Bezpieczny dom dla najmłodszych, czyli blokady rodzicielskie i jak z nich korzystać?

Kolejne dni spędzane w domach, to czas, kiedy dzieci mogą poznawać znaczenie domowych obowiązków i odkrywać przeznaczenie wielu sprzętów. Powinny to jednak robić pod opieką osób dorosłych. Dlatego, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, warto sprawdzić, które z domowych urządzeń oferują funkcję blokady rodzicielskiej i ją aktywować.

Bezpieczeństwo to podstawa

Połączenie pracy zawodowej, którą teraz część z nas wykonuje zdalnie z opieką nad dziećmi, to wyzwanie. Staramy się podzielić czas tak, aby efektywnie wykonywać pracę, zająć się domem i czujnie obserwować, to co robią najmłodsi. Dzieci chętnie podejmują próby eksploracji domu na własną rękę. Dlatego niezwykle cenne są rozwiązania w urządzeniach domowych, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo podopiecznych. Takim na przykład jest funkcja blokady rodzicielskiej. Wyposażana jest w nią coraz większa liczba urządzeń AGD. Warto więc sprawdzić czy zainstalowane w domu sprzęty ją posiadają, a jeśli tak, aktywować jej działanie.

Blokuj z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych

Dla dzieci często atrakcyjne są wszelkiego rodzaju przyciski i pokrętła, a tych znajdziemy dużo w urządzeniach AGD. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych Samsung wyposażył  pralki,  płyty indukcyjne, a także  piekarniki, kuchenki mikrofalowe i oczyszczacze powietrza w funkcję  blokady rodzicielskiej. Pozwala ona skutecznie blokować możliwość zmiany ustawień urządzenia, jak i uniemożliwi jego uruchomienie przez dziecko.

Urządzenia AGD Samsung – jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci

We współczesnych sprzętach AGD znajdziemy także szereg innych ważnych rozwiązań, podnoszących poziom bezpieczeństwa domowników. Przyjrzyjmy się tym, w które wyposażone są najczęściej używane urządzenia.

Pralki

Lubiane przez użytkowników rozwiązanie AddWash™ – dodatkowe drzwiczki, które pozwalają dołożyć ubrania do bębna na każdym etapie prania – także mają blokadę bezpieczeństwa. Otwierają się tylko wówczas, gdy jest to dla nas bezpieczne. Natomiast kiedy temperatura w bębnie przekracza 50 stopni, drzwiczki blokują się a ich otwarcie jest możliwe dopiero po obniżeniu temperatury. Przed zalaniem łazienki chroni rozwiązanie Aqua Stop. To podwójny wąż z czujnikiem bezpieczeństwa. Kiedy wewnętrzny wąż się rozszczelni, pralka wyłączy się automatycznie a wąż zewnętrzny chroni przed wyciekiem wody.

AddWash

Lodówki

We wszystkich lodówkach Samsung półki wykonane są z tzw. bezpiecznego, czyli hartowanego szkła. W chwili stłuczenia – do czego potrzeba sporej siły – rozsypuje się ono w tysiące drobnych kawałeczków pozbawionych ostrych krawędzi, którymi trudno się zranić. Każda lodówka Samsung ma alarm, który poinformuje nas, kiedy ktoś zostawił otwarte drzwi. Natomiast interaktywna lodówka Samsung Family Hub™ z wbudowanym w drzwi ekranem, wyśle powiadomienie do aplikacji SmartThings w naszym smartfonie, jeśli dziecko zostawi otwarte drzwi urządzenia. Dodatkowo, każdy domownik może mieć swój spersonalizowany profil na lodówce Family Hub™. Pozwala to ustawić blokady treści nieodpowiednich dla najmłodszych w ich profilach.

REF_SAMSUNG

Piekarniki

W piekarnikach Samsung z funkcją termoobiegu w chwili otwarcia drzwi urządzenia podczas jego pracy, wiatrak zatrzymuje się automatycznie. Chroni to przed podmuchem gorącego powietrza W modelach z funkcją pyrolizy – która ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości, ale wymaga bardzo wysokich temperatur – zastosowano blokadę drzwi podczas pracy urządzenia. Wybrane piekarniki Samsung wyposażono także w poczwórną szybę, dzięki czemu zewnętrzna strona drzwi zawsze pozostaje chłodna, chroniąc przed oparzeniami ciekawskie maluchy i nas.

Samsung_DCF

Płyty indukcyjne

Przed oparzeniami chroni także system ostrzegający, zastosowany w płytach indukcyjnych Samsung. Zamontowano w nich dwustopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Jeśli któraś ze stref rozgrzana jest powyżej 45 stopni C, na panelu kontrolnym pojawia się mała litera h. Jeśli zaś temperatura strefy przekracza 60 stopni C, na panelu wyświetlana jest duża litera H. Warto to wytłumaczyć zarówno dzieciom, jak i wszystkim, którzy po raz pierwszy korzystają z płyty indukcyjnej. Do tego płyty indukcyjne Samsung wykrywają naczynia okrągłe o określonej średnicy, zależnie od pola grzewczego. Dzięki temu nie da się na nich rozgrzać innego metalowego przedmiotu, np. widelca czy łyżki.

DCF

 

Wyposażenie współczesnego domu może więc znacznie wspomagać opiekunów w zapewnianiu dzieciom bezpieczeństwa. Wystarczy tylko mieć świadomość istniejących rozwiązań podczas dokonywania wyboru sprzętów oraz korzystać z funkcji, które sprzęty te oferują.

źródło: Samsung

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: