HPE odpowiada na COVID-19 – konkretne przykłady wsparcia

Wypowiedź „HPE odpowiada na COVID-19”, w której Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny w HPE, wymienia konkretne przykłady wsparcia w okresie pandemii.

Mimo że nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja pandemii COVID-19 i jaki będzie jej finalny wpływ na gospodarkę, to patrząc wstecz, widzimy, że jest to zupełnie nowe wyzwanie, niż te z jakimi dotychczas przyszło nam się mierzyć. Przez lata nauczyłem się jednak, że szczególnie w niepewnej sytuacji musimy skoncentrować się na tym, co jest priorytetem i co jesteśmy w stanie kontrolować. Taki sposób myślenia stanowi punkt wyjścia w odpowiedzi HPE na COVID-19.

Jesteśmy dumni z tego, że nasi eksperci i nasze rozwiązania mogą odpowiedzieć na wyzwania, które stawia przed nami kryzys COVID-19. Mając na uwadze trudne okoliczności, łączymy siły i oferujemy pełne wsparcie zarówno naszym klientom, którzy musieli przejść na tryb pracy zdalnej, uczniom i studentom, którzy korzystają ze zdalnej edukacji, a także instytucjom medycznym, które przetwarzają teraz ogromne ilości danych dotyczące zakażonych i samego koronawirusa.

  • Szpital Vancouver Clinic (stan Waszyngton, USA – stan, w którym zaraz po Nowym Jorku jest najwięcej zakażonych) wykorzystuje rozwiązania HPE Aruba z zakresu edge computing, aby mimo zwiększonego zapotrzebowania zapewniona została odpowiednia wydajność sieci do obsługi telemedycyny. Dzięki bezpiecznej i bezproblemowej łączności rozwiązanie to umożliwia także organizacjom rozszerzayć swoją sieć oraz zasoby firmowe na pracowników pracujących z domu.
  • Spółka HPE Financial Services (HPEFS) zapewnia ciągłość działania i finansowanie dla organizacji, których obecna sytuacja zmusiła do zmiany w zarządzaniu podmiotami technologicznymi, z którymi współpracują na zasadzie franczyzy. Dodatkowo, zespół HPEFS zarządzający leasingiem urządzeń, przekazał 50 000 laptopów poleasingowych jednemu z największych banków USA w celu umożliwienia im pracy zdalnej.
  • HPE wspiera prace o znaczeniu krytycznym w wiodących instytutach badawczych na świecie, w tym Argonne National Laboratory i Oak Ridge National Laboratory, kierowanych przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych. Rozwiązania obliczeniowe o wysokiej wydajności umożliwiają ekspertom przeprowadzanie symulacji na bazie ogromnej ilości złożonych danych oraz tzw. głębokie uczenie, które może pomóc lepiej zrozumieć nowy szczep COVID-19 i opracować odpowiednie metody leczenia farmakologicznego.
  • Eksperci HPE od sztucznej inteligencji włączyli się także w inicjatywę tworzenia otwartej platformy naukowej COVID-19 Open Research Dataset. Firma pracuje nad rozwiązaniami opartymi o AI, które będą wspierać wyszukiwanie i przetwarzanie danych spośród tysięcy artykułów naukowych dot. COVID-19 i pokrewnych koronawirusów.

HPE opracowało także mechanizm zbiórki „dolar za dolar” dla funduszu COVID-19 Solidarity Response Fund utworzonego m.in. przez Światową Organizację Zdrowia na rzecz globalnych instytucji medycznych i pracowników służb zdrowia w celu zapobiegania, wykrywania i reagowania na COVID-19. Darowizny będą przekazywane także na działania UNICEF w celu zapewnienia dostępu do nauki, opieki zdrowotnej, odpowiednich warunków sanitarnych oraz wsparcia zaangażowania wśród społeczności.

Wśród zaistniałych okoliczności, musimy na bieżąco dostosowywać się w obszarach, które jesteśmy w stanie kontrolować. Chcemy również dalej wspierać naszych pracowników, klientów, partnerów i nieustannie służyć im pomocą w wyjściu z tego kryzysu.

źródło: HPE

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: