrójny aparat

Niezależnie, czy robisz zdjęcia smakowitym potrawom, czy są to portrety bliskich, a może fotki na imprezie, Alcatel 1S (2020) daje wszechstronność, której potrzebujesz. Aparaty, które znalazły się na tylnej części obudowy to:

  • 13 Mpix z przysłoną F/1.8, korzystający z algorytmów sztucznej inteligencji. Sprawdzi się przy większości ujęć, również tych wykonywanych w słabych warunkach oświetleniowych. SI rozpoznaje aż 22 scen i obiektów, dzięki czemu ustawienia zawsze dobrane są idealnie do aktualnych potrzeb.
  • 5 Mpix ultraszerokokątny 114,9° – idealny do ujęć krajobrazów i architektury. Na zdjęciu wykonanym tym aparatem zmieści się naprawdę dużo. Dodatkowo wykorzystywany jest on również do zbierania danych o głębi, które w trybie portretowym służą precyzyjnemu, cyfrowemu rozmywaniu tła.
  • 2 Mpix makro, to aparat, który pozwoli na uchwycenie niewielkich przedmiotów, fotografowanych z bliska.

Na froncie urządzenia, w niewielkim wcięciu w ekranie, umieszony został również aparat do selfie 5 Mpix, który wyposażony jest w doświetlenie LCD.

Alcatel 1S (2020)

Wydajność z wyższej półki

Korzystając z Alcatela 1S (2020) zapomnisz o krzywdzących stereotypach odnośnie przystępnych cenowo smartfonów z systemem Android. Ośmiordzeniowy procesor, wykonany w procesie technologicznym 12nm FinFET, wspierany przez pamięć w konfiguracji 3/32 GB, zapewnia odpowiednią wydajność dla płynnego działania Androida 10, a także większości gier i aplikacji ze sklepu Google Play. Żeby przyjemność z obcowania z tym urządzeniem trwała jak najdłużej, bateria zyskała pojemność aż 4000 mAh.

Dla wygodniejszego odblokowywania, a także większego bezpieczeństwa, Alcatel 1S (2020) wyposażony jest w system zaawansowanego rozpoznawania twarzy Face Key oraz czytnik linii papilarnych.

Komfort codziennego życia, a także wszechstronność nowego smartfona podnosi również obecność modułu NFC, który niezbędny jest do płatności zbliżeniowych HCE (m.in. Google Pay).

Smatfony Alcatel pozwalają na korzystanie z ekosystemu Google wraz ze wszystkimi dostępnymi lokalnie usługami i aplikacjami. Interakcja z nimi jest jeszcze prostsza za sprawą dedykowanego, fizycznego przycisku Asystenta Google. Hej Google!

 Przykuwa spojrzenia

Front Alcatela 1S (2020) wypełniony jest ekranem Vast Display HD+ o przekątnej 6,22” oraz przykryty hartowanym szkłem 2,5 D. Piękny obraz zapewniany przez wyświetlacz oraz zaokrąglone krawędzie warstwy ochronnej sprawiają, że urządzenie od pierwszego momentu robi bardzo dobre wrażenie. Wzmaga się ono przy dokładniejszym obejrzeniu smukłej obudowy – tylną jej część urozmaica inspirowany zorzą polarną efekt 3D. Pomimo dużych liczb, zarówno w przekątnej ekranu, jak i pojemności baterii, Alcatel 1S (2020) doskonale leży w dłoni i jest urządzeniem kompaktowym. Udało się to osiągnąć dzięki wykorzystaniu ekranu o formacie 19:9 oraz nowoczesnych technologii produkcji akumulatorów.

Alcatel 1S (2020) występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – szara i zielona. Dostępny jest ofercie wybranych sklepów, sieci handlowych i operatorów telefonii komórkowej. Jego aktualna cena rynkowa wynosi 449 zł.

źródło: TCL Communication

Specyfikacja Alcatela 1S (2020)

One thought on “Alcatel 1S (2020) – potrójny aparat i świetna cena w Polsce

  • 26 marca 2020 o 18:25
    Permalink

    Córce się spodobał. Będzie test? Chętnie bym poznał go lepiej, przed kupnem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: