#zostanwdomu z UPC i naucz się programować – bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 8-13 lat

UPC Polska startuje ze specjalną edycją programu UPC Future Makers, inspirującą najmłodszych do korzystania z nowych technologii poprzez naukę podstaw języka programowania. Patronat nad inicjatywą objęły Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.

Inicjatywa jest częścią programu UPC #dzialamyztroska, który powstał, by wspierać klientów w czasie #zostanwdomu.

Kodowanie jest językiem przyszłości i każdy, nawet dziecko, może wykorzystać super moce kodowania, aby zmieniać świat na lepsze, mimo że jest w domu. Oferując nauczycielom bezpłatny internet szerokopasmowy, odblokowując wszystkie kanały dla dzieci w naszej ofercie telewizyjnej, a obecnie oferując warsztaty online z programowania, troszczymy się o najmłodsze pokolenie i rozwój jego umiejętności cyfrowych. – Robert Redeleanu, CEO UPC Polska

Inicjatywa UPC doskonale wpisuje się w działania realizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK. Od dłuższego czasu promujemy naukę programowania. Zależy nam, aby możliwie największa grupa dzieci miała szansę poznać tę kompetencję przyszłości. W 2018 roku w 16 miastach w Polsce otworzyliśmy Kluby Młodego Programisty. Obecnie zachęcamy do nauki w domu. Dlatego wspieramy inicjatywy wpisujące się w ten cel. Działajmy razem. – Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji

UPC stara się, aby klienci pozostali w kontakcie ze swoimi bliskimi i aby ich czas podczas #zostanwdomu był bardziej kolorowy i efektywny, mimo że jest to trudny okres. UPC zachęca dzieci do zapisania się na warsztaty kodowania w czasie wolnym od szkoły. Zajęcia będą się odbywały w małych, dedykowanych ośmioosobowych grupach internetowych. Każdy uczeń będzie mógł liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera na każdym etapie zajęć. Warsztaty zostaną uzupełnione o cyklicznie organizowane webinary internetowe. Na warsztaty można się zapisać, korzystając z formularza dostępnego tutaj: LINK.
Partnerem merytorycznym jest firma Giganci Programowania, która zapewni dzieciom niezbędną platformę do nauki w domu. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy komputer i dostęp do Internetu.
Patronat nad inicjatywą UPC objęły Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK, które prowadzą działania na rzecz upowszechniania technologii cyfrowych, realizowane m.in. w formie cyklicznych warsztatów nauki programowanie w ramach Klubów Młodego Programisty. W ostatnim czasie wspólnie zainicjowały także akcję #20minutzprogramowaniem. To propozycje zabaw programowania offline. Można je znaleźć na www.koduj.gov.pl.
Bezpłatne warsztaty kodowania to kolejna inicjatywa UPC Polska w ramach programu #dzialamyztroska: https://www.upc.pl/dzialamy-z-troska/. Zapoczątkowany w 2016 roku program Future Makers jest częścią międzynarodowej inicjatywy organizowanej przez Liberty Global, spółkę matkę UPC.
źródło: UPC

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: