100 nowym laptopom z kartami NVIDIA GeForce w cenach od 999 USD

Pracuj, baw się i twórz dzięki ponad 100 nowym laptopom z kartami NVIDIA GeForce. Nowe modele w cenach zaczynających się od 999 USD wykorzystują między innymi karty graficzne GeForce RTX SUPER oraz technologię Max-Q

Firma NVIDIA ogłosiła, że jej partnerzy OEM na całym świecie wprowadzają na rynek ponad 100 nowych smukłych, lekkich i szybkich laptopów napędzanych przez karty graficzne NVIDIA GeForce, w tym właśnie zaprezentowane mobilne karty GeForce RTX 2080 SUPER i 2070 SUPER.

 Rekordowa pod względem liczby nowych laptopów premiera obejmuje także modele z kartami RTX 2060, których ceny zaczynają się już od 999 USD. Wszystkie nowe jednostki wykorzystują architekturę NVIDIA Turing™, która oferuje dedykowane rdzenie sprzętowe do obliczeń związanych ze sztuczną inteligencją i ray tracingiem w czasie rzeczywistym, zapewniając wyższą wydajność i bardziej realistyczne efekty wizualne w najnowszych grach i czołowych aplikacjach wykorzystywanych przez twórców.

Wiele z tych modeli oferowanych jest w konfiguracjach Max-Q, technologii firmy NVIDIA wzbogaconej o nowe funkcje zapewniające absolutnie największą wydajność i najlepszą sprawność energetyczną w platformie mobilnej.

Niewiele ponad 18 miesięcy temu, NVIDIA umożliwiła powszechne korzystanie z grafiki wykorzystującej ray tracing w czasie rzeczywistym, który diametralnie odmienił wygląd gier”, powiedział Jeff Fisher, wiceprezes ds. gamingu w firmie NVIDIA. „Dostępność tej techniki w laptopie za jedyne 999 dolarów jest czymś wyjątkowym”. A dzięki Max-Q konsumenci będą mogli korzystać z niezwykle smukłych i lekkich laptopów z różnych półek cenowych”.

Nowe technologie Max-Q: jeszcze cieńsze, lżejsze i bardziej wydajne laptopy

Zaprezentowana kilka lat temu technologia NVIDIA Max-Q odmieniła laptopy do gier, tworząc nową kategorię wydajnych urządzeń przenośnych, które są lżejsze, smuklejsze i bardziej energooszczędne niż dotychczasowe rozwiązania. Ulepszenia zastosowane w Max-Q zwiększają dwukrotnie sprawność energetyczną w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami i oferują funkcje, które umożliwiają szybsze działanie laptopów i dłuższą żywotność baterii:

  • Dynamic Boost — Inteligentnie i automatycznie balansuje pobór mocy karty graficznej i procesora, zwiększając ogólną wydajność w grach. Dynamic Boost zapewnia większą wydajność bez zwiększania zużycia energii przez cały system.
  • Niskonapięciowe pamięci GDDR6 — NVIDIA współpracowała z dostawcami pamięci w celu zwiększenia ich sprawności energetycznej, jednocześnie zapewniając wysoką wydajność dzięki nowym modułom GDDR6 zasilanych niższym napięciem.
  • Sprawniejsza technika Optimus — Przełomowa innowacja w dziedzinie wyświetlania obrazu, zapewniająca długi czas pracy na baterii oraz immersyjną i pozbawioną zacięć rozgrywkę dzięki technice NVIDIA G-SYNC®. Optimus® kontroluje, który układ GPU (dedykowany lub zintegrowany w procesorze) wyświetla obraz i inteligentnie dobiera odpowiednią kartę graficzną dla zapewnienia odpowiedniego wykorzystania zasobów, dynamicznie przełączając je w locie bez konieczności ponownego uruchamiania systemu. Nowa linia laptopów Lenovo™ Legion™ jest pierwszą na świecie, która wykorzystuje tę przełomową technikę w odświeżonej wersji.
  • Sprawność energetyczna regulatorów nowej generacji — Regulatory napięcia nowej generacji pomagają zoptymalizować działanie laptopa, dzięki czemu karta graficzna działa sprawniej, zapewniając wyższą ogólną wydajność całego systemu.
  • Deep Learning Super Sampling 2.0 — DLSS 2.0, wspierana przez dedykowane procesory SI w kartach graficznych RTX zwanych rdzeniami Tensor, to ulepszona sieć neuronowa wykorzystywana do głębokiego uczenia, która zwiększa liczbę wyświetlanych klatek na sekundę w grach, jednocześnie generując wyraźny ostry obraz. Zwiększa wydajność gier maksymalizując jakość ray tracingu przy zwiększonej rozdzielczości wyjściowej i wydłużając żywotność baterii nawet o 20 procent.

Nowe laptopy RTX Studio dla twórców

NVIDIA ogłosiła także 10 nowych laptopów RTX Studio, wyposażonych w karty graficzne RTX SUPER i najnowsze procesory Intel 10. generacji. Laptopy, dostępne w ofercie firm Acer, Gigabyte, MSI i Razer, są idealnym rozwiązaniem dla twórców poszukujących niezrównanej wydajności w zakresie obróbki wideo i grafiki 3D.

Już ponad 45 czołowych aplikacji wykorzystywanych przez twórców, do których należą m.in. Adobe Premiere Pro, DaVinci Resolve, AutoDesk Arnold czy Blender, wspiera akcelerację RTX dzięki rdzeniom RT w kartach graficznych RTX. Więcej informacji na temat laptopów RTX Studio dostępnych jest na stronie https://www.nvidia.com/en-us/design-visualization/creators/products/.

Ceny i dostępność

Nowe laptopy z kartami RTX będą dostępne w sklepach na całym świecie od 15 kwietnia, a ich dostawcami będą takie firmy jak Acer, ASUS, Clevo, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, MSI, Razer i wiele innych.

źródło: NVIDIA

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: