PZU i Alior Bank włączają startupy do walki ze skutkami pandemii

PZU i Alior Bank ogłaszają nabór do wspólnej inicjatywy RBL_START #COVID-19. Zapraszają startupy, których rozwiązania mogą zmniejszyć negatywne skutki pandemii, a także w przyszłości pomóc w sprawniejszej reakcji na podobne sytuacje. Wybrane rozwiązania otrzymają wsparcie obydwu firm w realizacji swoich propozycji. Na zgłoszenia jest czas do 26 kwietnia 2020 roku.

Projekty, które mają szansę na wsparcie, dotyczą takich obszarów, jak:
  • prewencja, diagnostyka i leczenie koronawirusa,
  • edukacja społeczna w tym zakresie,
  • rozwiązania ułatwiające korzystanie z usług online, szczególnie przez seniorów,
  • projekty ułatwiające firmom przenoszenie usług do kanałów zdalnych,
  • produkty i usługi odpowiadające na potrzeby zdrowotne, finansowe i ubezpieczeniowe klientów w związku z pandemią koronawirusa oraz w podobnych kryzysowych sytuacjach.

Zależy nam na promowaniu pomysłów, które mają szeroki wymiar społeczny. Służą leczeniu, diagnostyce, prewencji i edukacji. Cenne będą też inicjatywy, które pomagają w doskonaleniu usług i oferty ubezpieczeniowej oraz bankowej, by lepiej odpowiadały na potrzeby klientów w okresie kryzysu wywołanego wirusem. Dotyczy to przykładowo rozwoju zdalnych procesów i ulepszaniu ich tak, by bez większego wysiłku mogli z nich korzystać wszyscy klienci, wśród nich osoby starsze – wyjaśnia dyrektor ds. innowacji Marcin Kurczab z PZU.

Oprócz walorów użytkowych rozwiązań kryteriami wyboru będzie także ich gotowość do implementacji i dostępności dla jak najszerszego grona odbiorców.

Pandemia wpływa na codzienne życie każdego z nas. Prawdopodobnie jej skutki, będziemy odczuwać jeszcze przez długi czas. Dlatego żeby aktywnie stawić czoło nadchodzącym wyzwaniom, również tym związanym z nieuniknionym spowolnieniem gospodarczym, zdecydowaliśmy się na uruchomienie inicjatywy specjalnej RBL_START #COVID-19. Sytuacja wymaga od nas sprawnych działań, dlatego kryteriami wyboru projektów, oprócz ich realnego efektu społecznego, będą łatwość i szybkość wdrożenia na szeroką skalę – mówi Daniel Daszkiewicz, dyrektor Departamentu Innowacji i FinTech w Alior Banku.

Wybrane rozwiązania otrzymają wsparcie PZU i Alior Banku w przygotowaniu ich do implementacji. Partnerem technologicznym wspierającym inicjatywę #COVID-19 jest Microsoft. Nabór do programu RBL_START trwa do 26 kwietnia 2020 roku. Zgłoszenia są możliwe poprzez formularz dostępny online: https://www.f6s.com/rblstart/apply.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: