Jak wykorzystywane są sieci radiowe w ochronie domów?

Kamery smart to coraz częstszy wybór zapewniający bezpieczeństwo w domach. Użytkownicy przekonują się do nich dzięki ich funkcjonalności i łatwości obsługi. Jaki typ połączenia, oprócz tradycyjnej sieci WiFi, jest w stanie zagwarantować użytkownikowi jeszcze większe korzyści?

Kamery smart działają przez sieć WiFi, dzięki czemu użytkownicy mogą w łatwy sposób obserwować swój dom lub pokój dziecka. Jednak dla niektórych takie rozwiązania to za mało. Użytkownicy dostrzegają coraz większy potencjał w oferowanych kamerach bateryjnych. W momencie, kiedy te pierwsze znajdą świetne zastosowanie w domu, tak te drugie — bateryjne — mogą sprawdzić się w przedsiębiorstwach lub w przypadku monitoringu domu z zewnątrz. Zdecydowanie się na kamery bezsznurowe wiążę się również z oszczędnością zużywanego prądu, ponieważ ich baterie wytrzymują do kilku miesięcy bez ładowania. Co, jeżeli dla wymagających użytkowników to wciąż mało? Producenci technologii smart wciąż wychodzą na przeciw użytkownikom, oferując im nowe rozwiązania.

Łączność bez zakłóceń

Możliwość korzystania z sieci radiowej proponuje Ezviz, tworząc kamerę, która łączy się zarówno przez sieć WiFi, jak i ze stacją bazową. C3A to bezprzewodowa, zasilana z baterii kamera monitorująca. Można zainstalować ją w dowolnym miejscu, bez konieczności ciągnięcia kabli, które zdecydowanie niekorzystnie działają na estetyczne aspekty chronionego budynku. Jakie są jej zalety wynikające z łączności ze stacją bazową W2D? Dzięki niej przedłuża się czas pracy urządzenia — okres funkcjonowania baterii bez konieczności ładowania wynosi 6 miesięcy. W przypadku korzystania z sieci wifi bateria pracuje jedynie przez 2 miesiące. Co więcej, sieć radiowa charakteryzuje się większą stabilnością i niezawodnością połączenia niż tradycyjna sieć WiFi. Dodatkowo baza W2D wyposażona została w syrenę alarmową 100dB, która uaktywnia się w momencie wykrycia ruchu – taki dźwięk z pewnością odstraszy włamywaczy i powiadomi domowników o nieproszonych gościach.

Nie tylko łączność z bazą

W co jeszcze została wyposażona kamera C3A? Jej sporą zaletą jest czujnik PIR – pasywnej podczerwieni, który eliminuje fałszywe alarmy. Kamera powiadomi użytkownika o ruchu w obrębie monitorowanego obszaru, wysyłając mu alert na telefon. Co więcej, posiada jakość Full HD, dzięki której dostrzega każdy szczegół. Nie bez znaczenia pozostaje również szeroki kąt widzenia, który umożliwia obserwację dużego obszaru wewnątrz lub zewnątrz domu. Czy urządzenie sprawdzi się jako monitoring zewnętrzny przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych? Jak najbardziej. C3A posiada klasę szczelności IP65, co oznacza, że jest wodo i pyłoszczelny. Bez problemu pracuje również w przedziale temperatur od -20° do 45°C. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w promiennik podczerwieni o zasięgu do 7,5 metra, dzięki czemu obraz może świetnie być rejestrowany nawet nocą. Dużym atutem jest również dwukierunkowe audio, które za pomocą aplikacji Ezviz pozwala na kontakt z osobami przebywającymi bezpośrednim otoczeniu kamery.

Całkowicie bezprzewodowa kamera smart łącząca się z bazą lub bezpośrednio z ruterem to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie zabezpieczenia obiektu, ale ze względu na brak przewodów gwarantujące całkowitą swobodę w ustaleniu punktu monitoringu z możliwością ich nieinwazyjnego przenoszenia.W kwestii monitoringu ten aspekt może być niezwykle istotny.

źródło: Ezviz

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: